Logo

Google Shopping Opinie konsumenckie

Google Shopping Opinie konsumenckie to bezpłatny program, który pozwala na zbieranie opinii od klientów, którzy dokonali zakupu w twoim sklepie. Klient w podsumowaniu zamówienia jest pytany, czy chce wziąć udział w badaniu.

Ocena produktu widoczna przy produkcie jest wyrażona w skali od 1 do 5 gwiazdek i obejmuje łączną liczbę opinii o produkcie. Na ocenę składają się zbiorcze oceny danego produktu i opinie na jego temat. Pochodzą z wielu źródeł, w tym od sprzedawców, konsumentów, zewnętrznych pośredników gromadzących opinie i ze stron internetowych z recenzjami.
Oceny produktów nie dotyczą sklepów ani firm, tylko konkretnych towarów.

Oceny produktów zaczną wyświetlać się w reklamach produktowych oraz na karcie Zakupy, gdy Google zbierze wystarczającą liczbę opinii na temat danego towaru. Proces kwalifikacji zaczyna się, gdy za pośrednictwem modułu zgody Google otrzyma prawidłowe numery GTIN dla zamówień składanych na twojej stronie.

Oceny będą pojawiać się przy danym produkcie, jeśli Google zbierze przynajmniej trzy opinie na jego temat. Jeśli przy produkcie, którego numer GTIN już otrzymaliśmy, nie wyświetlają się oceny, może to wynikać z faktu, że Google nie otrzymał jeszcze o nim wystarczającej liczby opinii. Może również dojść do opóźnienia pomiędzy zebraniem opinii o produkcie przez Opinie konsumenckie Google a chwilą, w której pojawi się ona – wraz z opiniami o innych produktach – na stronie z informacjami o produktach.

Konfiguracja integracji z Google Shopping Opinie konsumenckie

Prośbę o zgodę na ankietę oraz wyświetlanie plakietki z oceną skonfigurujesz w MARKETING I INTEGRACJE > Google > Google Shopping Opinie konsumenckie, bądź alternatywnie w module ADMINISTRACJA > Konfiguracja opinii o zamówieniach i towarach > Google Shopping Opinie konsumenckie.

Wprowadź wymagane dane i ustal pozycje komponentów, a IdoSell będzie generował specjalny kod na stronach twojego sklepu i dane będą automatycznie trafiały do serwisu Google Shopping Opinie konsumenckie (jeśli tylko klient wyrazi na to zgodę na stronie z podsumowaniem zamówienia).

Tak będzie wyglądać ankieta, która wyświetli się klientowi po dokonaniu zakupu:

Tak będzie wyglądać plakietka, która wyświetli się na wszystkich stronach twojego sklepu:

Opinie o produkcie w ramach Google Shopping Opinie konsumenckie

Żeby aktywować opinie o produkcie w ramach opinii konsumenckich, w panelu w module  MARKETING I INTEGRACJE > Google > Google Shopping Opinie konsumenckie, lub alternatywnie w module ADMINISTRACJA > Konfiguracja opinii o zamówieniach i towarach > Google Shopping Opinie konsumenckie w sekcji Konfiguracja Google Shopping Opinie konsumenckie - opinie o produkcie ustaw przełącznik na Aktywne na tak.

Po kilku dniach w sekcji Customer Review Setup po stronie systemu Google pojawi się aktywna opcja Product ratings status:

Gdy w panelu i Google Merchant Center jest włączona funkcjonalność opinii o produkcie, wówczas klient po złożeniu zamówienia w sklepie zobaczy popup z pytaniem o udział w ankiecie (analogicznie jak w przypadku Opinii konsumenckich).

Gdy klient wyrazi zgodę na udział, kilka dni po otrzymaniu towaru dostanie maila z ankietą dotyczącą kupionych produktów i po kliknięciu w mailu na ocenę otworzy się nowe okno w przeglądarce, gdzie będzie można ocenić produkt.

Gdy klient kupuje wiele produktów o prawidłowym numerze GTIN w ramach jednego zamówienia, otrzyma tylko jedną ankietę produktową przypadającą na jedno zamówienie. Google określa, o które produkty spytać użytkowników w ankiecie, przy czym kryteria ich wyboru mogą się z czasem zmieniać.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell