Logo

Wielowalutowość

Wydruk w różnych walutach w aplikacji Printer pozwala na wydruk z panelu sklepu paragonów fiskalnych Posnet, Novitus, Innova i Elzab, niezależnie od waluty zamówienia oraz waluty ewidencyjnej drukarki fiskalnej. Algorytm przeliczania zamówień po ustalonym kursie i możliwość skonfigurowania aplikacji z wieloma drukarkami fiskalnymi czyni nasze rozwiązanie niezwykle elastycznym.

Przeliczanie za pomocą aplikacji Printer

Kluczowe jest ustawienie dla danej drukarki w aplikacji Printer waluty ewidencyjnej. To na jej podstawie panel administracyjny IdoSell będzie wiedział, po jakim kursie będą przeliczone ceny i jakie wartości zostaną przekazane do aplikacji.

  • Jeśli waluta panelu administracyjnego IdoSell jest taka sama jak waluta ewidencyjna drukarki, wówczas wartości nie są przeliczane i są drukowane na paragonie fiskalnym 1:1.

  • Jeśli waluta panelu administracyjnego IdoSell jest inna niż waluta ewidencyjna drukarki, wówczas wartość zamówienia jest przeliczana zgodnie z ustalonym dla zamówienia kursem i drukowana na paragonie fiskalnym.

Pamiętaj: Waluta ewidencyjna wprowadzona w aplikacji Printer musi być zgodna z walutą ewidencyjną drukarki ustawionej sprzętowo w samym urządzeniu.

Jeśli w urządzeniu będzie ustawiona inna waluta ewidencyjna niż w ustawieniach w panelu IdoSell, to przeliczanie wartości zamówień zadziała źle i na paragonie fiskalnym zostaną wydrukowane nieprawidłowe wartości. To z kolei spowoduje, że będziesz musiał wykonać korektę dla paragonu.

Weź pod uwagę również to, że większość drukarek fiskalnych pozwala tylko na kilkukrotną zmianę waluty ewidencyjnej w trakcie całego cyklu życia urządzenia. Natomiast zmianę waluty ewidencyjnej w drukarce Innova Profit EJ można wykonać tylko raz i jest ona nieodwracalna. Wszelkie szczegóły dotyczące zagadnienia zmiany waluty ewidencyjnej w swojej drukarce fiskalnej powinieneś znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia.

Kurs waluty dla przeliczania zamówień brany jest zgodnie z ustawieniem Zmiana waluty sprzedaży.

Może być to kurs:

  • z dnia roboczego poprzedzającego datę sprzedaży zamówienia,

  • z dnia sprzedaży zamówienia,

  • nietypowy.

Jeśli w zamówieniu został ustawiony kurs nietypowy, to on jest brany pod uwagę przy wydruku paragonu fiskalnego.

Wydruk informacji o przeliczniku walutowym na paragonie fiskalnym

Możliwość wydruku na paragonie przez aplikację Printer informacji o innej walucie uzależniona jest od protokołu komunikacyjnego oraz rodzaju drukarki. Nie wszystkie urządzenia fiskalne pozwalają na ustawienie drugiej waluty ewidencyjnej.

Protokoły, które pozwalają na wydruk informacji o przeliczniku walutowym:

  • Posnet;

  • Novitus - wydruk informacji o przeliczniku walutowym działa tylko wtedy, kiedy waluta paragonu to EUR oraz paragon ma formę płatności "gotówka";

  • Elzab - wydruk informacji o przeliczniku walutowym działa tylko wtedy, kiedy waluta paragonu jest inna niż waluta drukarki.

Protokoły, które nie wspierają wydruku informacji o przeliczniku walutowym:

  • Innova,

  • Thermal.

Najnowsze modele drukarek Posnet potrafią komunikować się zarówno protokołem Thermal, jak i nowszym Posnet (wspierającym wielowalutowość).

W takim przypadku należy wybrać w ustawieniach drukarki (Menu > 2. Konfiguracja - 2. Konfiguracja sprzętu > 7. Interfejs PC) protokół Posnet.

Natomiast w przypadku aplikacji Printer w menu Ustawienia > Drukarki fiskalne należy przejść do edycji wybranego urządzenia i z listy rozwijanej Model wybrać właściwy dla wprowadzonej konfiguracji np. Thermal / Temo (protokół POSNET).

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell