Logo

Uzupełnianie parametrów i kategorii dla Allegro i eBay

W Idosell kładziemy duży nacisk na skuteczne, zautomatyzowane procesy i narzędzia. Poniżej zamieszczamy istotne informacje oraz praktyczne porady dotyczące zautomatyzowanego dopasowania parametrów i tworzenia własnych powiązań między nimi.

Przyspiesz wystawianie i aktualizację ofert korzystając z modułu uzupełniania parametrów towaru

Unikatowe narzędzie pozwala w inteligenty sposób na automatyczne dopasowanie parametrów i cech lub na stworzenie własnych powiązań, które można wykorzystać przy kolejnych wystawieniach ofert. Opcja minimalizuje czas jaki trzeba poświęcić na ustawianiu wymaganych cech towaru dla serwisów zewnętrznych. Mechanizm działa w tle także w trakcie wystawiania oraz aktualizacji ofert.

Wbudowany algorytm pozwala na automatyczne korzystanie z parametrów towaru bez konieczności dodatkowego ustawiania zależności między nimi. Od momentu włączenia system sam zacznie dopasowywać zgodne ze sobą parametry. Dzięki temu mając już odpowiednio uzupełnioną bazę parametrów nie musisz ich ponownie wprowadzać dla każdego z serwisów i oddzielnie dla każdego towaru.

Stosuj własne powiązania między parametrami

W prosty sposób możesz dostosować swoje parametry do wymagań serwisów zewnętrznych. Dzięki możliwości tworzenia indywidualnych powiązań dopasujesz już istniejącą ofertę do wymagań serwisu Allegro oraz eBay.

Po zapisaniu utworzone zostanie powiązanie, które funkcjonuje w obrębie danej kategorii Allegro oraz eBay. Dzięki temu łatwiej dopasujesz już używane w panelu parametry do nazw stosowanych w serwisach aukcyjnych (często różnych, zależnie od umiejscowienia w danej kategorii).

Korzystaj z Kategorii IdoSell do ustawiania kategorii serwisów zewnętrznych

W przypadku zróżnicowanych ofert ustawianie kategorii dla serwisów aukcyjnych może być czasochłonne. Mechanizm oparty o powiązanie z Kategoriami IdoSell  pozwoli uprościć i przyspieszyć ten proces. System sprawdza jaka kategoria Allegro czy eBay jest najczęściej używana przy wybranej Kategorii IdoSell proponując ją do ustawienia.

 

Warto pamiętać, że Kategorię IdoSell dla danego towaru określisz tylko raz, a mechanizm podpowiadania będzie uzupełniał kategorię w ofercie dla serwisów zewnętrznych o wybrany odpowiednik Kategorii IdoSell. Nie ma także obawy, że system nadpisze wcześniej ustawione kategorie, gdyż dotyczy to tylko nowo dodawanych towarów lub takich, w których kategoria nie była jeszcze wybrana.

Instrukcja uruchomienia modułu i FAQ

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell