Logo

Grupy rabatowe klientów

Grupy rabatowe to pewnego rodzaju szablon rabatu, w którym można określić, przy zakupach których towarów obowiązuje, jak jest naliczany i ile wynosi. Raz skonfigurowany rabat możesz przypisać większej liczbie klientów bez konieczności ponownego ustawiania go każdemu z klientów z osobna. Konfiguracja grup jest taka sama jak rabatu zaawansowanego.  Możesz utworzyć wiele grup i przypisać do każdej z nich dowolną ilość klientów.

Grupy rabatowe dodasz w sekcji KLIENCI > Rabaty i cenniki > Grupy rabatowe klientów.

Nie wszystkie opcje będą aktywne od razu po dodaniu nowej grupy rabatowej np. opcje związane z przypisaniem rabatów na poszczególne towary będą dostępne dopiero po pierwszym zapisaniu kampanii i ponownej jej edycji.

UWAGA: sytuacja opisana powyżej działa w taki sam sposób w wielu modułach.

Zapisz grupę rabatową pod wybraną przez siebie nazwą, ponownie ją wyedytuj, konfiguruj i ponownie zapisz.

Utworzone grupy rabatowe możesz przypisać do klientów w następujący sposób:

  • Na karcie wybranego klienta w sekcji Nagrody i kary

  • Automatycznie, podczas rejestracji klienta, według ustawień w sekcji MODERACJA > Działanie sklepu > Panel klienta i Proces Składania Zamówienia (COP) w zakładce Sposoby logowania.

Korzystając z automatycznego przypisania poprzez uaktywnienie opcji Konfiguracja automatycznego przypisywania grupy rabatowej na podstawie historii zakupów > Tak w edycji konkretnej grupy rabatowej klientów.

Jeśli zajdzie potrzeba zmiany w grupie, to zmiana następuje w jednym miejscu, czyli w edycji karty grupy. Wszyscy klienci, którzy mają tą grupę przypisaną, od razu będą mieli wprowadzone zmiany.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell