Logo

Konfiguracja dokumentów sprzedaży i ich wysyłki (EDI)

IdoSell pozwala na wystawianie dokumentów sprzedaży, ale oprócz tego umożliwia także ich konfigurację. Ustawiania te znajdziesz w sekcji ADMINISTRACJA > Dokumenty > Konfiguracja dokumentów sprzedaży i ich wysyłki (EDI).

Tutaj możesz zdefiniować, czy chcesz wystawiać takie dokumenty za pomocą IdoSell, czy będziesz w tym celu korzystał z zewnętrznego systemu. 

Dokumenty sprzedaży wystawiaj:

  • bezpośrednio w panelu IdoSell - oznacza, że IdoSell jest głównym systemem generowania dokumentów i dba o to aby były one wystawiane we właściwym czasie podczas realizacji zamówień

  • w zewnętrznym systemie RP - oznacza, że IdoSell nie będzie pilnował i weryfikował czy wybrany przez klienta typ dokumentu został wygenerowany przed realizacją jego zamówienia, wystawianie faktur w panelu IdoSell jest zablokowane

  • w dowolnym systemie - działanie hybrydowe, umożliwia wystawianie faktur w IdoSell oraz poza IdoSell

Ta konfiguracja jest możliwa dla każdego sklepu z osobna.

Kolejne elementy, które możesz skonfigurować, to wybór, jakie dokumenty wystawiasz - elektroniczne czy papierowe, oraz kiedy mają być wysyłane automatycznie do klienta. Możesz wybrać, żeby system wysłał do klienta fakturę od razu, jak tylko ją wystawisz lub zrobił to dopiero wtedy, gdy oznaczysz zamówienie jako Wysłane/Odebrane.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell