Logo

Rabaty ilościowe do towarów

Rabaty ilościowe naliczane są od ilości lub wartości zamówionych towarów. Ustawienie to pozwala zdefiniować określone progi rabatowe według kwoty albo liczby zamówionych towarów i przypisać im odpowiedni rabat, a następnie ustawić wybrany profil w karcie edycji danego produktu. Klient otrzymuje rabat, gdy w jego zamówieniu znajdzie się określona w danym progu ilość wybranego produktu lub gdy suma należności za ten produkt osiągnie ustalony próg w koszyku. Ponadto rabaty mogą obniżyć ceny towarów jedynie do poziomu cen minimalnych.

Konfiguracja rabatów ilościowych do towarów

Rabaty ilościowe możesz skonfigurować w MARKETING I INTEGRACJE > Rabaty i towary gratisowe > Rabaty ilościowe do towarów i konfigurację można przeprowadzić dla każdego sklepu z osobna jeżeli jest więcej sklepów w panelu niż jeden a także z podziałem na detalistę i hurtownika.

Rabaty ilościowe do towarów - ścieżka do modułu
  1. W pierwszej kolejności dodajesz nowy profil rabatowy.

Dodanie nowego profilu rabatowego

2.W nim określasz ilość/bądź wartość towaru wraz z rabatem który ma zostać naliczony.

Konfiguracja przedziałów dla rabatów ilościowych

3.Żeby rabat był naliczony na towar, musisz go przypisać do konkretnego towaru. Możesz to zrobić na dwa sposoby, bezpośrednio z karty towaru w module MARKETING i SEO. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z GET czyli Grupowej Edycji Towarów dostępnej z poziomu listy towarów w sklepie. Dzięki temu możesz przypisać profil rabatowy do większej ilości towarów.

Przypisanie profilu rabatu ilościowego na karcie towaru
Grupowa Edycja Towarów - przypisanie profilu rabatowego

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell