Logo

SuperFair.Shop

W IdoSell wprowadziliśmy program SuperFair.Shop™ gdzie doceniamy najlepsze sklepy internetowe, które zapewniają swoim klientom szybkie, wygodne i bezpieczne zakupy. Stworzyliśmy jasne kryteria, po których spełnieniu sklep internetowy takie wyróżnienie otrzyma. Skupiliśmy się na najistotniejszych aspektach z punktu widzenia klienta w zakresie szybkości realizacji zamówień, swobody w wyborze płatności i kurierów, bezpieczeństwie, a kończąc na obsłudze posprzedażowej.

Wyróżnienie SuperFair.Shop™ jest naszym pomysłem na zmotywowanie sklepów do wypełniania zalecanych standardów bezpieczeństwa. A przy okazji chcemy ułatwić sobie i konsumentom sprawdzanie zaufanych sklepów. W przypadku konsumentów nie mogą oni zajrzeć np. do panelu sklepu aby sprawdzić czy sklep wysyła zamówienia na czas. Wyróżnienie przyznawane jest automatycznie sklepom, które spełnią 100% wymaganych celów.

Wyróżnienie SuperFair.Shop™ przyznawane jest sklepom internetowym, które spełnią wszystkie z wymaganych celów. W zależności od specyfiki branży istnieje możliwość włączenia lub wyłączenia poszczególnych celów w module. W skrajnych przypadkach pomimo, że sklep spełnił wszystkie kryteria, ale naruszył regulamin usługi IdoSell, wyróżnienie może zostać cofnięte.

Specjalne logo, przygotowane dla najlepszych sklepów, pojawia się w stopce w miejscu standardowego logo (ukrywany w przypadku włączenia opcji White-Label) i prowadzi do strony, która pomaga w budowaniu zaufania. Nie udzielamy licencji na wykorzystywanie loga ręcznie - wyróżnienie generowane jest automatycznie, na podstawie ostatnich operacji w panelu.

Zaufane sklepy, które spełniają wszystkie warunki otrzymują certyfikat SuperFair.Shop™.

Możliwe cele do zdobycia i warunki, jakie muszą zostać spełnione przez sklep internetowy:

 • Wysyłanie zamówień w deklarowanym dla klienta terminie - sprawdzane są zamówienia z ostatnich 3 miesięcy.

 • Klienci mogą logować się za pomocą kont Facebook i Google - w tym przypadku musi być skonfigurowany przynajmniej jeden sposób logowania za pomocą serwisu zewnętrznego.

 • Umożliwienie klientom dodawania zwrotów zamówień z poziomu konta klienta w sklepie - jeśli twój sklep działa w starym szablonie i nie posiada komponentu zwrotów, warto zainwestować w zmianę szablonu.

 • Umożliwienie klientom tanich zwrotów - musi być włączona opcja (Aktywne na tak) w ADMINISTRACJA -> Konfiguracja zwrotów sprzedanych towarów.

 • Umożliwienie klientom dodawania reklamacji zamówień z poziomu konta klienta w sklepie - jeśli twój sklep korzysta ze starego szablonu i nie posiada komponentu reklamacji, warto zainwestować w zmianę.

 • Umożliwienie klientom natychmiastowej zapłaty za pomocą np. paybylink, karty płatniczej - w profilu płatności musi być dodana przynajmniej jedna szybka płatność.

 • Odpowiadanie klientom na pytania do towarów - nie może być więcej niż 5% braku odpowiedzi w ciągu miesiąca, ale 4 ostatnie dni nie są brane pod uwagę (z uwagi np. na weekendy, święta itp).

 • Dla klientów z Polski możliwość odbioru zamówienia w Paczkomacie.

 • Umożliwienie klientom zakupów na raty - w profilu płatności musi być dodana przynajmniej jedna płatność ratalna.

 • Umożliwienie klientom edycję zamówienia po jego złożeniu - musi być włączona opcja Zezwalaj na edycję zamówienia przez klienta w MODERACJA > Zarządzanie zachowaniem sklepu > Składanie zamówień.

 • Przynajmniej 3 zrealizowane zamówienia w każdym z ostatnich 3 miesięcy.

Jest to lista finalna więc w przypadku decyzji co do dodania kolejnego kryterium, będzie ono wpływało na już przyznane odznaki.

Odznaka SuperFair.Shop

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell