Logo

Przygotuj sklep do reklam

Elementy wpływające na sprzedaż

Żeby od samego początku wykorzystać maksymalnie ruch pozyskiwany z reklam, warto zadbać o poszczególne elementy oferty i sklepu, które mają wpływ na to, czy przekonamy potencjalnego klienta do zakupu.

Samo uruchomienie reklam może być niewystarczające gdyż klient, który kliknie w reklamę, musi ostatecznie zdecydować się na zakup. Należy dołożyć wszelkich starań żeby po stronie sklepu nie znalazło się nic, co mogłoby oddziaływać zniechęcająco na klientów.

Nazwy towarów

Dla reklam produktowych kluczowe są nazwy towarów. Dotyczy to zarówno reklam Google, jak i wyników organicznych w Google (bezpłatnych). Przede wszystkim, to na podstawie nazw, Google decyduje, czy towar powinien się wyświetlić na dane zapytanie w Google. Doradzamy, żeby nazwy towarów były możliwie szczegółowe oraz zawierały wszelkie istotne, charakterystyczne informacje. Nazwy powinny precyzyjnie opisywać sprzedawany produkt.

Przykładowo, zamiast nazwy Sukienka Milano, korzystniejsza będzie nazwa Zwiewna sukienka letnia, hiszpanka, niebieska, za kolano.

Warto również pamiętać, że Google negatywnie ocenia nadużywanie dużych liter w nazwach towarów. Nazwy towarów powinny zawierać duże litery tylko tam, gdzie jest to konieczne. Nazwy towarów nie mogą również zawierać promocyjnych haseł w stylu bezpłatna dostawa, czy wymyślnych obcych znaków. Składnia nazwy towaru to maks. 150 znaków.

Porady:

  • Pamiętaj, najważniejsze cechy produktu powinny się znaleźć na początku nazwy, a nie na końcu.

  • Dobre nazwy towarów procentują, pomogą ci zwiększyć sprzedaż także z organicznych, bezpłatnych wyników wyszukiwania

  • W nazwach umieszczaj popularne słowa kluczowe, które możesz np. uzyskać z planera słów kluczowych Google Ads . W ten sposób łatwo zwiększysz zasięgi. Przykładowo: jeśli sprzedajesz kapcie - nie używaj w nazwie produktu słowa pantofle tylko kapcie, gdyż są one 10 krotnie częściej wyszukiwanym słowem w Google.

Opisy towarów

Sposób zaprezentowania oferowanego w sklepie internetowym asortymentu ma bardzo duży wpływ na to, czy przekonamy klienta do zakupu. Klienci online potrzebują znacznie więcej informacji niż ci, którzy mogą obejrzeć produkt na żywo. W sklepie internetowym to opis zastępuje sprzedawcę. Zadbaj o konstrukcję w taki sposób, żeby klient otrzymał wszystkie ważne informacje i został zachęcony do zakupu. Cechy charakterystyczne produktu, skład, tabele rozmiarów, instrukcje, spełnione normy, wszystko co może zainteresować potencjalnego klienta powinno zostać zaprezentowane w opisie. Precyzyjny i zachęcający opis pozwoli potencjalnemu klientowi uzyskać maksimum informacji, których nie będzie musiał szukać w innych sklepach. Jeśli sprzedajesz produkt premium, luksusowy - nie zapomnij o tym napisać i wyjaśnić czym różni się on od tańszych odpowiedników.

Zdjęcia towarów

Zdjęcia produktu pełnią bardzo ważną rolę. W sklepie online potencjalnyklient nie ma możliwości dokładnego obejrzenia, dotknięcia, czy zmierzenia produktu. Zdjęcia produktu powinny być wyraźne, poprawnie naświetlone, atrakcyjne i dobrej jakości. Powinny prezentować produkt, ale też jego charakterystyczne elementy. Chodzi o przedstawienie produktu w taki sposób, żeby potencjalny Klient miał jak najdokładniejsze wyobrażenie o jego rzeczywistym wyglądzie.

Pamiętaj:

  • Nie dodawaj znaków wodnych do zdjęć. Grozi to całkowitym zablokowaniem emisji reklam.

  • Nie dodawaj zbyt małych zdjęć. Minimalny zalecany rozmiar to 250x250 pixeli. Dla bezpieczeństwa warto zadbać o większe zdjęcia (bliżej 1000x1000 pixeli).

  • Oglądaj zdjęcia konkurencji w reklamach produktowych - postaraj się mieć zdjęcia lepsze lub równie dobre.

  • Zadbaj o to, żeby pierwsze zdjęcie jak najlepiej oddawało cechy produktów gdyż to pierwsze w kolejności zdjęcie jest pokazywane w reklamach.

Strona o sklepie / Strona o nas

W tym miejscu mają państwo możliwość zaprezentowania swojej działalności, oferty, zespołu, filozofii itd. Tutaj warto przedstawić co wyróżnia państwa produkty i dlaczego warto je wybrać. Zaufanie to jeden z najważniejszych czynników wpływających na decyzję zakupową potencjalnego klienta. Taki element pozwoli potencjalnym klientom poznać bliżej państwa markę.

Proponowana zawartość strony:

  • Historia firmy - ile lat jest na rynku,

  • Skrócony opis działalności,

  • Misja firmy - np. dostarczanie produktów wysokiej jakości konsumentom),

  • DNA firmy - np. przyjazna polityka wobec klientów - proste zwroty, bezpłatne zwroty, wydłużony czas zwrotu, karty stałego klienta, karty lojalnościowe itp.,

  • Informacje o właścicielach, zespole, firmie,

  • Otrzymane nagrody i wyróżnienia.

Kontakt ze sklepem

Telefon kontaktowy oraz adres e-mail warto umieścić w widocznym miejscu na górze strony. Można również rozważyć wdrożenie rozwiązań, które ułatwią potencjalnym klientom kontakt z biurem obsługi klienta, np. Chat na stronie, czy widżet LiveCall (bezpłatne oddzwonienie do użytkowników odwiedzających stronę). Takie rozwiązania pozwolą nawiązać szybszy kontakt z użytkownikami odwiedzającymi stronę.

W panelu IdoSell możesz w prosty sposób skonfigurować Facebook Messenger.

Dostępne opcje płatności i wysyłki

Klienci online lubią mieć wybór. Dlatego też należy oferować zróżnicowany wybór opcji płatności (szybkie przelewy online, BLIK, płatności kartowe, płatności odroczone, czy w przypadku produktów drogich płatności ratalne) i dostaw (przynajmniej dwie firmy kurierskie, z uwzględnieniem dostawy do Paczkomatów i dostaw kurierem). Decydując się na ograniczony wybór opcji obniżają państwo konkurencyjność własnego sklepu internetowego. Ograniczone jest również grono potencjalnych klientów wyłącznie do tych, którym dostępne w sklepie opcje odpowiadają.

Na dedykowanych podstronach należy przedstawić jakie opcje są dostępne, potencjalny klient powinien mieć możliwość sprawdzenia takich informacji jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Kwota darmowej dostawy - powinna być zachęcająca dla klientów (nie za wysoka). Zobacz naszą specjalną ofertę SMILE - darmowa dostawa Paczkomatami dla zamówień od 50zł.

Ceny produktów i oferta konkurencji

Korzystając z raportów statystyk towarów Google Ads by IdoSell warto systematycznie monitorować ceny najpopularniejszych produktów, śledzić działania innych sklepów oferujących podobne produkty i tam gdzie jest to możliwe zadbać o lepszą konkurencyjność oferty.

Klienci klikają chętniej w reklamę produktu tańszego, więc konkurencyjność cenowa będzie zawsze czynnikiem znaczącym. Działanie reklam jest w dużej mierze zależne od tego na ile atrakcyjnie potencjalni klienci oceniają ofertę sklepu.

Co możesz zrobić:

Budowanie świadomości marki

Równoległe prowadzenie działań w serwisach Facebook , Instagram , YouTube również ma znaczenie. Dzięki takim działaniom budowana jest świadomość marki, ponieważ potencjalni klienci napotykają państwa sklep w różnych miejscach. Dobrze prowadzone social media budują świadomość, zaufanie i autorytet. Dzięki takim działaniom mogą państwo nawiązać długą i trwałą relację ze swoimi odbiorcami. Odnośniki do tych serwisów powinny znaleźć się w stopce sklepu, żeby użytkownicy odwiedzający sklep, mogli śledzić państwa działania.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell