Logo

Program Partnerski

Wbudowany w Idosell program partnerski pozwala na tworzenie programu afiliacyjnego jednopoziomowego (jedynie prowizje dla klientów, którzy pozyskali dane zamówienie bezpośrednio) lub wielopoziomowego (multi level marketing). Wszystkie parametry programu partnerskiego są możliwe do zmiany poprzez panel administracyjny.

Partnerzy twojego sklepu internetowego, po zalogowaniu, mają do dyspozycji panel, który umożliwia sprawdzenie rozliczeń, zamówienie wypłaty lub pobranie reklam. Program partnerski w IdoSell realizuje nawet tak zaawansowaną funkcję, jak generowanie kodu PHP do wykorzystania na innych stronach lub kodów JavaScript, działających analogicznie do reklam Google AdSense - szczególnie przydatnych dla np. blogerów.

Konfiguracja programu partnerskiego

Aktywacja programu partnerskiego w panelu sklepu jest możliwa w module MARKETING I INTEGRACJE > Program partnerski.

Ustawienia programu partnerskiego
Dalsza część ustawień programu partnerskiego

W zakresie konfiguracji programu partnerskiego sklep internetowy jest wyposażony w szereg możliwości przystosowania go do polityki sklepu. Zwracamy jednak uwagę na to, że w założeniach program partnerski powinien być prosty w obsłudze i bezpieczny dla sklepu.

Dokładne przemyślenie parametrów pozwala na bardzo wiele kombinacji ustawień i realizowanie zaawansowanych strategii marketingowych. Parametry, które można skonfigurować, to:

 • Minimalna ilość zrealizowanych zamówień dopuszczająca do udziału w programie - możesz zdefiniować, że każde zarejestrowane konto uprawnia do polecania sklepu innym lub wprowadzić odpowiednio dużą liczbę, która spowoduje, że dopiero klienci, którzy dokonali zakupów, staną się partnerami.

 • Prowizja od wartości zamówienia dla partnera - ustalasz procent od wartości zamówienia, dzięki któremu zamówienie zostało pozyskane. Masz możliwość również zdefiniowania osobno wysokości prowizji bezpośredniej dla zamówień hurtowych i detalicznych.

 • Prowizja pośrednia od wartości zamówienia dla partnera - ustalasz procent od wartości wynagrodzenia partnera (nie wartość zamówień), jaki trafi do innego pozyskanego partnera. Dzięki temu tworzysz mechanizm marketingu wielopoziomowego. Ponieważ prowizja pośrednia jest naliczana od wynagrodzenia partnera, a nie wartości zamówień, nawet przy wielu poziomach partnerów wypłacisz maksymalnie dwukrotność procentu tej prowizji. Tak jak w przypadku prowizji bezpośredniej, także w pośredniej masz możliwość zdefiniowania osobno wysokości prowizji dla zamówień hurtowych i detalicznych.

 • Minimalna kwota jednorazowej wypłaty - pozwala uniknąć wypłacania zbyt małych kwot, co motywuje do pozyskania więcej niż jednego drobnego zamówienia. Możesz zrezygnować z tego ograniczenia ustalając kwotę na poziomie 0.

 • Różna polityka względem pierwszego i ponownego pozyskania zamówienia - dzięki tej opcji możesz zdecydować, czy pozyskany klient zawsze powoduje naliczenie prowizji partnerowi, który pozyskał go przez swoje działanie. Klient w takiej sytuacji na stałe zostanie związany z partnerem, który go pozyskał, dzięki czemu nawet jeżeli natrafi na reklamę innego partnera, prowizja trafi do pierwszego partnera. Możesz również ustalić powiązanie na określony czas - gdy upłynie, ponowne pozyskanie klienta przez reklamę przypisze go do nowego partnera. Funkcja ta realizowana jest poprzez przypisanie do konta klienta informacji o partnerze, który go pozyskał.

 • Motywuj do pozyskiwania nowych klientów przez ograniczenie wypłacania prowizji od zamówień już pozyskanych klientów - domyślnie klient pozyskany przez partnera staje się z nim związany na zawsze, czyli każde przyszłe zamówienie takiego klienta przyznaje partnerowi prowizję. Jeśli jednak chcesz to zmienić, możesz ustawić, żeby prowizja od kolejnych zamówień była przyznawana tylko przez określoną liczbę dni od pozyskania danego klienta lub określoną liczbę zamówień pozyskanego klienta.

 • Ustalenie czy klient może wypłacać środki w gotówce - tylko firmy i więksi partnerzy, którzy otrzymają gotówkę, powinni mieć włączone wypłaty gotówkowe. Unikamy w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień czy wystawiania umów o dzieło. Wszyscy klienci, którzy nie mogą wypłacać środków w gotówce, mogą generować automatycznie bony towarowe, a więc dodatkowo zwiększają obroty i lojalność względem sklepu. Jeżeli wypłacana kwota w bonie będzie niewystarczająca na darmowe zakupy, klient dopłaci brakującą kwotę w gotówce.

 • Ustawienie indywidualnej wysokości prowizji dla partnerów - opcja ta pozwala zdefiniować wysokość prowizji dla każdego partnera indywidualnie. Jeżeli posiadasz kilka stron, to dla każdej z nich możesz tą wysokość definiować osobno.

 • Prowizja wypłacana w punktach lojalnościowych - możesz przestawić program partnerki tak, żeby prowizja zamiast w formie pieniędzy była przyznawana w formie punktów w programie lojalnościowym.

 • Przydzielaj partnerom automatycznie kody rabatowe, po skorzystaniu z których klienci będą oznaczeni jako pozyskani przez partnera - opcja aktywuje automatyczne przydzielanie kodu rabatowego partnerom ze wskazanej kampanii kodów rabatowych. Partner po zalogowaniu na swoje konto może pobrać kod rabatowy. Po skorzystaniu z takiego kodu rabatowego klienci pozyskani przez partnera dostaną zniżkę, wynikającą z ustawień kodu, i zostaną automatycznie oznaczeni jako pozyskani przez partnera.

Bannery, buttony, reklamy

Jeżeli aktywowałeś już program partnerski w konkretnym sklepie to warto żeby twoi partnerzy mogli pobrać przykładowe reklamy, które dla nich przygotowałeś. Możesz umieścić je w module do zarządzania bannerami i buttonami w MODERACJA > Wygląd sklepu > Bannery, buttony, reklamy gdzie wybierzesz odpowiedni sklep/moduł do wstawienia materiałów.

Dodawanie do programu partnerskiego materiałów reklamowych

Statystyki programu partnerskiego

Statystyki programu partnerskiego możesz obserwować w RAPORTY I FINANSE > Statystyki programu partnerskiego. Masz do wyboru 2 raporty:

Prowizje zebrane przez partnerów

Po wybraniu jednego z nich przejdziesz do wyszukiwarki, w której będziesz musiał wybrać zakres dat oraz ustawić parametry, jakie ma uwzględniać raport. Przykładowo możesz wybrać strony, dla których chcesz wygenerować raport, czy wybrać rodzaj aktywności partnerów.

Raport pokazujący prowizje zebrane przez partnerów

Po wygenerowaniu raportu możesz się z nim zapoznać i wyeksportować go do pliku ODS, bądź CSV, w celu dokonania obszerniejszej analizy np. w zewnętrznym arkuszu kalkulacyjnym.

Rozbudowany panel partnera w szablonie sklepu

Panel partnera dostępny jest w szablonie sklepu po zalogowaniu się kontem partnera. Po zalogowaniu, w szablonie standardowym sklepu, partner uzyskuje dostęp do tzw. panelu klienta wybierając Moje konto a następnie Program partnerski.  

Konto klienta w sklepie
Panel partnera sklepu

Ta specjalna podstrona pozwala m.in. na:

 • Pobranie gotowych reklam - statycznych obrazków lub reklam flash, dla dowolnego wskazanego przez klienta linku docelowego.

 • Generowanie kodów JavaScript - działających podobnie do Google AdSense, pozwalając na zmianę rozmiaru czy koloru reklamy. Bloger lub twórca strony może kod JavaScript wstawić na swoją stronę, co spowoduje wyświetlenie ikony, nazwy towaru i jej ceny.

 • Generowanie przykładowego kodu PHP - pomoc w zbudowaniu połączenia np. z portalem informacyjnym i umożliwienie wyświetlania towarów na forum czy pod artykułami. Treści, dzięki wygenerowanemu kodowi, będą tworzone dynamicznie zawsze wyświetlając aktualną cenę, opis czy zdjęcie.

 • Sprawdzenie zgromadzonych środków i pozyskanych klientów.

 • Zażądanie wypłaty lub wymiany zgromadzonych środków na bon towarowy.

Informacje dodatkowe

Na naszej stronie firmowej dostępny jest również webinar na temat programu partnerskiego.

Uwaga: podczas oglądania nie zwracaj uwagi na inny wygląd menu - zostało ono zaktualizowane. Konfiguracja programu pozostała taka sama.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell