Logo

Searching PRO

Usługa Searching Pro składa się z kilku konfigurowalnych modułów.

Konfiguracja usługi i dostęp do statystyk wyszukiwanych fraz są dostępne w panelu administracyjnym w module MODERACJA > Wyszukiwarka tekstowa.

Sortowanie wyników wyszukiwania w oparciu o atrakcyjność sprzedażową towarów

Gromadzimy informacje statystyczne na temat tego, które towary podczas korzystania z wyszukiwarki w sklepie przez kupujących dla określonych fraz wyszukiwania uczestniczyły w zamówieniach, a także które były najchętniej klikane. Dodatkowo uwzględniamy informacje o dostępności towarów i to, jak dobrze sprzedają się w sklepie. Na podstawie tych informacji ustalamy atrakcyjność sprzedażową towarów.

W ustawieniach domyślnego sortowania znalezionych towarów (MODERACJA > Działanie sklepu > Wyszukiwarka tekstowa > Konfiguracja wyszukiwarki tekstowej) możesz wybrać ustawienie domyślnego sortowania wyników wyszukiwania po atrakcyjności sprzedażowej.

Sortowanie po dostępności

W ustawieniach wyszukiwarki tekstowej w sekcji MODERACJA > Działanie sklepu > Wyszukiwarka tekstowa > Zakładka wyszukiwarka tekstowa, masz możliwość włączenia sortowania produktów po dostępności. Na szczycie listy towarów w sklepie, zawsze będą pojawiały się towary dostępne, na koniec listy zostaną przesunięte towary bez stanów dyspozycyjnych.

Przekierowania dla fraz wyszukiwania i statystyki wyszukiwarki

W Panelu Administracyjnym w module MODERACJA > Działanie sklepu > Wyszukiwarka tekstowa > Zarządzanie działaniami dla fraz wyszukiwania, udostępniliśmy narzędzie pozwalające na ustalanie zachowania wyszukiwarki pełnotekstowej dla określonych fraz wyszukiwania.

Formularz do ustalenia kryteriów filtrowania fraz

Na górze strony za pomocą formularza możesz określić sposób filtrowania i wyświetlania statystyk wyszukiwania:

 •  Zakres dat - ustal datę początkową i końcową statystyk.

 •  Frazy zawierające tekst - możesz zawęzić wyniki do konkretnego fragmentu frazy.

 •  Frazy z przekierowaniami - gdy dodasz już przekierowania, za pomocą tego ustawienia będziesz mógł wybrać, czy w wynikach chcesz widzieć tylko frazy, którym zostało określone przekierowanie, czy te frazy, dla których nie zostało przypisane przekierowanie.

 •  Frazy z pustymi wynikami wyszukań - kluczowym kryterium tego narzędzia są takie frazy wyszukiwania, które zwracają stronę z pustymi wynikami. Tym ustawieniem możesz odfiltrować listę tylko do takich fraz.

Możesz także określić dodatkowe kryteria filtrowania i wyglądu listy:

 •  Strony - dla których sklepów mają zostać pokazane wyniki

 • Liczba wyświetlanych na stronie

W tabeli wyświetlane są frazy wyszukiwania zgodnie z kryteriami wybranymi w formularzu. Dla każdej z wyświetlonych fraz można ustawić przekierowanie. Można również ustawić przekierowanie dla frazy określonej samodzielnie.

Możesz wybrać dwa rodzaje przekierowań:

 • podstaw wyszukiwanie po innej frazie - po wpisaniu przez użytkownika w wyszukiwarce wskazanej frazy wyszukiwania nastąpi przekierowanie na inną frazę,

 • przekieruj na adres - przy tym ustawieniu nastąpi przekierowanie na wskazaną podstronę sklepu. Dla każdego sklepu możliwe jest ustawienie osobnego przekierowania na adres w tym sklepie.

Statystyki wyszukiwania w sklepie

Moduł zarządzania przekierowaniami fraz pozwala na zorientowanie się co do tego, jakie frazy najcześciej wpisują klienci sklepu. Oprócz definiowania przekierowań, obsługa sklepu może w inny sposób minimalizować puste strony wyników często wpisywanych fraz poprzez uzupełnienie asortymentu o towary, które poszukują kupujący albo modyfikację nazw, opisów i słów kluczowych towarów tak, żeby dawały się one odnaleźć na tak wpisywane frazy.

Eksport i import reguł przekierowań

Istnieje również możliwość eksportowania i importowania reguł przekierowań za pomocą plików w formacie CSV.

Plik CSV powinien być zapisany w kodowaniu UTF-8, posiadać średniki jako separatory i mieć następujące kolumny:

 • fraza wyszukiwania,

 • podstawiana fraza wyszukiwania lub część adresu przekierowania obecna po domenie sklepu,

 • rodzaj działania (do wyboru phrase_substitution dla przekierowania na inną frazę lub page_redirection do przekierowania na inny adres),

 • Identyfikator sklepu (wyłącznie w przypadku przekierowania na adres).

W przypadku wprowadzania kilku przekierowań na adres dla jednej frazy wyszukiwania należy wprowadzić je jako osobne wiersze dla każdego sklepu osobno.

Podpowiadanie fraz wyszukiwania

Jako uzupełnienie podpowiedzi do wyszukiwarki pełnotekstowej pojawiły się podpowiedzi fraz wyszukiwania.

W celu skonfigurowania należy w Panelu Administracyjnym w module MODERACJA > Działanie sklepu > Wyszukiwarka tekstowa > Konfiguracja wyszukiwarki tekstowej w sekcji W podpowiedziach wyszukiwarki wyświetlaj informacje o zaznaczyć opcję Frazach wyszukiwania. Wówczas odsłoni się dodatkowo możliwość określenia liczby podpowiadanych fraz.

Podpowiadane są frazy obejmujące wpisywaną przez użytkownika frazę. W pierwszej kolejności wyświetlane są frazy ze zdefiniowanymi przekierowaniami, a następnie najpopularniejsze frazy spośród wcześniej wpisywanych przez użytkowników.

To rozwiązanie pozwala na wpływanie na decyzje użytkownika poprzez podsuwanie mu określonych fraz wyszukiwania, a także redukuje liczbę błędów wpisywanych przez użytkowników, pozwalając na kliknięcie w podpowiadaną frazę.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell