Logo

Automatyzacja zmian statusów zamówień

W panelu IdoSell dostępny jest szereg automatów, który odpowiada za automatyzację obsługi zamówień. Jedną z kluczowych opcji, która pozwoli przyspieszyć obsługę, jest automatyczna zmiana statusów. Wszystkie dostępne automaty znajdują się w sekcji ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Automatyzacja procesów > Nazwa strony (jeżeli w panelu dostępne jest kilka sklepów) > Automatyzacja zmian statusów zamówień.

 
Tryby konfiguracji

Bez podziału na źródło pochodzenia

Opcja ta sprawia, że wszystkie włączone scenariusze będą stosowane do każdego zamówienia, które pojawi się w panelu. 

Z podziałem na źródło pochodzenia

Opcja ta pozwoli skonfigurować osobne ustawienia dla różnego typu zamówień. Jest szczególnie przydatna w sytuacji, kiedy nie chcemy, żeby np. zamówienia z Allegro same zmieniały status, a zamówienia ze sklepu internetowego tak. Po włączeniu tego trybu, w pierwszej kolejności należy wybrać rodzaj zamówień dla których będą konfigurowane scenariusze zmian statusów. Na liście zostaną zwrócone takie pozycje jak: 

  • Dla zamówień ze sprzedaży internetowej (bez serwisów sprzedażowych) – są to zamówienia, które klienci składają bezpośrednio na stronie internetowej lub te, które obsługa sklepu dodaje przez Panel IdoSell.

  • Dla zamówień z serwisów sprzedażowych (marketplaces, porównywarki cen, serwisy aukcyjne) – zamówienia, których źródłem jest np. Allegro, Amazon itp.  

  • Dla zamówień z API – zamówienia dodane przez zewnętrzne oprogramowanie.

  • Dla pozostałych źródeł zamówień.

Jak widać na poniższym zrzucie możliwych opcji do konfiguracji automatów w zakresie zmian statusów jest kilkadziesiąt. Główne założenie tej automatyzacji sprawdza się do weryfikacji czy w danym zamówieniu są uporządkowane finanse - zamówienie jest opłacone, bądź jest za pobraniem, oraz czy wszystkie towary z zamówienia znajdują się na stanie magazynu z którego zamówienie będzie realizowane. Jeżeli oba warunki są spełnione to automatycznie możemy w zamówieniu ustawić status "pakowane".

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell