Logo

Dodatkowe informacje na paragonie fiskalnym (m.in. NIP nabywcy)

Printer może drukować na paragonie fiskalnym dodatkowe informacje. W oknie Zaawansowane opcje drukarki w menu Ustawienie > Drukarki fiskalne > edycja konfiguracji wybranej drukarki > Ustawienia dodatkowe możesz określić, jakie informacje chcesz drukować na paragonie.

ID towaru

Jeśli zaznaczysz tę opcję, to przy każdej pozycji na paragonie fiskalnym lub fiskalnej fakturze VAT zostanie wydrukowany ID towaru z panelu IdoSell. Opcja ta pozwala na jednoznaczną identyfikację towaru, zgodnie z rozporządzeniem z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Poz. 363).

Jeśli dodałeś w panelu IdoSell kilka towarów o takiej samej nazwie np. "Koszulka", to dzięki włączonej opcji ID towaru na paragonie, wydrukowana zostanie nazwa towaru + ID towaru.

Dla podanego przykładu będzie to "Koszulka (123)". Jeśli klient zamówił np. dwa towary o takiej samej nazwie - "Koszulka", to na paragonie dodane w nawiasie ID pozwoli określić, których dokładnie towarów z panelu IdoSell dotyczy sprzedaż na paragonie.

Rabat kwotowy

Zgodnie z rozporządzeniem z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Poz. 363), w przypadku zastosowania upustu, musi on zostać uwzględniony na paragonie fiskalnym. Jeśli włączysz opcję Rabat kwotowy, na paragonie będzie drukowana informacja o upuście kwotowym dla każdego towaru, dla którego upust został zastosowany.

NIP nabywcy

Aplikacja Printer obsługuje NIP nabywcy na paragonie fiskalnym na protokole POSNET, NOVITUS i ELZAB, przez dostępne w tych protokołach funkcje do wydruku NIP-u nabywcy. Nie drukujemy NIP-u zamiast nazwy kasjera czy w inny sposób doklejając go np. do nazwy towaru.

Jeśli włączysz opcję NIP-u nabywcy, przy realizacji wydruku paragonu fiskalnego lub fiskalnej faktury VAT do zamówienia w panelu IdoSell czy w punkcie stacjonarnym POS, na paragonie lub fakturze VAT zostanie wydrukowany NIP klienta. Klient musi mieć wypełniony NIP na karcie klienta w panelu IdoSell.

Nie każdy model działający na tych protokołach pozwala wydrukować NIP nabywcy. Poza modelem drukarki i protokołem komunikacji, ważny jest firmware zainstalowany na samym urządzeniu, jak i jego seria identyfikowana przez prefiks numeru unikatowego.

Poniżej znajduje się zestawienie na podstawie obsługiwanych przez aplikację Printer modeli drukarek fiskalnych wraz z informacją o ich firmware i serii, które wspierają wydruk NIP-u nabywcy, przy użyciu funkcji przewidzianej przez producenta.

Jeżeli NIP nabywcy nie drukuje się na modelu, którego konfiguracja zgodna jest z powyższym zestawieniem, należy sprawdzić ustawienia protokołu komunikacji zarówno w konfiguracji samego urządzenia, jak i w aplikacji Printer.

Drukarka nie obsługuje NIP nabywcy na paragonie

Jako firma nie świadczymy porad prawnych, ale za pomocą kas rejestrujących ewidencjonuje się wyłącznie sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Nabywca powinien zadeklarować w momencie dokonywania zakupu, że nabywa towar lub usługę, jako podatnik. W takiej sytuacji zakup nie powinien być rejestrowany na kasie/drukarce fiskalnej, tylko od razu powinna zostać wystawiona faktura VAT, którą jako sprzedawca możesz bez problemu wystawić bezpośrednio z panelu IdoSell.

Numer zamówienia w postaci numeru seryjnego

Dla wszystkich drukarek (poza Novitus HD, która posiada o wiele więcej opcji) numer zamówienia drukowany jest zawsze w postaci:

  • numeru seryjnego dla zamówień z panelu IdoSell np. 1234

  • numeru paragonu POS dla paragonów fiskalnych drukowanych z poziomu stanowiska kasowego POS np. POS/PA/6/M1/1506

Numer zamówienia w postaci kodu kreskowego lub QR

Jeśli zależy ci na możliwości drukowania na paragonie fiskalnym numeru zamówienia w postaci kodu kreskowego lub kodu QR, warto, żebyś przemyślał zakup zaawansowanej drukarki fiskalnej Novitus HD.

Jeśli w aplikacji Printer wybierzesz model drukarki Novitus HD, będziesz mógł dodatkowo wybrać, w jakiej postaci ma być drukowany na paragonie fiskalnym numer zamówienia z panelu IdoSell.

  • kod kreskowy - numer zamówienia zostanie wydrukowany na paragonie fiskalnym w postaci kodu kreskowego, ale pod kodem kreskowym numer zostanie również wydrukowany w postaci cyfr;

  • kod QR - numer zamówienia zostanie wydrukowany na paragonie fiskalnym tylko w postaci kodu QR.

Wydruk numeru zamówienia w postaci kodu pozwoli na zeskanowanie numeru zamówienia z paragonu fiskalnego lub fiskalnej faktury VAT i umożliwi szybsze obsłużenie zwrotu czy reklamacji.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell