Logo

Scanner

Aplikacja Scanner

Scanner to aplikacja wspierająca i rozszerzająca możliwości obsługi zamówień oraz procesów magazynowych WMS (Warehouse Management System), który jest wbudowany w system sklepu internetowego IdoSell. Aplikacja Scanner wspomaga i optymalizuje procesy magazynowe takie jak:

 • Przyjmowanie, edycja, korekta oraz weryfikacja dostaw i przesunięć między magazynami własnymi

 • Pakowanie i weryfikacja zamówień

 • Inwentaryzacja towarów

 • Określanie lokalizacji magazynowej towarów

 • Zmiany statusów zamówień i zwrotów

 • Obsługa wydruków dokumentów sprzedaży i etykiet dla kurierów

Użytkownik może wykonywać je bezpośrednio z poziomu swojego telefonu komórkowego, kolektora danych czy innego urządzenia mobilnego, wspieranego przez system Android w wersji 5.0 i nowszej, oraz posiadającego dostęp do internetu.

Aplikacja obsługuje również jednowymiarowe (1D) i dwuwymiarowe (2D) wbudowane czytniki kodów kreskowych oraz rozpoznaje kody przez aparat fotograficzny.

Schemat działania aplikacji Scanner

Scanner został stworzony dla sklepów internetowych, które codziennie zarządzają dużą liczbą dostaw oraz zamówień od klientów.

 • Niemal każdego dnia do magazynu większych firm jednocześnie dostarczane są nowe towary oraz tworzone nowe paczki z towarami dla zamówień klientów. Każda dostawa to przeważnie kilka godzin dokładnego sprawdzania zgodności towarów z zamówieniem, a następnie przypisywania lokalizacji magazynowej do towaru. Z kolei każda wysyłka towaru, zwłaszcza na dużą skalę, wymaga dokładnego przejrzenia wszystkich dokumentów sprzedażowych i weryfikacji zawartości zamówienia. Scanner jest w takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem, które zwiększa wydajność procesów obsługi zamówień nawet o kilkanaście tysięcy procent oraz eliminuje błędy obsługi klienta do minimum.

 • Dzięki aplikacji Scanner operator np. wydając towar widzi, które pozycje i w jakiej ilości musi wydać. Dzięki temu znacznie szybciej może przygotować kompletne towary do zamówienia. Dodatkowo w przypadku niezgodności towarów z zamówieniem, Scanner pokaże stosowny komunikat. Dzięki temu nie dochodzi do sytuacji w której klient końcowy dostaje niekompletne zamówienie. Aplikacja przyspiesza proces realizacji zamówień oraz zwiększa satysfakcję klienta końcowego.

 • W aplikację został wbudowany specjalnie przygotowany samouczek, który wdroży pracowników twojej firmy. Każdy scenariusz został dokładnie opisany tak, żeby nie było wątpliwości, do czego dana funkcja służy. Dzięki temu jeśli zatrudniasz np. pracowników sezonowych, możesz zaoszczędzić czas na długim wprowadzeniu do obsługi aplikacji. Wystarczy kilkuminutowe szkolenie i nawet nowi pracownicy mogą od razu rozpocząć pracę z aplikacją Scanner.

 • Scanner powstał na bazie wielu analiz biznesowych oraz przy współpracy z naszymi największymi i najbardziej wymagającymi klientami. Aplikacja jest sprawdzona przez profesjonalistów i zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo działania.

 • Scanner, współdziałając z kolektorem danych, zapewnia mobilność pracowników i umożliwia im pracę z dala od stacjonarnych komputerów. Mogą swobodnie poruszać się po wszystkich działach magazynów i wykonywać powierzoną im pracę. Kolektor, przy wykorzystaniu aplikacji, może pracować w trybie ciągłego połączenia z panelem administracyjnym IdoSell w czasie rzeczywistym bez konieczności synchronizacji. Dzięki temu pracownik magazynu zawsze ma wgląd do bieżących informacji zapisanych bezpośrednio w panelu IdoSell, a zmiany statusów paczek na: realizowane, pakowane, odebrane, gotowe do wysłania itp., zostają automatycznie odnotowane w panelu.

Korzyści z aplikacji Scanner

 • Skrócenie czasu wykonania procesu dostawy oraz szybki zwrot z inwestycji, dzięki wzrostowi efektywności pracy

 • Dodatkowa kontrola operacji poprzez odczyt kodów kreskowych towarów

 • Eliminacja kosztowanych błędów przy przyjęciach i wydaniach towarów, a tym samym dostarczenie informacji o błędach na wczesnych etapach obsługi klienta

 • Nadzór nad realizacją dokumentów przez poszczególnych pracowników i późniejszą możliwość ewidencji procesów

 • Obsługa inwentaryzacji z wykorzystaniem czytnika kodów, co skutkuje kilkukrotnym skróceniem czasu inwentaryzacji.

Wybór platformy, na której chcesz pracować

Żeby móc korzystać z tego rozwiązania, wystarczy kolektor danych, komputer PC, smartfon lub tablet oraz internet. Scanner łączy się z panelem administracyjnym IdoSell i pozwala na obsługę procesów logistycznych z poziomu tych urządzeń.

Aplikacja Scanner została przygotowana w następujących wersjach:

 • Jako rozwiązanie mobilne dla urządzeń z systemem Windows CE (wersja nie jest już rozwijana)

 • Jako rozwiązanie mobilne dla urządzeń z systemem Android oraz iOS

 • Dla komputerów PC z systemem Windows.

Daje to możliwość jednoczesnej pracy na wielu różnych typach urządzeń, gdy np. przyjmowanie dostaw i zmiana statusów zamówień odbywa się w oparciu o kolektory danych, a weryfikacja zawartości zamówienia przeprowadzana jest na stanowisku ze stacjonarnym PC czy urządzeniu typu tablet lub smartfon.

Warto zaznaczyć, że aplikacja została stworzona głównie z myślą o kolektorach danych, żeby pracownicy magazynu byli bardziej mobilni i mieli większą swobodę podczas pracy. Wykorzystanie PC czy smartfonów jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących firm, które nie mogą poczynić drogich inwestycji w sprzęt lub na czas testów.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell