Logo

Grupowa edycja zamówień


Moduł ten służy do wykonywania operacji na wielu zamówieniach jednocześnie. Żeby obsługiwać zamówienia grupowo, w pierwszej kolejności należy przejść do widoku listy zamówień, np. wchodząc do zamówień realizowanych lub odnajdując pożądane zamówienia przez wyszukiwarkę.

Poniższy screen przedstawia zamierzony efekt.

Masowe operacje wydruków lub wysyłek

Wyślij wiadomość e-mail

Opcja ta pozwoli wysłać do wszystkich klientów z zaznaczonych zamówień dowolną wiadomość e-mail na adresy podane w danych kontaktowych. Podczas tworzenia wiadomości, można skorzystać z opcji wcześniej zdefiniowanego szablonu. Opcja ta pozwoli wpisać dowolną treść, np. informacje o opóźnieniach w realizacji zamówień itp.

Wyślij SMS

Opcja pozwala wysłać wiadomość SMS do wszystkich klientów z zaznaczonych zamówień na numer telefonu podany w danych kontaktowych.

Drukuj

Opcja ta pozwoli generować dokumenty do wydruku:

 • Przesyłki i wydruki dla kuriera - opcja pozwoli wygenerować i wydrukować etykiety dla poszczególnych kurierów, którzy przypisani są w zamówieniu. Listy przewozowe zostaną zwrócone w formie PDF
, książki nadawczej oraz naklejki na przesyłki.

 • Listę zamówień - opcja pozwoli wygenerować dokument PDF z podstawowymi informacjami o zaznaczonych zamówieniach. Dokument ten nie jest edytowalny i nie ma w panelu możliwości, żeby dokonać zmiany jego szablonu
.

 • Przelewy dla pobrań - opcja pozwoli wygenerować dokument PDF z druczkami pocztowymi do opłacenia zamówień
, a także potwierdzenie zawartości zamówienia, dokument z informacją o sprzedawcy, nabywcy, adresie dostawy i towarach przypisanych do zamówienia. Dokument ten nie jest edytowalny.

 • Własne dokumenty drukowane do zamówień - opcja ta pozwoli wygenerować dokument w formacie PDF lub ODT na podstawie wcześniej zdefiniowanego szablonu. Szablon może zostać utworzony lub edytowany w sekcji ADMINISTRACJA > Dokumenty > Konfiguracja dokumentów innych niż sprzedaży > Zamówienia. 


 • Dokumenty sprzedaży - opcja pozwoli wygenerować i wydrukować Faktury VAT oraz potwierdzenia sprzedaży. Szablony tych dokumentów dostępne są w sekcji ADMINISTRACJA > Dokumenty > Konfiguracja dokumentów Sprzedaży i ich wysyłki (EDI) > Szablony dokumentów sprzedaży (drukowanych i elektronicznych).

 • Eksportuj do pliku ODS - system wygeneruje plik w formacie ODS z podstawowymi informacjami takimi jak ID zamówienia, źródło, dane billingowe, wartość zamówienia, status, czas realizacji, płatność, kurier, adres dostawy i notatka
.

 • Paragony fiskalne - opcja pozwoli wydrukować paragony do zamówień. Do korzystania z tej funkcji wymagana jest licencja na aplikację Printer.

Grupowa edycja zamówień

 • Zmienić status - opcja ta pozwoli zmienić status dla wszystkich zaznaczonych zamówień. Po wybraniu odpowiedniego statusu system zapyta, czy chcemy poinformować klienta o tej operacji.

 • Zmienić koszt przesyłki - opcja ta pozwoli zmienić Koszt przesyłki ponoszony przez klienta (ile klient zapłaci za przesyłkę danym kurierem), Koszt przesyłki ponoszony przez sklep (brany pod uwagę przy wyliczaniu marży z zamówienia), Stawkę VAT kosztu ponoszonego przez klienta i przez sklep.

 • Zmienić prowadzącego zamówienie - opcja ta przypisze prowadzącego do zamówienia. W praktyce, jeżeli jeden z pracowników zostanie przypisany do zamówienia, będzie ono widoczne jedynie na jego liście. Inni użytkownicy nie zobaczą tego zamówienia w swoim panelu, dopóki nie skorzystają z opcji Nieobsłużone wszystkich operatorów.

 • 
Zmienić magazyn realizujący zamówienie - w zamówieniach zostanie zmieniony magazyn realizujący, czyli ten, z którego odbywa się wysyłka. Żeby prawidłowo obsłużyć takie zamówienie, na magazynie realizującym musi znajdować się towar przypisany do zamówienia.

 • Skasować numery przesyłek - z zamówień zostaną skasowane wcześniej wygenerowane etykiety i numery paczek
.

 • Zmienić oznaczenia dokumentu w raporcie JPK_VAT

Pakuj

Opcja Pakuj pozwoli utworzyć utworzyć listę towarów do spakowania dla zamówień, które zostały zaznaczone. Więcej na temat tego modułu znajdziesz w sekcji Lista towarów do spakowania.

Podsumowanie

Wyświetli informację o wartości zaznaczonych zamówień.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell