Logo

Funkcje i możliwości POS

IdoSell POS to aplikacja dla Windows, dzięki której z wykorzystaniem swojego stanowiska kasowego, możesz skutecznie i wygodnie rejestrować sprzedaż w sklepie stacjonarnym, bezpiecznie i łatwo realizując strategię omnichannel.

Korzyści z obsługi sprzedaży w modelu omnichannel

 • obsługa każdej wielkości sklepów, dzięki możliwości instalacji w wielu punktach sprzedaży, obsługiwanych przez wiele stanowisk kasowych,

 • pełna integracja z gospodarką magazynową sklepu internetowego,

 • automatyczna synchronizacja stanów magazynowych sklepu tradycyjnego i internetowego,

 • podgląd stanów magazynowych we wszystkich lokalizacjach w trybie online,

 • podgląd szczegółowych informacji o towarze,

 • rejestracja numerów seryjnych dla sprzedawanych towarów,

 • możliwość czasowej pracy offline w przypadku braku połączenia z internetem,

 • integracja z bazą klientów sklepu internetowego,

 • edycja danych klienta,

 • obsługa waluty sklepu.

Obsługa kart stałego klienta, programu lojalnościowego, rabatów oraz płatności bonami towarowymi i kartami podarunkowymi

 • obsługa kart stałego klienta,

 • przypisywanie grupy rabatowej do klienta,

 • informacja o zgromadzonych przez klienta punktach programu lojalnościowego,

 • rabaty ilościowe i progowe, zachęcające klientów do większych zakupów,

 • nowoczesne narzędzia promocji w postaci bonów towarowych i kart podarunkowych.

Obsługa zwrotów i odbiorów osobistych

 • obsługa odbiorów osobistych w trybie online,

 • przyjmowanie zwrotów sprzedanych towarów zarówno w punkcie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym,

 • wybór numeru seryjnego dla zwracanego towaru.

Wydruk dokumentów i raportów sprzedaży

 • drukowanie paragonów fiskalnych i dokumentów sprzedaży z wykorzystaniem aplikacji Printer,

 • generowanie i drukowanie faktur VAT w trybie online,

 • generowanie i drukowanie paragonów fiskalnych z NIP-em nabywcy,

 • wydruk dokumentów na różnych urządzeniach ze względu na typ dokumentu,

 • automatyczne generowanie faktur VAT korygujących do zwrotów w trybie online,

 • wydruk duplikatów,

 • kontrola aktualnego oraz końcowego stanu gotówki w kasie,

 • generowanie raportów gotówki w kasie,

 • generowanie dokumentów potwierdzających zarówno przyjęcia, jak i wypłaty gotówki z kasy, z możliwością wprowadzenia własnego opisu.

Obsługa urządzeń podłączonych do stanowiska kasowego

 • obsługa drukarek fiskalnych,

 • obsługa drukarek paragonowych,

 • obsługa czytników kodów kreskowych,

 • obsługa szuflady kasowej,

 • obsługa wyświetlacza kasowego zintegrowanego ze stanowiskiem POS,

 • obsługa programu IdoSell POS przez interfejs tradycyjny i dotykowy.

Bezpieczeństwo danych

 • informacje o sprzedaży są przesyłane do bazy danych sklepu internetowego i archiwizowane jak inne krytyczne dane,

 • automatyczne tworzenie kopii bezpieczeństwa danych o określonej godzinie,

 • możliwość wskazania stanowiska po przywróceniu bazy danych.

Rabaty ilościowe i wartościowe

Klientowi, który odwiedził stacjonarny punkt sprzedaży, możesz zagwarantować ten sam poziom cen, jaki posiada w sklepie internetowym, uwzględniając rabaty ilościowe i wartościowe, a także indywidualne rabaty klienta.

Silną i mocno zaakcentowaną stroną funkcjonalności jest to, że rabaty ilościowe i wartościowe oraz indywidualne rabaty klienta mogą być wykorzystywane przez twoich klientów w sprzedaży wielokanałowej (omnichannel). Dzięki temu klienci mogą kupować w wygodnym dla siebie miejscu i czasie - zarówno w sprzedaży stacjonarnej (IdoSell POS), jak i online (sklep internetowy IdoSell). W przypadku indywidualnych rabatów klient, zachowując korzystne dla siebie ceny, odejdzie od kasy zadowolony i będzie pamiętał, żeby przy następnej wizycie offline zidentyfikować się w celu naliczenia rabatów np. poprzez podanie przy stanowisku kasowym POS numeru karty stałego klienta.

Obsługa kart stałego klienta w IdoSell POS

Dzięki IdoSell POS możesz obsługiwać karty stałego klienta w swoim sklepie stacjonarnym. Karta stałego klienta daje możliwość nie tylko szybkiej identyfikacji klienta po jej numerze, ale także dostępu do aktualnych rabatów klienta, które mogą być stosowane w wielu kanałach sprzedaży (omnichannel).

IdoSell POS pozwala na wygodną i intuicyjną obsługę kart stałego klienta, dając kasjerom możliwość przypisywania kart klienta do obsługiwanych zamówień oraz tworzenia nowych kart osobom, które robią zakupy po raz pierwszy. IdoSell POS pozwala także na wysłanie wygenerowanych danych nowej karty w formie powiadomienia e-mail i/lub SMS. Obsługiwane w IdoSell POS karty stałego klienta, kupujący mogą wykorzystać podczas przyszłych zakupów zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie online.

Różne scenariusze kart stałego klienta

Możesz wygenerować kartę stałego klienta podczas zakładania nowego konta klienta lub podczas przypisywania istniejącego już konta klienta.

Generowanie numeru karty stałego klienta

Jeśli nie posiadasz fizycznie gotowych kart stałego klienta, możesz wygenerować numer nowej karty stałego klienta automatycznie lub wpisać numer ręcznie.

Weryfikacja przypisanej karty stałego klienta

Po przypisaniu klienta do paragonu możesz sprawdzić, jakie karty stałego klienta ma wystawione. W tym celu skorzystaj z menu kontekstowego.

Wyszukiwanie klienta po numerze karty stałego klienta

Jeśli klient posiada kartę stałego klienta, możesz wyszukać klienta po jej numerze i od razu przypisać do paragonu.

Przypisanie klienta podczas realizacji zamówienia

W systemie istnieje możliwość przypisywania zarówno nowego, jak i zmiany wcześniej przypisanego klienta do karty w dowolnym momencie realizacji zamówienia.

Kody i karty rabatowe w sprzedaży stacjonarnej

Jeśli klient przyjdzie do punktu stacjonarnego i będzie chciał skorzystać z otrzymanego kodu lub karty rabatowej, wystarczy, że poda go kasjerowi. Po wprowadzeniu numeru kodu lub karty rabatowej, klient skorzysta z przysługujących mu zniżek.

Dzięki temu masz możliwość nagradzania lojalności klientów.

Kody i karty rabatowe mogą być wykorzystywane (podobnie jak rabaty indywidualne) przez klientów w wielu kanałach zarówno w sprzedaży stacjonarnej (IdoSell POS), jak i online (sklep internetowy IdoSell).

Kampanie kodów i kart rabatowych w prosty sposób możesz przygotować w panelu administracyjnym IdoSell, a następnie przekazać je swoim klientom.

Wydruk dokumentów i raportów sprzedaży ze stanowiska kasowego

IdoSell POS obsługuje wiele drukarek i może drukować dany rodzaj dokumentu na wskazanym urządzeniu. Daje to bardzo duże możliwości konfiguracji wydruku dokumentów sprzedaży i raportów nie tylko w punkcie sprzedaży, ale i całej sieci sprzedaży.

Dzięki zaawansowanej konfiguracji wydruków w IdoSell POS możesz tak przygotować stanowisko kasowe, żeby np. wydruk paragonów i zwrotów do paragonów był realizowany na urządzeniu podłączonym do niego, a raport sprzedaży był drukowany na urządzeniu podłączonym do innego stanowiska sprzedaży lub na urządzeniu, które znajduje się w zupełnie innym pomieszczeniu (np. drukarka sieciowa podłączona do routera).

Konkretne dokumenty mogą być dostarczane bezpośrednio na biurko odpowiedniej osoby w punkcie sprzedaży lub w biurze firmy np. wszelkie raporty sprzedaży i finansowe mogą być drukowane na urządzeniu, które znajduje się np. w dziale księgowości.

Rodzaje dokumentów dla których możliwe jest zdefiniowanie drukarki

Aktualnie IdoSell POS pozwala zdefiniować urządzenia wydruku dla następujących rodzajów dokumentów sprzedaży:

Wydruk paragonu w rozmiarze przystosowanym do drukarki

IdoSell POS obsługuje wydruk paragonu w mniejszym rozmiarze, co daje możliwość jego wydruku na termicznej drukarce paragonowej . Dzięki temu możesz nie tylko drukować paragony w bardziej efektownej i minimalistycznej formie (podobnej do paragonu fiskalnego), ale również możesz realizować sprzedaż międzynarodową w zagranicznych puntach sprzedaży, w krajach gdzie powszechnie używane są termiczne drukarki paragonowe.


Po podłączeniu do stanowiska kasowego termicznej drukarki paragonowej, możesz drukować na niej dokumenty sprzedaży w rozmiarze zbliżonym do rozmiaru paragonów fiskalnych.

IdoSell POS w sprzedaży międzynarodowej

W Polsce wydruk dokumentów sprzedaży z IdoSell POS na drukarce paragonowej możesz wykorzystać, żeby dać klientowi dodatkowe potwierdzenie zakupu lub potwierdzenie dokonania zwrotu towaru. Za granicą do rejestracji sprzedaży wykorzystywane są, inaczej niż w Polsce, drukarki paragonowe.

Jeśli posiadasz (lub planujesz otwarcie) punktu sprzedaży w innym kraju niż Polska, gdzie powszechnie używane są drukarki paragonowe, możesz wykorzystać IdoSell POS z opcją wydruku paragonu w mniejszym rozmiarze, przystosowanym właśnie dla wydruku na termicznej drukarce paragonowej.

Obsługa szuflady kasowej w sklepie stacjonarnym

IdoSell POS umożliwia swobodne wykorzystanie szuflady kasowej w sklepie stacjonarnym. Dzięki tej funkcjonalności stworzyliśmy jeszcze bardziej kompleksowe środowisko do skutecznej obsługi klientów w tradycyjnym sklepie, w którym szuflada kasowa na gotówkę jest nieodzownym elementem.

Obsługą szuflady zajmuje się aplikacja Printer, która odpowiedzialna jest za przesył sygnału otwarcia szuflady do drukarki fiskalnej. Dzięki temu szufladę kasową można wykorzystywać nie tylko na specjalnych komputerach przemysłowych, ale na każdym komputerze (np. z portem USB) do którego podłączona jest drukarka fiskalna.

Aktualnie obsługa szuflady kasowej wspierana jest dla drukarek z protokołem Novitus, POSNET i Innova.

Szuflada może zostać otwarta w trzech przypadkach:

 • automatycznie przy wydruku paragonu

 • na żądanie w przypadku wpłaty/wypłaty gotówkowej (KP/KW)

 • na żądanie w każdej chwili za pomocą ikonki na dolnym pasku w IdoSell POS

IdoSell POS dba również o aspekt bezpieczeństwa. W przypadku punktu b i c otwarcie szuflady musi być potwierdzone autoryzacją kasjera poprzez wpisanie hasła. Dzięki temu masz pewność, że kasa nie zostanie otwarta przez nieuprawnione do tego osoby.

Obsługa wyświetlaczy kasowych dla klienta

W kasach wykorzystywanych dla IdoSell POS znajdują się wyświetlacze, które możesz użyć m.in do wyświetlenia nazw i cen sprzedawanych towarów dodawanych do rachunku klienta. Dzięki temu klient ma większy komfort zakupów.

Jednym z ważniejszych elementów, o który musisz zadbać w swoim sklepie online i offline, jest zapewnienie pozytywnych doświadczeń zakupowych. Spraw, żeby klient poczuł się komfortowo w sklepie stacjonarnym i na każdym etapie zakupów posiadał komplet najważniejszych informacji. Możesz do tego wykorzystać wyświetlacz kasowy (zgodny ze standardem Microsoft Point of Service) na którym klient będzie mógł zobaczyć ceny i nazwy towarów, które dodajesz do rachunku.

Wyświetlacze kasowe (zgodne ze standardem Microsoft Point of Service) możesz też wykorzystać do podziękowania klientom za zrealizowane zakupy, a nawet zaproszenia ich do sklepu internetowego. Dzięki temu zyskasz dodatkową możliwość zaprezentowania możliwości zakupów internetowych, które mogą się okazać wygodniejsze dla części klientów.

Możesz swobodnie dodawać treści do wyświetlacza. Są one w pełni skonfigurowane przez obsługę IdoSell POS, skąd możesz nimi zarządzać. Pamiętaj jednak, że oprogramowane przez nas wyświetlacze to ekrany o wielkości 2x20 znaków, zgodne ze standardem Microsoft Point of Service.

Płatność bonami towarowymi i kartami podarunkowymi

Jeśli klient przyjdzie do punktu stacjonarnego i zechce skorzystać z otrzymanego bonu towarowego lub karty podarunkowej, to wystarczy, że poda go kasjerowi. Po wprowadzeniu numeru bonu towarowego lub karty podarunkowej, klient opłaci swoje zamówienie w całości lub w części, na pokrycie której pozwoli saldo wprowadzonego kodu.

Dzięki temu klienci mają możliwość opłacania swoich zamówień podczas ich realizacji w IdoSell POS.

Bony towarowe i karty podarunkowe mogą być wykorzystywane jako forma płatności przez klientów w wielu kanałach - zarówno w sprzedaży stacjonarnej (IdoSell POS), jak i online (sklep internetowy IdoSell).

Bony towarowe i karty podarunkowe w prosty sposób możesz przygotować w panelu administracyjnym IdoSell, a następnie przekazać je swoim klientom. Podczas użycia przez klienta sklepu bonu towarowego lub karty podarunkowej, IdoSell POS zweryfikuje ich poprawność w panelu sklepu, eliminując możliwość nadużycia.

Integracja z terminalem płatniczym w IdoSell POS

IdoSell POS obsługuje integrację z terminalami płatniczymi. Dzięki temu istnieje możliwość inicjacji obsługi płatności bezpośrednio z poziomu aplikacji IdoSell POS Kasjer. Kwota transakcji zostanie wysłana do terminala i aplikacja będzie oczekiwała na informacje zwrotną od terminala na temat powodzenia płatności.

Obsługa integracji w oparciu o najnowsze standardy integracji

Lista aktualnie obsługiwanych agentów rozliczeniowych:

 • Elavon

 • PayTel

 • Fiserv (PolCard) - dostępny w IdoSell POS 5.7 i wyższej

 • eService

 • ITCARD

 • Polskie ePłatności

 • Bank Pekao

dla urządzeń wspierających komunikacje po protokole ECR-EFT m.in.:

Ingenico

 • Desk 3200

 • Desk 3500

 • Move 5000 ( WiFi )

 • iCT 220

Verifone

 • VX520

 • VX675 WIFI

 • VX820

Obsługujemy komunikację dla urządzeń podłączonych bezpośrednio do komputera ( USB / RS232 ) lub po sieci lokalnej ( LAN / WiFi ).

Okno konfiguracji terminala w IdoSell POS Setup:

Konfiguracja terminala płatniczego

Poniższe instrukcje pozwolą Ci na poprawne skonfigurowanie połączenia z terminalem płatniczym w celu umożliwienia obsługi płatności kartowych bezpośrednio w programie IdoSell POS Kasjer

Aby obsługiwać zintegrować terminal płatniczy, należy upewnić się czy znajduje się na liście wspieranych urządzeń oraz czy Twój agent rozliczeniowy znajduje się na liście zintegrowanych agentów rozliczeniowych

Krok 1 Uruchom aplikację IdoSell POS Setup
-> przejdź do zakładki "Terminal"
-> w sekcji "Aktywacja terminala" zaznacz checkbox "Stanowisko kasowe wyposażone jest w terminal płatniczy"

Krok 2 Konfiguracja połączenia
-> Wybierz operatora z listy
-> Wybierz urządzenie z listy
-> Wybierz typ połączenia

WiFi / LAN - urządzenie połączone w sieci lokalnej, posiada nadany swój adres IP
USB / RS232 - urządzenie podłączone do komputera, są to porty COM w systemie operacyjnym

Typ połączenia WiFi / LAN

-> Wprowadź adres IP terminala płatniczego - jak uzyskać adres terminala - sprawdź w instrukcji terminala
-> Wprowadź Port: domyślny port to 5002

na zrzucie pokazany jest przykładowy adres IP - w tym miejscu należy wprowadzić adres swojego terminala

Typ połączenia USB / RS232

-> Wybierz port komunikacyjny COM, pod który podłączone jest urządzenie.

Krok 3 Testuj połączenie

Krok 4 Parowanie urządzenia

Uruchom parowanie urządzanie

Terminal został poprawnie skonfigurowany. Zapisz zmiany i wyjdź

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell