Logo

Karty rabatowe

Konfiguracja kart rabatowych jest bardzo podobna do tworzenia kodów rabatowych . Różnicą jest to, że karta rabatowa ma charakter fizyczny i klient aktywuje taką kartę podczas rejestracji w sklepie, bądź na swoim koncie w sklepie w sekcji Moje rabaty. Jeżeli ma już założone konto w sklepie, wówczas karta rabatowa zostaje przypisana do konta klienta.  Karta rabatowa jest przypisywana do konta klienta i na tej podstawie naliczane są rabaty, które będą widoczne po zalogowaniu.

Formularz rejestracji w sklepie
Konto klienta w sklepie
Konto klienta w sklepie - aktywowanie karty rabatowej

Konfiguracja kart rabatowych

Dodawanie rodzaju karty rabatowej

Żeby dodać kartę rabatową musisz w pierwszej kolejności dodać nowy rodzaj kart rabatowych i określić w nim warunki rabatów analogicznie jak w kodach rabatowych . Można to zrobić w MARKETING I INTEGRACJE > karty rabatowe > Sprawdzić wszystkie rodzaje kart rabatowych a następnie wybierając dodaj nowy rodzaj kart rabatowych.

Rodzaj kart pełni rolę agregującą, jak np. folder, do którego dodajesz karty z tymi samymi ustawieniami.

Sprawdzenie listy rodzajów kart rabatowych
Dodawanie nowego rodzaju karty

Następnie skonfiguruj według swoich potrzeb taki rodzaj karty:

Edycja rodzaju karty rabatowej

Nie wszystkie opcje będą aktywne od razu po dodaniu nowej kampanii - opcje związane z przypisaniem rabatów na poszczególne towary będą dostępne dopiero po pierwszym zapisaniu kampanii i ponownej jej edycji. Zapisz kampanię pod wybraną przez siebie nazwą i od razu ponownie ją wyedytuj - dopiero teraz konfiguruj i ponownie zapisz.

UWAGA: sytuacja opisana powyżej działa w taki sam sposób w wielu modułach.

Kody rabatowe - dodatkowe opcje dostępne po zapisaniu

Konfigurując kampanię możesz określić, czy kod aktywowany przez klienta ma łączyć się z pozostałymi rabatami (progowymi, kumulacyjnymi, ilościowymi od towarów), czy rabat ma być stosowany tylko w momencie, gdy kod jest bardziej korzystny od wspomnianych rabatów, o ile zostały dodane do sklepu.  

Pamiętaj, że to ustawienie nie odpowiada ze towary dodane do promocji, w tym przypadku musisz wykluczyć odpowiednie strefy.

Kody rabatowe - sumowanie rabatów i wykluczenie wybranych stref

Jeżeli rabat miałby się naliczać na towary, które zostały dodane do promocji, ale miałby zostać naliczony najbardziej korzystny rabat (dla przykładu promocja -10% gdzie kod rabatowy nalicza rabat –20%) sugerujemy w parametrach rabatu ustawić wyliczanie obniżki od ceny przekreślonej - dla klienta zostanie naliczony najbardziej korzystny rabat.

Ustawianie rodzaju i wysokości rabatu

Dodawanie kart rabatowych

Żeby dodać konkretne karty rabatowe musisz kliknąć Dodaj karty przy konkretnym rodzaju kart rabatowych. Karty możesz dodać na trzy sposoby:

  • pojedynczą kartę podarunkową wpisując dowolny ciąg znaków,

  • dodając wiele numerów wg schematu opisanego w zielonej ramce,

  • korzystając z generatora, gdzie wystarczy podać interesującą ciebie liczbę kart rabatowych i schemat ich numeracji.

Wybrane możliwości kart rabatowych w sklepach IdoSell

Moduł kart rabatowych oferuje bogate możliwości konfiguracji, dzięki którym możesz podarować klientom karty upoważniające do zniżek za zakupy w twoim sklepie.

Różne tryby daty ważności karty,pozwalające stworzyć dowolne akcje marketingowe

Dzięki różnym trybom ustawienia ważności karty sam decydujesz, jak długo karta będzie aktywna.

Do dyspozycji masz:

  • karty ograniczone datą użycia, np. przez 1 tydzień,

  • karty jednorazowe lub na kilka wizyt, np. możliwość ze skorzystania z rabatu 3 razy,

  • karty ograniczone liczbą użyć i karty bez ograniczeń - każde zakupy w sklepie będą z rabatem.

Tworzenie wielu rodzajów kart rabatowych

Dzięki możliwości zdefiniowania dowolnej liczby rodzajów kart rabatowych możesz podzielić je wg wysokości i wygodnie podzielić klientów, np. według poziomów. Przykładowe rodzaje kart rabatowych to:

  • PLATINIUM - 20% na wszystkie towary i 5% na dostawę,

  • BLACK - 20% na wszystkie towary,

  • GOLD - 20% na nową kolekcję,

  • SILVER - 10% na wybrane kategorie.

Zbieranie punktów lojalnościowych na karcie

Karty posiadają możliwość gromadzenia punktów lojalnościowych na saldzie karty rabatowej, które mogą być wymieniane na towary lub koszty dostawy, zwiększając motywację do pozostania lojalnym klientem.

Zabezpieczenie przed nieuprawionym użyciem

Karta rabatowa ma najczęściej charakter trwały. Może zostać zgubiona lub udostępniona publicznie, w efekcie czego będzie wykorzystana przez nieuprawionego klienta. Dlatego pierwsze użycie karty rabatowej przez klienta wymaga jej zatwierdzenia przez obsługę.

Objęcie rabatem tylko wybranych towarów

Żeby karta obejmowała tylko towary z wybranej kategorii wskaż w ustawieniach karty kategorie towarów, dla których rabat ma się naliczać.

Objęcie rabatem tylko kosztów dostawy

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby karta oferowała rabat tylko na koszt dostawy. Dla posiadacza karty dostawa może być darmowa, obniżona o kwotę lub procent.

Objęcie rabatem całej oferty z wykluczeniem np. bestsellerów

Jeżeli nie widzisz potrzeby oferowania rabatu na towary, które sprzedają się najlepiej, wykluczysz te towary ze zniżek, które oferuje karta.

Wykluczenie z rabatów klientów hurtowych

Jeżeli prowadzisz również sprzedaż hurtową i nie chcesz, aby klienci ze statusem hurtownika korzystali ze zniżek, to także jest możliwe do skonfigurowania.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell