Logo

Porównywarki cen i katalogi

Każdy klient IdoSell może wybrać integrację z wieloma różnymi porównywarkami cen, serwisami opinii czy katalogami produktów. Tak ogromny wybór gwarantuje skuteczniejszy e-handel.

Integracja z porównywarkami cen, pasażami handlowymi, serwisami opinii, czy katalogami produktów sprawi, że twoje produkty znajdą się tam, gdzie klienci zaglądają najczęściej w poszukiwaniu interesujących ich towarów. Tym serwisom przyświeca zasada Daj się zobaczyć - nikt się nie dowie o tym, że masz u siebie najtańszy sprzęt elektroniczny w kraju, jeżeli nikt nie będzie wiedział o istnieniu twojego sklepu, albo któraś z porównywarek cen jako najtańszą ofertę cenową na zakup poszukiwanego towaru wskaże sklep któregoś z twoich konkurentów.

Wbudowane integracje

Wprost z panelu administracyjnego IdoSell możesz wygenerować plik z ofertą twojego sklepu na potrzeby dowolnej obsługiwanej porównywarki lub katalogu. Wszystko za pomocą jednego kliknięcia.

Listę dostępnych serwisów z podziałem na kraje można znaleźć w module MARKETING I INTEGRACJE > Porównywarki cen, pasaże handlowe i katalogi.

Plik dedykowany do integracji z Google Merchant Center znajduje się w module MARKETING I INTEGRACJE > Towary i reklamy w Google > Feed produktowy dla Google Shopping do samodzielnego zarządzania reklamami.

UWAGA: wprowadziliśmy na temat integracji z porównywarkami cen webinar, który możesz obejrzeć pod tym adresem.

Własne feedy produktowe do indywidualnych integracji

Jeśli chciałbyś dodać atrybuty opcjonalne, które nie są wspierane w ramach domyślnie generowanego pliku XML dla wbudowanych porównywarek, możesz to zrobić.

Dla tego scenariusza udostępniamy moduł przygotowania sterownika indywidualnego, który na podstawie przygotowanego kodu XSLT przetworzy informacje z karty towaru i wygeneruje odpowiednią strukturę pliku.

Przygotować sterownik możesz sam we własnym zakresie korzystając z własnej wiedzy lub wiedzy zewnętrznego webdevelopera albo zlecić nam w ramach dodatkowo płatnych prac kontraktowych.

Warto wspomnieć również o możliwości wygenerowania feedu zgodną ze strukturami serwisów z którymi nie posiadamy na ten moment wbudowanej integracji. Jest to możliwe dzięki właśnie indywidualnym sterownikom.

Sterowniki XSLT

XSLT jest językiem przekształceń dokumentów XML. Nie dokonuje zmian w pliku źródłowej oferty a jedynie wykorzystując znajdujące się w niej dane pozwala ci na przetłumaczenie ich na dowolny inny format zgodny ze składnią XML określoną w sterowniku. Dzięki powszechnemu stosowaniu XML jako standardu dla zapisu informacji, XSLT jest narzędziem uniwersalnym zapewniającym łatwości implementacji.

Dodawanie własnego feeda dla serwisu zewnętrznego

W panelu IdoSell przejdź do modułu MARKETING INTEGRACJE > Porównywarki cen, pasaże handlowe i katalogi następnie kliknij przycisk Dodaj nowy serwis.

W formularzu dodawania nowej własnej porównywarki będziesz mógł:

 • podać jej indywidualną nazwę,

 • ustawić czy eksportowane do serwisu podstawowe ceny detaliczne towarów mają być zwiększane bądź zmniejszane o określoną w procentach (%) wartość (możesz to też wykonać indywidualnie per towar na kartach poszczególnych towarów),

 • wskazać skąd (z jakiego węzła pliku bazowego) mają być pobierane ceny oferowanych towarów,

 • wskazać skąd (z jakiego węzła pliku bazowego) mają być pobierane nazwy i opisy oferowanych towarów,

 • wskazać skąd (z jakiego węzła pliku bazowego) mają być pobierane informcje o ograniczeniach zdjęć oferowanych towarów (które z nich mają być przekazywane do serwisu, a które nie),

 • określić wartość klucz MD5 używanego do generowania nazwy pliku oferty (zmiana wartości klucza w aktywnej porównywarce pozwala na szybkie zablokowanie poprzednio udostępnionego adresu bez konieczności usuwania samej porównywarki),

 • określić czy pobieranie oferty ma być ograniczone (dla określonego pojedynczego adresu lub klas IP z których oferta ma być pobierana), czy też nie (dostęp dla wszystkich pobierających),wskazać stan dostępności jaki ma decydować o tym czy towar zostanie weksportowany (dostępność na magazynach własnych, obcych, przedsprzedaży, towary pokazywane mimo niedostępności, towary, których stan uległ wyzerowaniu od ostatniej synchronizacji),

 • wskazać język w jakim będą zwracane nazwy i opisy oferowanych towarów,

 • wskazać walutę w jakiej będą zwracane ceny oferowanych towarów,

 • określić format pliku bazowego, do wyboru masz IOF 3.0 (format rekomendowany) lub IOF 2.5,

 • dodać indywidualny sterownik XSLT,

 • ustawić godzinę eksportu pliku oferty.

Lista dodanych serwisów, dla których mają być generowane feedy produktowe

Po dodaniu feeda produktowego pojawi się on na liście gdzie oprócz jego nazwy będą dostępne dwie ważne kolumny: kolumna Eksportowane towary oraz kolumna Wyeksportowane towary.

Liczba towarów eksportowanych to wartość mówiąca ile towarów zostało zadeklarowanych do danej porównywarki (to towary nie będące gratisami, widoczne dla klientów w danym sklepie). Natomiast liczba towarów wyeksportowanych to wartość wskazująca ile faktycznie towarów zostało wysłanych na podstawie konfiguracji danej porównywarki w jej feedzie (wartość ta jest dostępna / wyświetlana tylko dla serwisów predefiniowanych).

Kolumna Wyeksportowane towary może pokazywać mniejszą ilość towarów ze względu na ustawienia w niektórych produktach np. ceny na telefon.

W odwrotnej sytuacji może się okazać, że ta kolumna będzie pokazywać większą ilość towarów niż jest zadeklarowane w kolumnie eksportowanych towarów, co może być powodem posiadania osobnych rozmiarów w swojej ofercie, które traktowane będą jako osobne towary.

Kolumna Eksportowane towary również może pokazywać mniej niż jest faktycznie zadeklarowanych towarów ponieważ ta kolumna nie pokazuje towarów, które są ukryte na sklepie przed klientami. Oczywiście ta opcja dotyczy ustawień na karcie towaru w sklepie. Wartości zatem jakie są tam zaprezentowane pokazują faktycznie dostępne do kupienia towary, mające uzupełnioną cenę.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell