Logo

Opinie konsumenckie i produktowe Google Ads

Opinie konsumencie Google to przesyłana po dokonanym zakupie ankieta w formie krótkiego kwestionariusza wysłanego e-mailem do klientów, gdzie mogą ocenić wrażenia z zakupów na stronie sklepu.

Opinie konsumencie Google są w usłudze Google Ads by IdoSell wdrażane automatycznie, jako rozwiązanie, które ma szansę na zwiększenie sprzedaży z reklam. Na życzenie klienta opinie mogą zostać wyłączone, choć rekomendujemy ich pozostawienie.

Opinie konsumenckie zwiększają wiarygodność sklepu i przyczyniają się do zwiększenia współczynnika klikalności, co pozytywnie wpływa na szansę pozyskania konwersji. Oceny uzyskane dzięki przesłanym ankietom są brane pod uwagę przy kwalifikowaniu witryny do wyświetlania oceny sprzedawcy lub ocen produktów.

Wszelkie techniczne podstawowe wymagania dotyczące konfiguracji opinii konsumenckich Google są w usłudze Reklamy Google od IdoSell spełnione automatycznie.

Plakietka programu Opinie konsumenckie Google to grafika, która zostanie wyświetlona na stronach sklepu. Dzięki niej kupujący będą wiedzieć o fakcie, iż sklep bierze udział w danym programie. Plakietka umożliwia wyświetlanie swojej oceny sprzedawcy. Zawiera też link do strony docelowej oceny sprzedawcy. Dzięki plakietce kupujący mogą poznać opinie innych klientów na temat zakupów w witrynie co zwiększa szansę na pozyskanie konwersji.

Żeby opinie konsumenckie zostały wyświetlone należy spełnić wymogi Google dotyczące danej kwestii. Głównym wymogiem jest liczba potrzebnych opinii. Liczba potrzebnych opinii może się różnić w zależności od firmy, ale większość sprzedawców może otrzymać ocenę po zgromadzeniu przez nas co najmniej 100 kwalifikujących się opinii.

Uwaga: opinie konsumenckie dotyczą sklepu a nie konkretnych produktów.

Oceny sprzedawców są widoczne w reklamach tekstowych Google Ads

Wyświetlanie gwiazdek prezentujących oceny sprzedawcy ma miejsce reklamach tekstowych. Jest to świetny sposób na zwiększenie atrakcyjności reklamy tekstowej Google Ads.

Oceny sprzedawcy przedstawiają następujące informacje: ocenę w skali 5 gwiazdek, liczbę ocen otrzymanych przez firmę (w nawiasach), kwalifikator (np. średni czas dostawy) uzasadniający uzyskaną ocenę (jeśli dane są dostępne).

Wyświetlanie ocen

Oceny sprzedawcy wyświetlają się w reklamach tekstowych i tylko w tych krajach, w których spełniono jeden z tych warunków:

  • W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Google otrzymała lub zebrała wystarczająco dużo unikalnych opinii w danym kraju w ramach Opinii konsumenckich Google lub od zewnętrznych firm recenzujących, żeby móc rzetelnie obliczyć ocenę sprzedawcy.

  • Liczba potrzebnych opinii może się różnić w zależności od firmy, ale większość sprzedawców może otrzymać ocenę po zgromadzeniu przez nas co najmniej 100 kwalifikujących się opinii.

  • Firma Google lub jej partnerzy przeprowadzili ocenę witryny.

Dodatkowo muszą zostać spełnione warunki:

  • Średnia ogólna ocena w przypadku reklam tekstowych wynosi co najmniej 3,5 gwiazdki.

  • Średnie oceny sprzedawcy niższe niż 3,5 gwiazdki są obecnie wyświetlane w Google.

  • Domena widocznego adresu URL reklamy musi być zgodna z domeną, do której przypisane są oceny.

Opinie klientów w danym kraju mają wpływ na ocenę firmy tylko w tym kraju.

Google może nie wyświetlać ocen sprzedawcy, jeśli wystawione opinie nie są związane z reklamowaną treścią.

Oceny produktów

Program Oceny produktów umożliwia wyświetlanie opinii o produktach klientom, którzy robią zakupy w Google. Oceny produktów są wyświetlane w reklamach produktowych, w skali od 1 do 5 gwiazdek. Pokazują też łączną liczbę opinii dotyczących danego produktu.

Oceny i opinie pomagają w podejmowaniu decyzji dotyczących produktów, w tym decyzji o zakupie. Dzięki temu na strony określonych produktów w sklepie trafiają bardziej świadomi klienci. Na ocenę w gwiazdkach składają się zebrane oceny danego produktu.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell