Logo

Wystawianie ofert na eBay

Panel IdoSell posiada wbudowaną integracje z eBay. Jest to integracja dwukierunkowa, umożliwiająca wystawianie ofert i zarządzanie nimi z poziomu panelu oraz pobieranie i obsługę zamówień.

Przed wystawieniem oferty konieczne jest wykonanie podstawowej konfiguracji panelu. Instrukcję konfiguracji narzędzia znajdziesz tutaj.

Zanim wystawisz ofertę na eBay, upewnij się, że produkt jest odpowiednio skonfigurowany. Towar musi mieć opis i tytuł spełniający wymogi eBay, musi mieć również uzupełnioną kategorię serwisu eBay oraz wymagane parametry.

Przygotowanie towaru do wystawienia

Przygotowanie opisu oferty

W pierwszej kolejności system przekazuje opis dedykowany dla eBay, jeżeli zaś go nie ma to opis produktu w języku konkretnego rynku eBay (przykładowo z języka niemieckiego dla eBay.de). Na karcie towaru opis dedykowany dla eBay przygotujesz w zakładce serwisy sprzedażowe.

Jeśli masz przygotowany opis dla sklepu i chciałbyś go skopiować dla eBay, użyj generatora opisów.

W zakładce serwisy sprzedażowe wybieramy zakładkę eBay (w zależności od rynku). Następnie operacje na tekście, Wstaw nazwę i opis długi towaru z języka German (w przypadku eBay.de).

Ustawienie kategorii i parametrów dla eBay

Następnym krokiem jest ustawienie kategorii i parametrów z serwisu aukcyjnego. Drzewo kategorii pobierane jest z eBay przez API i do jego wyświetlenia wymagane jest więc prawidłowe podpięcie konta w panelu. Uzupełnienie wszystkich kategorii i parametrów w towarach może być czasochłonne - zalecamy więc skorzystanie z wbudowanego narzędzia do uzupełniania parametrów i kategorii dla serwisów zewnętrznych.

Wystawianie oferty

Wystawianie ofert w eBay odbywa się w taki sam sposób jak ofert w Allegro i eMag. Wystawiać oferty możemy pojedynczo lub grupowo, zawsze jednak korzystając z profili ustawień:

  • Z poziomu karty towaru:

    Zakładka serwisy sprzedażowe, wybieramy serwis eBay, a następnie Wystaw ofertę.

  • Z poziomu listy towarów:

    Po zaznaczeniu produktów wybieramy z dolnego menu Marketplaces, a następnie Wystaw lub zamknij ofertę w serwisie eBay/Allegro/eMag > Wystaw zaznaczone produkty. W kolejnym kroku wybieramy profil ustawień, który chcemy użyć.

Ofertę na eBay możemy wystawić na 3 sposoby:

  • Pojedyncza oferta,

  • Oferta wielorozmiarowa,

  • Oferta wielowariantowa.

Wystawianie oferty pojedynczej

Żeby wystawić ofertę pojedynczą wybierasz w profilu ustawień aukcji następujące ustawienia:

Ustawienia rodzaju oferty w profilu ustawień (aukcja pojedyncza)

Wystawianie oferty przebiega w sposób standardowy.

Wystawianie oferty wielorozmiarowej

Żeby wystawić ofertę wielorozmiarową wybierasz w profilu ustawień aukcji następujące ustawienia:

Ustawienia rodzaju oferty (aukcja wielorozmiarowa)

W zakładce serwisy sprzedażowe musisz ustawić parametry oddzielnie dla każdego rozmiaru, a następnie w parametrze odpowiedzialnym za rozmiar ustawić inne wartości dla każdego rozmiaru w panelu IdoSell. W przykładzie poniżej jest to parametr Größe (*).

Oznaczenie (*) przy nazwie parametru oznacza, że ten parametr może być w tej kategorii parametrem rozróżniającym w ofercie wielorozmiarowej/wielowariantowej.

Wystawianie oferty wielowariantowej

Żeby wystawić ofertę wielowariantową wybierasz w profilu ustawień aukcji następujące ustawienia:

Ustawienia rodzaju oferty (akcja wielorozmiarowa)

W przypadku oferty wielowariantowej wystawiasz wszystkie towary z danej grupy towarów. Żeby prawidłowo ją wystawić musisz w każdym towarze w grupie nadać taką samą kategorię eBay i takie same wartości parametrów oprócz parametrów, które chcesz wykorzystać jako warianty. Możesz skorzystać z maksymalnie dwóch wariantów. Parametrami rozróżniającymi mogą być tylko i wyłącznie parametry z oznaczeniem (*) przy nazwie.

Podczas wystawiania oferty pojawią się wszystkie ikony, ID, rozmiary, nazwy, warianty, ceny oraz ilość towarów, które wystawiasz.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell