Logo

Integracja z Instagramem

Dzięki integracji IdoSell z Instagramem możesz w prosty sposób połączyć swoje konto i wyświetlać zdjęcia, które publikujesz w social mediach. Posty będą widoczne w atrakcyjnym widgecie, bezpośrednio na stronie twojego sklepu internetowego. Ale to nie wszystko. Możesz także pokazywać posty z unikalnymi hashtagami, które dodają twoi klienci.

Konfiguracja połączenia z Instagramem

Żeby skorzystać z integracji, przejdź do MARKETING I INTEGRACJE > Instagram, a następnie z rozwijanego menu wybierz odpowiedni sklep. Bardzo ważnym aspektem jest zalogowanie się w domenie idosell co napisane jest na niebieskim polu.

W zakładce Mechanizm IdoSell kliknij przycisk POŁĄCZ KONTO.

Następnie zaloguj się do swojego konta na Facebooku i wybierz konto Instagram Business, które ma być zintegrowane ze sklepem. Pamiętaj, że konto, które podłączasz do panelu, musi być kontem profesjonalnym (tzn. kontem firmowym).

UWAGA: Zanim zdecydujesz się skorzystać z integracji, przygotuj firmowe konta na Facebooku i Instagramie oraz połącz je ze sobą. Wspólnym elementem staje się użytkownik Facebooka, który zarządza stroną na Facebooku i kontem biznesowym na Instagramie. Po poprawnym połączeniu konta, aplikacja IdoSell Catalog będzie połączona z Facebookiem i Instagramem.

Wyświetlanie zdjęć w sklepie


W sklepie IdoSell możesz wyświetlać dwa rodzaje treści pobieranych z Instagrama. Za pomocą prostego przełącznika zdecydujesz, który rodzaj treści chcesz prezentować w swoim sklepie:

  • Zdjęcia umieszczone na twoim profilu - wszystkie zdjęcia, które dodasz na firmowy profil Instagrama.

  • Zdjęcia z wybranym hashtagiem - w tej opcji możesz zdefiniować do czterech hashtagów, na podstawie których wybrane zostaną zdjęcia pobierane do sklepu. W widgecie wyświetlone będą wtedy zdjęcia umieszczone na Instagramie (czyli nie tylko te, które umieścisz sam na swoim profilu) z wybranymi hashtagami, posortowane w kolejności od najnowszego do najstarszego.

Zdjęcie z Instagrama widoczne w sklepie

Do poprawnego działania integracji konieczny jest odpowiedni komponent umieszczony w szablonie sklepu. Przygotowaliśmy dwa komponenty, które pozwalają na wyświetlanie zdjęć z Instagrama:

  • slider - wyświetlanie feedu Instagramowego w formie slidera. Rozwiązanie preferowane gdy Instagram ma być akcentem i ma służyć do promowania tej platformy przez klienta

  • siatka - sposób wyświetlania preferowany gdy Instagram ma być dużą częścią strony. Dzięki wyświetlaniu zdjęć w wielu wierszach feed Instagramowy zajmuje większą część strony w porównaniu do slidera. 


Konfiguracja nagłówka

Nagłówek sekcji Instagrama widoczny w sklepie, może zmieniać się w zależności od konfiguracji.

  • Jeśli wyświetlasz zdjęcia dodane na swoim koncie, w sklepie widoczny będzie tekst @nazwa_profilu na instagramie.

  • Jeśli wyświetlasz zdjęcia z wybranymi hashtagami, pojawi się nagłówek z listą wypranych hashtagów, np. #sklep #shop.

  • Możesz wybrać statyczny tekst, który możesz zmieniać w tłumaczeniu komponentu w narzędziu Composer Jeśli twój szablon jest w nim dodany.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell