Logo

Wydania z magazynu (WZ, RW)

Dokument WZ czyli wydanie zewnętrzne jest dokumentem magazynowym, który  dokumentuje wydanie towaru z magazynu na rzecz kontrahenta. W praktyce dokument ten jest wystawiany automatycznie przez panel IdoSell w momencie kiedy w zamówieniu ustawiany jest status „Wysłane”, bądź "Odebrane" w przypadku zamówień z odbiorem osobistym. Nie jest zatem możliwe wystawienie dokumentu WZ na wcześniejszym statusie niż: „Wysłane” / "Odebrane"  Szablon tego dokumentu można znaleźć i edytować w menu: Administracja > Dokumenty > Konfiguracja dokumentów innych niż sprzedaży > Wydanie zewnętrzne (WZ)

 

Dokument RW - czyli dokument rozchodu wewnętrznego, dokument ten służy udokumentowaniu wydania towarów z magazynu na własne potrzeby jednostki.  

RW nie przynosi przychodu firmie, ponieważ sytuacja ma miejsce w danym przedsiębiorstwie i dotyczy zejścia towaru z własnego magazynu. W związku z tym na dokumencie nie ma np. informacji o odbiorcy dokumentu.  Szablon tego dokumentu można znaleźć i edytować w: Administracja > Dokumenty > Konfiguracja dokumentów innych niż sprzedaży > Rozchód wewnętrzny (RW)

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell