Logo

Trade Tracker

TradeTracker jest tzw. siecią afiliacyjną czyli TradeTracker jest podmiotem, który pośredniczy w relacjach pomiędzy reklamodawcami i wydawcami, dając im możliwość kontaktu i wymiany materiałów promocyjnych. TradeTracker zapewnia technologię, dzięki której zarówno reklamodawcy (np. właściciele sklepów internetowych), jak i wydawcy mogą optymalizować swoje działania związane z marketingiem online.

W ramach programu partnerskiego wydawcy promują sklep internetowy i kierują klientów, którzy mają zamiar kupić promowany produkt, prosto do twojego sklepu internetowego. Zrealizowane transakcje są rejestrowane w sklepie i na platformie sieci afiliacyjnej. Do zadań TradeTrackera należy rozliczanie z wydawcami, a także wsparcie kampanii promocyjnej ze strony account managerów.

W IdoSell dodaliśmy wbudowaną integrację z siecią afiliacyjną. Po aktywowaniu integracji w ciągu 24 godzin uruchamia się generowanie feeda produktowego oraz włączają się niezbędne mechanizmy śledzące.

Uruchomienie integracji

1.W panelu IdoSell przejdź do MARKETING I INTEGRACJE > Sieci afiliacyjne i uruchom integrację.

Tradetracker - uruchomienie integracji

2. Jeżeli nie masz konta w TradeTracker, zaakceptuj regulamin i włącz opcję automatycznego tworzenia konta. Formularz uzupełni się automatycznie o dane pobrane bezpośrednio z TradeTracker. Pozostaje czekać na kontakt ze strony TradeTracker (mailowy).

Tradetracker - automatyczne utworzenie konta

3, Jeśli masz konto w TradeTracker, uzupełnij dane w formularzu. ID klienta i hasło znajdziesz w panelu TradeTracker  w sekcji Dostęp.

Tradetracker - uzupełnienie danych klienta

4.Feed produktowy wygeneruje się w ciągu 24 godzin. W razie potrzeby możesz konfigurować również walutę i język.

Tradetracker - pobieranie feeda i ustawienie języka i waluty

Feed produktowy a towary

Możesz też decydować, które towary mają trafiać do feeda produktowego. Ustawienia znajdziesz zarówno na karcie towaru (zakładka Serwisy sprzedażowe) oraz bardziej globalnie - w konfiguracji porównywarki TradeTracker (dostępnej w MARKETING I INTEGRACJE > Porównywarki cen, pasaże handlowe i katalogi).

Przystąpienie do współpracy, śledzenie zamówień

Po przejściu przez powyższe kroki otrzymasz propozycję współpracy od wydawcy. W panelu TradeTracker będziesz mógł ją zaakceptować, a następnie śledzić wyniki kampanii. Z poziomu panelu IdoSell możesz śledzić zamówienia pozyskane za pomocą TradeTrackera, poprzez odfiltrowanie na liście tylko tych, które w źródle odwiedzin będą miały wspomnianą sieć afiliacyjną. Odpowiedni filtr jest dodany również w rejestrze dokumentów sprzedaży i na liście sprzedanych towarów.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell