Logo

Kopia bezpieczeństwa

W trosce o bezpieczeństwo twojej bazy danych, aplikacja IAI Downloader  posiada zaawansowany mechanizm tworzenia kopii bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy aplikacja pracuje w oparciu o silnik bazy danych Microsoft SQL CE (Compact Edition) czy Microsoft SQL Server.

Tworzenie kopii bezpieczeństwa po zainstalowaniu nowszej wersji aplikacji

Kiedy zainstalujesz nowszą wersję aplikacji pomocniczej, IAI Downloader  wymaga utworzenia kopii bezpieczeństwa.

Podczas uruchamiania nowej wersji, IAI Downloader  zapyta, czy wykonać kopię bezpieczeństwa.

Jeśli wyrazisz zgodę, kopia bezpieczeństwa zostanie zapisana we wskazanym przez ciebie folderze. Aplikacja uruchomi się i zaktualizuje strukturę bazy danych do nowej wersji.

Jeśli nie wyrazisz zgody na wykonanie kopii bezpieczeństwa, aplikacja zakończy działanie i nie zmieni dotychczasowej struktury bazy danych. Wówczas praca z nową wersją IAI Downloader  nie będzie możliwa. Musisz wyrazić zgodę na wykonanie kopii bezpieczeństwa albo ponownie zainstalować poprzednio używaną wersję aplikacji pomocniczej (która będzie poprawnie współpracować z niezmienioną jeszcze strukturą bazy danych).

Tworzenie kopii bezpieczeństwa na żądanie

W każdej chwili możesz wykonać lub przywrócić kopię bezpieczeństwa aplikacji IAI Downloader . Zrobisz to w oknie Narzędzia.

Masz do wyboru dwie opcje.

Kopia bezpieczeństwa danych

Po kliknięciu w przycisk, aplikacja IAI Downloader  zapyta, w którym miejscu ma zostać zapisana kopia bezpieczeństwa.

Odtworzenie danych z kopii bezpieczeństwa

Po kliknięciu w przycisk, aplikacja IAI Downloader  zapyta, z którego pliku ma zostać odtworzona kopia bezpieczeństwa. Po wybraniu pliku aplikacja pomocnicza sprawdzi strukturę pliku z kopią bezpieczeństwa i wyświetli podsumowanie, w którym znajdziesz informacje na temat elementów (ofert, aktualizacji i importów), które chcesz przywrócić. Jeśli wszystko się zgadza, potwierdź przywrócenie kopii bezpieczeństwa.

Zabezpieczenie przed pracą z bazą danych z innej wersji aplikacji

IAI Downloader  posiada zabezpieczenie, które ma na celu uniknięcie sytuacji, w której współpracuje z bazą danych pochodzącą z innej wersji aplikacji.

Próba przywrócenia kopii bezpieczeństwa pochodzącej z innej wersji aplikacji IAI Downloader  niż zainstalowana

Przykładowo jeśli masz zainstalowaną wersję IAI Downloader  1.12 i próbujesz przywrócić kopię bezpieczeństwa, która pochodzi ze starszej wersji IAI Downloader, a plikacja poinformuje, że kopia bezpieczeństwa pochodzi z niewłaściwej wersji aplikacji i zablokuje możliwość przywrócenia niewłaściwej kopii bazy danych.

Zainstalowanie aplikacji w innej wersji niż baza danych

Przykładowo jeśli masz zainstalowaną wersję IAI Downloader  1.12 i zainstalujesz starszą wersję IAI Downloader, a plikacja poinformuje, że zainstalowana wersja IAI Downloader  jest niezgodna z wersją bazy danych. Uruchomienie aplikacji nie będzie wówczas możliwe.

Wyzerowanie dziennika zdarzeń

Problem z generowaniem kopii bezpieczeństwa

Jeśli wystąpi problem z generowaniem kopii bezpieczeństwa, folder z aplikacją można zapakować do pliku zip. Aplikacja znajduje się pod ścieżką : C:\Users\PAŃSTWA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Local\IAI 

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell