Logo

Karty stałego klienta

Karta stałego klienta jest sposobem logowania do sklepu, gdzie po zalogowaniu, wpisując jej numer oraz PIN, klient ma naliczony rabat zgodnie z przypisaną grupą rabatową . Karty stałego klienta są często wykorzystywane w sprzedaży stacjonarnej, gdzie po numerze karty możesz zidentyfikować klienta w systemie POS.

Logowanie do sklepu

Rodzaje kart, które są przypisane do danej grupy rabatowej, utworzysz w sekcji MARKETING I INTEGRACJE > Karty stałego klienta.

Rodzaje kart stałego klienta

Dodawanie, aktywacja kart stałego klienta

Możesz dodawać, aktywować i dezaktywować karty stałego klienta z dwóch miejsc:

  1. Z poziomu edycji klienta:

Przejdź do karty edycji klienta, a następnie w sekcji Nagrody i kary odszukaj opcję Karta stałego klienta. Z tego miejsca możesz dodawać, aktywować i dezaktywować karty lojalnościowe. Możesz także generować wydruki oraz wysyłać je swoim klientom.

Dodawanie karty stałego klienta

Po zapisaniu karty na koncie klienta, możesz go również poinformować o numerze karty oraz PIN mailem bądź smsem (pamiętaj, że w przypadku SMSów naliczane są opłaty ).

Informowanie o numerze karty i PIN

2. Z poziomu listy klientów wAnaliza klientów (CRM):

Przejdź do sekcji KLIENCI > Analiza klientów (CRM) i wybierz opcję Analizuj wszystkich klientów. Wyświetlą się dostępne kryteria filtrowania. Upewnij się, iż w sekcji Na liście pokazuj jest zaznaczona kolumna Karty stałego klienta. Możesz także określić, którzy klienci będą wzięci pod uwagę poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji w sekcji Z kartą stałego klienta. Po ustawieniu odpowiednich kryteriów kliknij przycisk [Szukaj]. Wyświetli się lista klientów, na której należy odszukać kolumnę Karty stałego klienta.

Karty stałego klienta można dodać:

  • ręcznie - klikając na podlinkowaną cyfrę w kolumnie Karty stałego klienta

  • grupowo - zaznaczając wybranych klientów, używając checkboxów w pierwszej kolumnie i klikając Dodaj kartę stałego klienta. Grupowo można tylko dodać kartę - nie można ich aktywować i dezaktywować. Tę czynność należy wykonać ręcznie.

Informacja: Można wygenerować wydruk takiej karty i dołączyć klientowi do zamówienia. W tym celu użyj gotowego szablonu lub dodaj własny w dziale MODERACJA > Dokumenty drukowane.

Logowanie, a rabat na karcie klienta

W przypadku logowania klienta standardowym loginem oraz hasłem, który ma przypisaną kartę stałego klienta do swojego konta, rabat z karty nie będzie aktywny.  Aby klient miał również przyznawany rabat dla standardowego logowania, takowy przypisujemy w sekcji rabaty na karcie klienta.

Sekcja rabaty

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell