Logo

Konfiguracja wydruku faktur VAT

Printer od wersji 5.1 pozwala na drukowanie faktury VAT na najpopularniejszych modelach drukarek fiskalnych w Polsce, takich firm jak: Novitus (z wykorzystaniem protokołu NOVITUS), Posnet (z wykorzystaniem protokołu POSNET) oraz Elzab (z wykorzystaniem protokołu ELZAB). Poniżej prezentujemy, w jaki sposób skonfigurować w panelu wydruki faktur VAT.

Funkcjonalność dostępna jest w ramach jednej subskrypcji - nie musisz kupować kolejnej, aby móc drukować fiskalne faktury VAT na wielu urządzeniach.

Podłączając np. dwie drukarki fiskalne do jednego komputera, możesz drukować fiskalne faktury VAT do zamówień na jednym lub drugim urządzeniu. Jedynym ograniczeniem jest ilość wolnych portów COM w systemie. Podłączając każde kolejne urządzenie masz pewność, że będziesz mógł je skonfigurować w aplikacji Printer.

Konfiguracja w aplikacji Printer

  1. W menu Ustawienia przejdź do opcji Drukarki fiskalne.

  1. W oknie Ustawienia drukarek fiskalnych dodaj nową drukarkę klikając przycisk Dodaj.

  1. Następnie określ ustawienia drukarki fiskalnej, wybierając producenta drukarki np: Novitus, model drukarki: Deon (protokół NOVITUS), odpowiedni port COM do którego drukarka została podłączona (kabłem lub wirtualnie przez Bluetooth) lub adres IP i port (w przypadku podłączenia przez Wifi lub LAN) oraz czy chcesz drukować faktury VAT na drukarce fiskalnej.

Konfiguracja w panelu

  1. W ustawieniach użytkownika w panelu wybierz drukarkę skonfigurowaną w aplikacji Printer.

W panelu na stronie ADMINISTRACJA > Zarządzanie użytkownikami panelu po wejściu w edycję swojego konta, w sekcji Domyślne drukarki w polu Drukarka fiskalna dla faktur VAT wybierz drukarkę, dla której w kroku 3. w aplikacji Printer zaznaczyłeś opcję Faktura VAT.

Po tak przeprowadzonej konfiguracji będziesz w panelu mógł drukować faktury VAT z poziomu:

  • karty zamówienia,

  • grupowej edycji zamówień,

  • weryfikacji zamówienia,

  • z aplikacji Scanner.

Z uwagi na ograniczenia danego sposobu komunikacji, na które nie mamy wpływu, przy wydruku faktury fiskalnej nie należy traktować faktury w panelu jako równoznacznej. Dane na nich mogą się różnić - przy wystawieniu faktury fiskalnej, klient nie powinien dostać faktury dostępnej z poziomu panelu. Faktury fiskalne zalecamy wykorzystywać ewentualnie w formie, w jakiej sprawdzają się najlepiej tj. punkt stacjonarny z obsługą klienta "z ulicy" bez możliwości / miejsca na postawienie osobnej drukarki A4.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell