Logo

Zbieranie opinii na temat zamówień i zakupionych towarów

Dzięki modułowi Opinie o zamówieniach i towarach, który możesz skonfigurować w ADMINISTRACJA > Konfiguracja opinii o zamówieniach i towarach, zbierasz od swoich klientów opinie na temat realizacji ich zamówień w twoim sklepie. Po określonym w ustawieniach czasie od wysyłki zamówienia kupujący otrzyma wiadomość Prośba o opinie i uwagi, z poziomu której będzie mógł w prosty sposób ocenić realizację zamówienia, oraz na tej samej stronie, ocenić towary, które kupił. Zbieranie opinii na temat zamówienia i zakupionych towarów na jednej stronie ma wiele zalet:

 • Kupujący w prosty sposób i za jednym razem może ocenić zarówno realizację zamówienia jak i towary, które kupił, więc nie zniechęci się szukaniem ich na twoim sklepie - pozostawi więcej wartościowych opinii dla ciebie oraz dla przyszłych odwiedzających twój sklep.

 • Możesz od razu prezentować kupującemu informację na temat punktów lojalnościowych, które będzie mógł zdobyć za dodanie opinii o zakupionym towarze, jego zdjęć , oceny realizacji zamówienia i w ten sposób zachęcać go zarówno do pozostawienia większej liczby wartościowych opinii jak i do następnych zakupów w twoim sklepie - wykorzystując zarobione w ten sposób punkty lojalnościowe.

 • Klient zawsze może powrócić do tej strony i po czasie, gdy wyrobi sobie lepszą opinię na temat kupionego towaru w prosty sposób ją dodać, a przy okazji, ocenić pozostałe towary. W ten sposób wykorzystasz moment, w którym klient ma chwilę i ochotę na ocenę, do zebrania informacji na temat pozostałych towarów z zamówienia.

Konfiguracja opinii o zamówieniach i towarach

Pierwszym krokiem do zbierania opinii o zamówieniach jest poprawne ich skonfigurowanie w module ADMINISTRACJA > Konfiguracja opinii o zamówieniach i towarach. Po pierwsze zadbaj o to, żeby twoi klienci wiedzieli, że mogą ocenić zamówienie. W tym celu ustaw dla każdego swojego sklepu wysyłanie próśb o opinie.

Treść wiadomości możesz edytować, jednak zalecamy pozostawić funkcjonalność z domyślnej wiadomości, żeby mieć pewność, że klienci trafią na stronę, która umożliwi im ocenę realizacji zamówienia oraz wszystkich kupionych towarów za jednym razem. Opinie o towarach dodane w ten sposób będą miały dodatkową informację, że zostały potwierdzone zakupem - to ważne, ponieważ dzięki temu inni klienci będą mieli pewność, że opinia pochodzi od klienta, który z pierwszej ręki poznał wady i zalety towaru.

Klient po kliknięciu w wybraną buźkę symbolizującą ocenę zamówienia zostanie przekierowany na stronę. Jego ocena od razu zostanie zanotowana, więc jeżeli nie zdecyduje się kontynuować oceny, będzie mógł zrobić to później. Ocena już zostanie zapamiętana i wpłynie na całkowitą ocenę twojego sklepu w programie Zaufane Opinie IdoSell.

Ocena może być zmieniona przez klienta w każdej chwili. Wystarczy, że ponownie kliknie w buźkę w przesłanej wiadomości i będzie mógł zmienić zarówno swoją ocenę jak i opinię o realizacji zamówienia.

Ocena wraz z ewentualną opinią o realizacji zamówienia zostane wyświetlona w panelu administracyjnym twojego sklepu (w module MODERACJA > Komunikacja z klientem > Opinie o zamówieniach i towarach) i będziesz mógł albo ją ukryć, albo na nią odpowiedzieć.

Porada eksperta

Pamiętaj, że ukrycie opinii dotyczy jedynie jej treści, sama ocena pozostaje i będzie nadal wpływać na całościową ocenę twojego sklepu.

Dodana opinia pojawi się na stronie twojego sklepu, a oceny ze wszystkich opinii o zamówieniach wpłyną na całkowitą ocenę twojego sklepu w programie Zaufane Opinie IdoSell.

Wykorzystanie już zebranych opinii

Twoi klienci szukają opinii na temat sklepu, ułatw to im i kieruj ich na stronę z opiniami. Wszystkie narzędzia niezbędne masz już w panelu administracyjnych IdoSell - wystarczy, że zaczniesz wysyłać prośbę o dodanie opinii o zamówieniu oraz wyświetlisz na swojej stronie informację o tym, gdzie klienci mogą szukać opinii.

W tym celu możesz:

 • prezentować opinie o towarach na karcie towaru - jeżeli szablon twojego sklepu jeszcze tego nie robi - warto to zmienić .

 • prezentować opinie klientów na oddzielnej podstronie poświęconej opiniom o towarach. Opinie z dodanymi zdjęciami twoich klientów automatycznie będą się pojawiać na tej stronie. Będzie to budowało zarówno społeczność wokół twojego sklepu, jak i stanowić świetne narzędzie dla potencjalnych klientów.

 • prezentować opinie o swoich zamówieniach, zarówno na swojej stronie, jak i w niezależnym serwisie zewnętrznym. Jeżeli korzystasz z nowych szablonów standardowych, obsługę strony prezentującej opinie o swoim sklepie masz już gotową do użycia.

 • prezentować odznakę (plakietkę) z oceną swojego sklepu. Gotową odznakę możesz wykorzystać już dzięki pełnej integracji z serwisem Zaufane Opinie IdoSell.

Porada eksperta

Dzięki opiniom twoi klienci mogą skorzystać z zalet, jakie daje tzw. społeczny dowód słuszności (ang. social proof). Nie muszą znać twojego sklepu oraz towaru, ale jeżeli zobaczą, że inni go polecają, mogą podjąć decyzję na podstawie ich doświadczeń związanych z towarem oraz jego zakupem w twoim sklepie.

Promocja na zewnętrznych serwisach

Prezentowanie opinii na stronie sklepu zawsze obciążone jest ograniczonym zaufaniem. Klienci nie wiedzą, że nie możesz zmieniać treści opinii ani oceny realizacji zamówienia - w końcu jest to strona, nad którą Ty, jako właściciel, masz pełną kontrolę. Klienci mogą zakładać, że w celu zwiększenia sprzedaży wpływasz na to, które oceny i jakie opinie wyświetlają się na sklepie.

Żeby uniknąć podejrzeń warto wybrać serwisy zewnętrzne, które już są znane i mają opinię zaufanych. Zainteresuj się serwisem Zaufane Opinie IdoSell w pełni zintegrowanym serwisem kumulującym opinie o twoim sklepie w jednym miejscu, gotowym do uruchomienia jednym kliknięciem, bez konieczności podpisywania umowy i synchronizacji danych.

Serwisy zewnętrzne

W panelu administracyjnym IdoSell możesz połączyć swój sklep z wybranym serwisem zewnętrznym zaufanych opinii za pomocą jednego kliknięcia lub podając specjalny identyfikator, który otrzymasz od wybranego serwisu, ustawiając opcje konfiguracyjne. Oprócz tego, że twój sklep będzie postrzegany przez klientów jako godny zaufania:

 • twoje oferty wyróżniają się na wszelkiego rodzaju listach wyników wyszukiwania,

 • będziesz mógł otrzymywać certyfikaty przyznawane przez niektóre serwisy z opinii, podnosząc prestiż marki sklepu,

 • może wpłynąć na zwiększenie ruchu w sklepie internetowym,

 • otrzymasz bezcenne informacje zwrotne od klientów, które pozwolą ulepszyć jakość procesu sprzedaży.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o naszej integracji z serwisami zewnętrznymi, kliknij na wybrany z nich:

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell