Logo

Ukrywanie towarów niedostępnych

W panelu IdoSell mamy możliwość włączenia automatycznego ukrywania produktów niedostępnych na magazynie. Ustawienia mechanizmu dostępne są w sekcji MODERACJA > Działanie sklepu > Wyszukiwarka i listy towarów > Lista towarów

Ukrywanie produktów

Mechanizm ukrywania może zadziałać na 2 sposoby:

Ukrycie "miękkie"

Towar znika ze strony, ale nie zmienia się jego widoczność na karcie towaru. Po ponownym pojawieniu się stanu dyspozycyjnego na magazynie, towar automatycznie pojawi się w sklepie.

W sekcji Towary niedostępne ustawiam kiedy towary mają znikać ze strony po wyczerpaniu stanu dyspozycyjnego.

  • Ukrywaj od razy po wyczerpaniu stanu magazynowego - towar zniknie ze strony, kiedy stan dyspozycyjny będzie wynosił 0

  • Ukrywaj dopiero po określonej liczbie dni od wyczerpania stanu magazynowego - towar może być widoczny w sklepie przez określony przez nas czas, pomimo zerowego stanu dyspozycyjnego. Na karcie towaru pojawi się możliwość zapisania się do powiadomienia o ponownej dostępności

  • Zawsze pokazuj towary niedostępne - produkty nie będą ukrywane w sklepie, pomimo braku stanu w magazynie. Na karcie towaru pojawi się możliwość zapisania się do powiadomienia o ponownej dostępności

Ukrycie "twarde"

Towar znika ze strony sklepu, zmienia się również ustawienie widoczności produktu na karcie towaru. Po przyjęciu dostawy, towar nie pojawi się automatycznie w sklepie, konieczna jest ręczna zmiana ustawień widoczności.

W sekcji Całkowite ukrywanie przed klientami towaru niedostępnego po określonej liczbie dni możesz ustawić po jakim czasie, system ma zmienić widoczność towaru.

Porada eksperta

Jeśli nie chcesz, żeby Twoje produkty miały automatycznie zmienianą widoczność, ustaw wysoką wartość np. 3650

Odkrywanie produktów w sklepie

Jeśli produkty zostały ukryte ręcznie lub przez automat, możesz w każdej chwili je odkryć z poziomu karty towaru w zakładce Widoczność w sklepie, zmieniając opcje widoczną na zrzucie poniżej:

Możliwe jest też grupowe odkrycie produktów za pomoca Grupowej Edycji Towarów (GET). GET dostępny jest z poziomu lity towarów.
Zaznaczamy interesujące nas towary, następnie na dole wybieramy Edycja grupowa > Widoczność towaru> Ukrycie na stronie przed klientami > Nie > Wykonaj

Produkty zostaną odkryte w sklepie i po chwili będą widoczne. Jeśli operacja będzie dotyczyła wielu produktów (kilkuset i więcej) zmiany będą widoczne po kilkunastu minutach.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell