Logo

Inne raporty

Analiza i listy sprzedanych oraz zwróconych towarów 

Moduł analizy i listy sprzedanych oraz zwróconych towarów znajduje się w RAPORTY I FINANSE > Analiza i listy sprzedanych oraz zwróconych towarów. Ten raport pozwoli ci na precyzyjne przeanalizowanie sprzedaży każdego towaru w zagregowanej grupie. Raport zawiera także informacje o liczbie zwrotów oraz liczbie zwróconych towarów.  

Dzięki informacjom o towarach ujętych w grupach (kategorie, producent, krzyżowa kwerenda), możesz sprawdzić, jakie towary miały wpływ na wartość zamówień.  

Poprzez analizę sprzedanych towarów w twoim sklepie, możesz sprawdzić, jaki udział w sprzedaży miały określone kategorie, producenci albo kategorie towarów danego producenta.  

W ramach modułu możesz wygenerować następujące raporty: 

  • Lista sprzedanych towarów,

  • Lista zwróconych towarów,

  • Analiza sprzedaży towarów,

  • Analiza zmian stanów magazynowych. 

Warto pamiętać, że raport obejmuje zamówienia już wykonane w sklepie.

Eksport zamówień do CSV

Raport dostępny w module SPRZEDAŻ > Zamówienia > Eksport zamówień do CSV zawiera dużo informacji o zamówieniach. Wystarczy wybrać zakres dat, zdecydować, czy zakres dat dotyczy złożenia zamówienia czy wysłania. Dodatkowo możesz wybrać, dla których sklepów chcesz wygenerować taki raport.

Uwaga: Prawie wszystkie raporty w panelu administracyjnym IdoSell generowane są na podstawie wysłania zamówienia. W tym raporcie możesz wybrać, co jest zdarzeniem.

Polecamy import takiego raportu do darmowego narzędzia, które zawiera również arkusz kalkulacyjny, czyli Libre Office. W Libre Office otwarcie takiego pliku jest proste. Po kliknięciu w plik pokaże się okienko konfiguracyjne importu. Ustawiasz opcje w sposób pokazany na poniższym screenie i naciskasz OK. Po otworzeniu pliku możesz przeglądać dane, dodawać filtry itp.

Niestety w Microsoft Excel nie jest to takie proste. Niezbędne jest know-how, które z dużym prawdopodobieństwem dostępne będzie w jednym z internetowych tutoriali. Import zależy od wersji Microsoft Excel.

Nieopłacone i przeterminowane należności

Wszystkie nieopłacone i przeterminowane należności zostały zgromadzone w jednym miejscu. Rejestr umożliwia filtrowanie, dzięki czemu łatwo odnajdziesz poszukiwane dane.

Raport jest dostępny w sekcji RAPORTY I FINANSE > Nieopłacone i przeterminowane należności.

W kwestii nieopłaconych i przeterminowanych należności masz do wyboru następujące opcje przygotowania raportu:

  • Pokaż nieopłacone należności,

  • Pokaż nieopłacone i przeterminowane należności,

  • Pokaż nieopłacone należności z kredytem kupieckim,

  • Wyszukiwarka dokumentów sprzedaży i należności,

  • Wyszukiwarka faktur zbiorczych.

Korzystając z wyszukiwarki dokumentów sprzedaży i należności, zyskujesz możliwość filtrowania po typie dokumentu sprzedaży, loginie klienta czy statusie zamówień.

Poszukujesz należności, więc same wyniki mogą być filtrowane także ze względu na sposób płatności, walutę, formę dostawy. Chcąc otrzymać konkretne informacje, definiujesz zakres dat dla raportu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell