Logo

Ustawienia kurierów

Wspólne ustawienia kurierów

Konfiguracja każdego kuriera Administracja > Magazyn i logistyka > Konfiguracja kurierów posiada elementy wspólne, które można wykorzystać w ramach konfiguracji. Takimi elementami mogą być np. możliwość zmiany prezentowanej nazwy dla kuriera, zmiana ikony kuriera czy też możliwość wprowadzenia komentarzy dla wybranej formy dostawy.


1 . Ustawienia tekstów widocznych na stronie.

W ustawieniach danej usługi kurierskiej istnieje możliwość ustawienia własnej nazwy kuriera prezentowanej w sklepie, własnej ikony czy też dodatkowych informacji z podziałem na "Komentarz - przedpłata" oraz "Komentarz - pobranie".

2. Rodzaj integracji.

Wbudowana - jest to integracja na podstawie zbudowanej integracji ze wskazanym kurierem. Jeśli po uruchomieniu danego rodzaju integracji pojawi się pole dla wprowadzenia danych dostępowych kuriera, znaczy to tyle, że IdoSell posiada stworzoną integrację z kurierem.

ISF (ręczny/automatyczny)- rodzaj integracji z kurierem na podstawie własnych integracji. Wykorzystywany np. przy integracjach, dla których IdoSell nie posiada wbudowanych integracji gdzie integracja może opierać się na zbudowanej indywidualnie integracji.

WAŻNE: Część kurierów umożliwia również dodatkowe integracje jak np. aPaczka.pl i Globkurier. Są to odrębne integracje dla poszczególnych kurierów.

3. Ustawienia nadawcy.

W ramach konfiguracji kurierów dostępne jest pole odnośnie danych nadawcy dla kuriera tzw. pole "Sender". Dane nadawcy mogą być pobierane standardowo z jednego z trzech miejsc:

1) Danych kontaktowych : Sekcja ADMINISTRACJA > Dane Twojej firmy > Dane kontaktowe 

2) Domyślne dane do dokumentów sprzedaży : Sekcja ADMINISTRACJA > Dane Twojej firmy > Domyślne dane do dokumentów sprzedaży

3) Dane magazynu, z którego odbywa się wysyłka : Sekcja ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Konfiguracja magazynów i gospodarki magazynowej > edycja magazynu realizującego zamówienie np. M1 i sekcja w danym magazynie > Dane kontaktowe takie jak : nie 

WAŻNE: W przypadku niektórych kurierów dostępne jest również 4 miejsce tj. "Dane z bazy firmy kurierskiej" Po zaznaczeniu takiej opcji należy się upewnić czy w menadżerze paczek kuriera dane nadawcy zostały poprawnie wprowadzone.

4. Waga gabarytowa (wolumentaryczna).

1) Współczynnik do wyliczenia wagi gabarytowej - Jest to współczynnik na podstawie, którego wyliczana jest waga gabarytowa. Przyjmijmy dla przykładu, że towar posiada wymiary 20x30x40. W takim scenariuszu jeśli pomnożymy przez siebie takie wymiary otrzymamy wynik 24000. Następnie wynik dzielimy przez wprowadzony współczynnik tj 24000/6000 co daje nam wynik 4. Czyli waga gabarytowa towaru wynosić będzie 4kg.

2) Waga paczki rzeczywista - Jest to definiowanie wagi w zamówieniu o wprowadzoną na karcie towaru (sekcja Magazyn na karcie towaru) wagę.

3) Waga paczki stała - Jest to zdefiniowana w kurierze stała waga, która globalnie przy takim kurierze będzie przyjmowała wskazaną wagę. Opcja wykorzystywana jeśli w towarach nie została wprowadzona waga towaru.

5. Ustawienia dla automatyzacji generowania przesyłek i etykiet dla kurierów.

Dane ustawienie umożliwia wprowadzenia automatycznego generowania etykiet indywidualnie dla takiego kuriera.

Więcej informacji znajduje się w artykule Automatyzacja generowania przesyłek i etykiet dla kurierów

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell