Logo

Automatyzacja wystawiania dokumentów sprzedaży

Automatyczne generowanie dokumentów sprzedaży

W panelu IdoSell możliwe jest włączenie automatu, który będzie generował potrzebne dokumenty sprzedaży dla zamówień przy zmianie statusu. Celem włączenia automatu należy przejść w głównym menu do modułu ADMINISTRACAJA > Magazyn i logistyka > Automatyzacja procesów >  Automatyzacja wystawiania dokumentów sprzedaży dla zamówień i włączyć opcję Automatycznie wystawiaj dokumenty sprzedaży na tak. Następnie należy wybrać, na którym statusie wskazane dokumenty będą wystawiane i określić scenariusze, kiedy wystawiana jest faktura, potwierdzenie sprzedaży i paragon.

Automatyczna wysyłka dokumentów sprzedaży na adres email 

 Automatyzacja pozwala na wystawienie dokumentów sprzedaży. Jeśli chcemy, żeby dokument ten również był wysyłany do klienta na adres email, należy włączyć stosowny automat w module ADMINISTRACJA > Dokumenty > Konfiguracja dokumentów sprzedaży i ich wysyłki (EDI), a następnie ustawić Wystawione faktury będą automatycznie wysyłane na e-mail kupującego:   

  • tak - natychmiast po wystawieniu dokumentu;

  • tak - w momencie, gdy zamówienie osiągnie status Wysłane/Odebrane.

Uwaga: Powyższe automaty będą działały tylko wtedy, kiedy w ustawieniach ADMINISTRACJA > Dokumenty > Konfiguracja dokumentów sprzedaży i ich wysyłki (EDI) zaznaczona jest opcja Dokumenty sprzedaży wystawiaj - bezpośrednio w panelu IdoSell

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell