Logo

Dynamic pricing - ceny w sklepie niższe niż na marketplace

Moduł Dynamic Pricing to skuteczny sposób na zwiększenie ruchu na stronie, pochodzącego z reklam Google Ads, poprzez automatyczne obniżenie cen towarów względem marketplace o określoną wartość procentową. Takie działanie pozwala skierować ruch z Allegro, bezpośrednio na stronę sklepu, omijając tym samym wysokie prowizje pobierane przez marketplace. Zakupy pochodzące bezpośrednio ze strony sklepu pozwalają również zbudować rozpoznawalną markę tym samym lojalizować klientów.

Konfiguracja modułu Dynamic Pricing

Ścieżka w panelu sklepu do modułu to Marketing i integracje > Dynamic Pricing & Product Groups > wybór sklepu > Dynamiczna konfiguracja cen towarów (wybierz).

Pierwszym krokiem w konfiguracji jest wybranie opcji Pobierz jednorazowo ceny z aktywnych ofert na Allegro.

Jeśli w panelu twojego sklepu pojawią się nieścisłości w cenach towarów (czyli np. cena w panelu jest inna niż w ofercie na Allegro lub gdy prowadzisz kilka ofert tego samego produktu), zalecamy wykorzystanie funkcjonalności, która umożliwia pobranie cen z aktywnych ofert na Allegro.

W takiej sytuacji zastosowanie opcji Pobierz jednorazowo ceny z aktywnych ofert na Allegro, a w ciągu 48 godzin ceny towarów z ofert na Allegro zostaną zapisane na kartach edycji towarów jako cena bazowa dla Allegro. Dzięki temu będziesz miał pewność, że ceny w twoim sklepie odzwierciedlają twoją ofertę na Allegro.

Ważne wskazówki:

 • Po uruchomieniu opcji pobierania cen z Allegro, interfejs dla obu scenariuszy Dynamic Pricing zostanie zablokowany (do aktywacji i edycji). Będzie tak do momentu pobrania wszystkich cen do panelu sklepu (może to trwać do 48 godzin).

 • Pobieranie cen nastąpi ze wszystkich aktywnych ofert, natomiast mechanizm strategii w sklepie taniej będzie działał TYLKO na towarach, które mają aktywne oferty a także ustawiony aktywny przełącznik Przeliczaj ceny zgodnie z regułami ustawionymi w module Dynamic Pricing.

 • Jeśli masz kilka aktywnych ofert dla danego towaru, mechanizm pobierania cen uwzględni ostatnią wystawioną ofertę.

 • Jeśli masz na Allegro oferty, którym funkcjonalność Allegro Super Ceny obniża cenę, funkcjonalność pobierania cen z Allegro również pobierze te obniżone ceny. Jeśli więc na danym towarze będzie aktywny przełącznik Przeliczaj ceny zgodnie z regułami ustawionymi w module Dynamic Pricing wtedy mechanizm Dynamic Pricing będzie obniżał cenę detaliczna brutto względem tej obniżonej przez Allegro ceny.

Następny krok konfiguracji stanowi wybranie jednej z dwóch dostępnych strategii: W sklepie taniej niż w marketplace lub W marketplaces drożej.

W przypadku wyboru pierwszego wariantu ceny towarów dostepnych na Allegro zostaną obniżone w sklepie o wskazaną wartość względem cen na Allegro. Strategia w sklepie taniej jest polecana klientom, którzy sprzedają głównie w marketplace i w swojej ofercie mają przede wszystkim popularne towary. Ponieważ Allegro zapowiedziało kolejną podwyżkę dla określonych kategorii towarów, warto przyjrzeć się tej strategii i spróbować uniezależnić się od narzucania cen przez marketplace.

Strategia W sklepie taniej

Jeśli w sklepie ustawisz cenę towaru o kilka procent niższą niż cena w marketplace oraz dodatkowo zareklamujesz produkty w Google w ramach usługi Reklamy Google od IdoSell, masz szansę skierować więcej klientów bezpośrednio do twojego sklepu - tańsze produkty są chętniej wyświetlane przez Google.

W przypadku wyboru drugiego wariantu ceny na sklepie zostaną podwyższone o wskazaną wartość względem Allegro. Zalecany wybór strategii W sklepie taniej niż w marketplace.

Kolejnym etapem konfiguracji jest określenie wartości o jaką chcemy dokonać obniżki cen. Na tym etapie należy wybrać wartość procentową o jaką mają zostać obniżone / podniesione ceny.

Finalny etap konfiguracji to włączenie przypisania zasad ustawionych w module dla wszystkich towarów (żeby aktywować przełącznik Przeliczaj ceny zgodnie z regułami ustanowionymi w module Dynamic Pricing tylko w wybranych towarach, wykorzystaj funkcjonalność grupowej edycji towarów) oraz aktywowanie modułu. Po wykonaniu opisanych kroków należy kliknąć przycisk zapisz.

Widoczność obniżonej ceny

Nowa obniżona cena nie będzie widoczna na karcie edycji towaru, będzie natomiast widoczna:

 • na karcie towaru (w masce),

 • w hotspotach,

 • w całym COP,

 • na searchu,

 • wynikach wyszukiwania.

Towary wykluczone z mechanizmu W sklepie taniej

 • towary, które mają tryb ustawiania cen w sklepie: Formuła do wyliczania ceny,

 • typy towarów: towar z konfiguratorem,

 • towary bez aktywnych ofert.

Rozmiary

Mechanizm w sklepie taniej" obniża cenę wszystkich rozmiarów w sklepie względem konfiguracji cen dla Allegro. Mechanizm nie patrzy na rozmiary towarów w ofertach na Allegro.

Cena detaliczna a wysyłana

Cena detaliczna po obniższe będzie również ceną wysyłaną do:

 • usługi Reklamy Google od IdoSell,

 • porównywarek jeśli bazują na cenie domyślnej detalicznej (w tym Facebook Katalog, Google Shopping),

 • NIE jest wysyłana do marketplac'ów.

Dynamic Pricing — strategia W marketplaces drożej

Strategia w marketplaces drożej jest polecana dla producentów i sprzedawców unikalnych oraz niszowych produktów.

Jeśli w marketplace ustawisz dla swoich towarów cenę wyższą niż w sklepie internetowym oraz dodatkowo zareklamujesz produkty w Google Shopping w ramach usługi Reklamy Google od IdoSell, masz szansę skierować klientów bezpośrednio do swojego sklepu. Tańsze produkty są chętniej wyświetlane przez Google, co wpływa na wzrost wyświetleń i kliknięć.

Konfiguracja modułu odbywa się w sposób analogiczny do opisanej wyżej strategii w marketplace taniej.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell