Logo

Dynamic Product Groups

Zasady działania modułu Dynamic Product Groups

 • Badamy ofertę sprzedażową w oparciu o dane z Twojego sklepu.

 • Identyfikujemy, które towary mają największy potencjał sprzedażowy.

 • Budujemy wskazane przez Ciebie, dynamiczne grupy produktów, które możesz reklamować w Google i Facebooku.

Pamiętaj, że jeśli w sklepie internetowym ustawisz towarom cenę niższą, niż na marketplace oraz dodatkowo zareklamujesz produkty w Google Shopping (samodzielnie lub w ramach usługi Reklamy Google od IdoSell ) lub na Facebooku, ściągniesz ruch do swojego sklepu.
Wynika to z tego, że tańsze produkty są chętniej wyświetlane przez Google, a to powoduje wzrost wyświetleń i kliknięć.

Możliwości modułu Dynamic Product Groups

Głównym zadaniem nowego modułu jest pomoc w ściągnięciu klienta do sklepu z pominięciem kanałów typu marketplace. Nowy moduł pomaga zidentyfikować towary z największym potencjałem sprzedażowym opierając się na danych historycznych sklepu i ocenić w jakim kanale mają szansę na wysoką sprzedaż. Dajemy możliwość zawężenia oferty do towarów spełniających wybrane kryteria:

 • towary tańsze w sklepie niż Allegro,

 • towary, które są bestsellerami na Allegro,

 • towary tańsze w sklepie niż na Amazon,

 • towary, które są bestsellerami na Amazon,

 • towary tańsze w sklepie niż na eBay,

 • towary, które są bestsellerami na eBay,

 • bestsellery w sklepie.


Moduł jest bezpłatny dla klientów, którzy korzystają z Reklam Google od IdoSell

Aktywacja modułu Dynamic Product Groups

Żeby aktywować moduł, wejdź do modułu MARKETING I INTERGRACJE > Dynamic Pricing & Product Groups.

Jeśli sklep korzysta z usługi Google Ads by IdoSell, to moduł Dynamic Product Groups jest domyślnie aktywnym czyli użytkownik ma dostęp do opcji:

 • Dynamiczne grupy produktów, inteligentnie wybrane do promocji w Google Ads by IdoSell,

 • Dynamiczne grupy produktów, inteligentnie wybrane do promocji w Facebook Katalog,

 • Ręczne segmentowanie towarów do reklam.

Jeśli sklep NIE korzysta z usługi Google Ads by IdoSell, to moduł Dynamic Product Groups jest domyślnie nieaktywny a możliwe opcje są wyszarzone. Jeśli użytkownik zdecyduje się na płatną aktywację modułu, wówczas otrzyma dostęp do w/w opcji.

Działanie modułu Dynamic Product Groups

Po wybraniu opcji. użytkownik będzie miał możliwość zawężenia wysyłanej oferty do towarów spełniających wybrane kryteria i tym samym skoncentrowania swoich działań reklamowych.

Po zapisaniu formularza, nastąpi zawężenie wysyłki do tylko tych produktów, które należą do którejś z zaznaczonych grup (na zasadzie sumy zbiorów). Od momentu zapisania formularza musi minąć ok 48h aby oferta została zawężona. W tym czasie (48h) pojawi się też dodatkowy komunikat, dotyczący ilości towarów, jakie w wyniku zawężania trafią do wysyłki lub informację o tym, że liczba towarów wyniosłaby 0 i należy zmienić wybór reguł.

Dynamic Product Groups dla reklam Google Shopping

Żeby wybrany serwis uwzględniał reguły Dynamic Product Groups, należy dodatkowo aktywować opcję generowania pliku eksportu, na podstawie reguł Dynamic Product Groups, w jego ustawieniach. Z poziomu MARKETING I INTEGRACJE > Porównywarki cen, pasaże handlowe i katalogi należy wybrać serwis a następnie dla Operacje > Ustawienia > Ustawienia oferty generowanej dla serwisu ustawić opcję Generowanie pliku eksportu na podstawie reguł Dynamic Product Groups na tak.

Dynamic Product Groups dla reklam Facebook Catalog

Zawężenie oferty będzie realizowane poprzez przyporządkowanie wybranych grup towarów odpowiednim, wcześniej utworzonym na Facebooku przez użytkownika katalogom.

Użytkownik zobaczy informacje dotyczącą konieczności utworzenia po stronie Managera sprzedaży (Facebook) folderów o identycznych nazwach jak grupy produktów które wybierze np. Bestsellery w sklepie i Tańsze w sklepie niż na Allegro.

Po utworzeniu katalogów po stronie Facebooka, użytkownik powinien w panelu w module MARKETING I INTEGRACJE > Facebook > Katalog produktów Facebook zalogować się na swoje konto w Facebook i wówczas katalogi pojawią się na liście katalogów w panelu.

Następnie w ustawieniach każdego z widocznych na liście katalogów należy ustawić odpowiednią walutę i kraj. W ramach Dynamic Product Groups zostanie wygenerowany plik eksportu zawierający odpowiednie dla wybranej grupy towary np. do katalogu Towary tańsze w sklepie niż na Allegro zostanie wygenerowany feed z produktami spełniającymi te kryteria.

Następnie należy skopiować z ustawień katalogu (wybrany katalog > Operacje > Ustawienia > Ustawienia oferty generowanej dla serwisu > Plik eksportu > URL pliku eksportu dla serwisu zewnętrznego) link do pliku eksportu i podać go jako źródło danych dla odpowiedniego katalogu po stronie Facebooka

Dynamic Product Groups

Pozostałe informacje

 • Moduł Dynamic Product Groups jest narzędziem dla osób, które bez problemów poruszają się pomiędzy różnymi funkcjonalnościami w naszym panelu. Jeśli nie jesteś pewny tego, co przyniesie włączenie tej funkcjonalności - nie włączaj jej, tylko skontaktuj się z naszym Supportem. Należy pamiętać, że korzystając z tego typu narzędzia należy mieć stałą kontrolę nad ofertą sklepu, cenami produktów itp.

 • Funkcjonalność sprawdzi się tylko w określonych przypadkach, np. gdy chcemy żeby były reklamowane jedynie towary tańsze niż na Allegro.

 • Pamiętaj, że moduł WYKLUCZA towary z reklam – oznacza to brak możliwości reklamowania wykluczonych w tym module produktów. Rekomendujemy korzystanie z tej funkcjonalności tylko w momencie, kiedy masz 100% pewność, że wykonane kroki nie pogorszą efektów kampanii Google Ads, lub w jakikolwiek sposób negatywnie nie odbiją się na rentowności sklepu.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell