Logo

Konfigurator towaru

Sklepy internetowe IdoSell mogą korzystać z konfiguratora towaru, czyli potężnego narzędzia do tworzenia towarów, które można spersonalizować. Dzięki niemu towary na zamówienie nie wymagają dodawania do panelu ogromnej liczby wariantów. Zamiast tego wystarczy towar z odpowiednią ilością parametrów.

Cechy konfiguratora:

 • oparty o formułyJS (możliwość zaawansowanej edycji),

 • możliwość dynamicznie wyliczanej ceny,

 • widoczność wyborów zależna od siebie nawzajem (relacje),

 • łatwość budowania,

 • ogromna ilość możliwych wyborów,

 • towar jest eksportowany do feedów produktowych z ceną bazową, wynikającą z konfiguracji,

 • wybrane parametry są widoczne w zamówieniu i na dokumentach.

Tworzenie konfiguratora

 1. Dodaj towar o typie "towar z konfiguratorem".

 2. Przejdź do zakładki ceny, z widoczną sekcją Konfigurator

 3. Nowo dodany konfigurator wymaga zadeklarowania parametrów towaru. W tym celu kliknij Dodaj parametr.

 4. Określ nazwę oraz sposób, w jaki klient będzie mógł wybrać parametr towaru. W przypadku pól zawierających dalsze wybory np. Pole jednokrotnego wyboru, możesz dodać kolejne opcje do wyboru i określić ich wpływ na wartość towaru.

Po zakończeniu dodawania interesujących nas parametrów, konfigurator wciąż jest niewidoczny.

 1. Przenieś parametr z lewej kolumny na środek ekranu, żeby zacząć budować widoczną na karcie towaru część konfiguratora. Elementy pozostawione na liście po lewej, ale nie ujęte w środkowej kolumnie, nie będą wyświetlane. Oznacza to, że możemy tam pozostawić parametry, nad którymi jeszcze pracujemy i aktywować je, dopiero gdy zakończymy dodawanie wartości parametru i cen.

 1. Relacje między parametrami budujemy poprzez umieszczenie parametru zależnego w parametrze nadrzędnym. Przykładowo żeby ukryć wybór usłojenia i kolor frontu, należy go umieścić wewnątrz parametru "Drzwi". W przypadku, gdy klient zrezygnuje z drzwi, wybór usłojenia i koloru zostanie ukryty jako zbędny. Dla ułatwienia pracy, w prawej kolumnie, która jest podglądem relacji dla parametru, możesz szybko zmienić widoczność każdego elementu.

Dla osób, dla których to za mało, a javascript nie jest im obcy, istnieje możliwość przejścia z trybu wyliczania ceny przez konfigurator na "formuła wyliczania ceny". W takim wypadku obecny konfigurator zostanie zamieniony na kod do edycji, który można samodzielnie zmodyfikować. O zasadach rządzących formułami, przeczytasz tutaj . Parametry są przechowywane w strukturze JSON i tam także możliwe jest dobudowanie informacji. W przypadku takiego rozwiązania może się jednak okazać, że nie da się przejść z powrotem do konfiguratora i trzeba będzie usunąć formułę, żeby zbudować konfigurator na nowo.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell