Logo

eBay - instrukcja konfiguracji

Panel IdoSell posiada wbudowaną integrację z eBay (eBay.pl, eBay.it, eBay.ie, eBay.fr, eBay.es, eBay.de, eBay.co.uk, eBay.com.au, eBay.com, eBay.ca, eBay.at). Jest to integracja dwukierunkowa, umożliwiająca wystawianie ofert i zarządzanie nimi z poziomu panelu oraz pobieranie i obsługę zamówień.

Integracja działa automatycznie i po wykonaniu wstępnej konfiguracji możemy korzystać z procesów takich jak:

 • automatyczna synchronizacja stanów magazynowych (co 10 minut),

 • automatyczna synchronizacja cen (co 10 minut),

 • automatyczna synchronizacja czasu wysyłki na eBay, w zależności od dostępności towaru na magazynie,

 • automatyczne kończenie oraz wznawianie ofert,

 • automatyczna wysyłka faktur elektronicznych do klientów z eBay,

 • automatyczne generowanie etykiet kurierskich,

 • automatyczne przekazywanie numerów trackingowych do eBay po zmianie statusu zamówienia na wysłane/gotowe do wysłania.

Konfiguracja eBay

Dodanie konta eBay do panelu

1.Żeby dodać konto w panelu administracyjnym, trzeba dodać język danego rynku eBay. Przykładowo dla eBay.de musisz dodać język niemiecki. Zrobisz to w module ADMINISTRACJA > Płatności i waluty > Konfiguracja języków > Języki w panelu administracyjnym > dodaj język.

Lista języków w panelu administracyjnym

2.Następnie dodajemy konto eBay w module MARKETING I INTEGRACJE > Marketplaces > eBay (wybierz > ustawienia marketplace) > Allegro/eBay/Shopee > Konfiguracja kont. Należy zalogować się do swojego konta eBay za pomocą linku i udzielić autoryzacji aplikacji IAI-shop.com.

Dodawanie konta eBay w panelu IdoSell

3.Uzupełnisz informacje o koncie i klikając Dodaj konto. Przykładowa konfiguracja konta eBay:

Widok konfiguracji konta eBay w panelu IdoSell

4.Jeżeli konto zostanie dodane prawidłowo, na liście kont pojawi się wynik jak poniżej:

WIdok podpięcia konta eBay

Konfiguracja dostaw i mapowanie kurierów dla eBay

1.Rekomendowanym rozwiązaniem jest utworzenie osobnego profilu dostaw dla eBay. Pozwoli to na bezproblemowe ustawienie innych cen dla wysyłek towarów w przypadku aukcji z eBay. Jeżeli zamierzasz wysyłać towary z Polski, to wybierz kraj Polska podczas dodawania profilu dostaw. W przypadku np. wysyłki z Niemiec, wybierz kraj Niemcy. Opcje dodania profilu dostaw znajdziesz w module ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Konfiguracja dostaw > Profile dostaw. Po dodaniu danego kuriera możesz w nim ustawić ceny oraz wybrać, czy mają być dostępne opcje przedpłata/pobranie.

Widok konfiguracji kuriera w IdoSell

2.Mapowanie kurierów jest konieczne do poprawnego wysyłania informacji o wysyłkach do eBay oraz pobierania zamówień. Mapowanie dostępne jest w module ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Konfiguracja dostaw > Przypisanie usług kurierskich w IdoSell do usług kurierskich serwisów zewnętrznych.
Po lewej stronie znajduje się lista kurierów z eBay, po prawej stronie ustawisz odpowiednik kuriera w panelu.

Mapowanie kurierów dla eBay

3.Ostatnim krokiem jest ustawienie profilu dostaw, żeby był dostępny na aukcjach eBay. W tym celu musimy przejść do modułu ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Ustawienia obsługi dostaw i płatności dla kraju. Na stronie ukaże się tabela z dostawami i płatnościami dla krajów. Wybierasz lub dodajesz kraj na region, na który chcesz oferować aukcje na eBay (przykładowo dla eBay.de wybierasz kraj Niemcy) a następnie ustawiasz profil używany dla aukcji.

Ustawienia obsługi dostaw i płatności dla kraju Niemcy
Lista profili dostaw używanych do integracji z serwisem

Konfiguracja profilu ustawień

Profil ustawień będzie używany do wystawiania aukcji, jak również podczas pobierania zamówień z aukcji. W profilu ustawień aukcji definiujesz parametry aukcji takie jak automatyczne wznowienia, czas trwania aukcji, magazyn realizujący czy szablon aukcji.
Profi dodasz w module SPRZEDAŻ > Zamówienia > Obsługa sprzedaży przez marketplaces > Allegro/eBay/Shopee > Profile ustawień.

Elementy na które należy zwrócić uwagę podczas dodawania profilu:

 • Tytuł - użyj zmiennej iai:product_name_auction.

 • Szablon - możesz użyć naszego standardowego szablonu eBay Standard ENG lub jakiegoś stworzonego przez siebie. Jeżeli chciałbyś indywidualny szablon dla eBay, skontaktuj się z naszym supportem, będziemy mogli wycenić taką usługę.

 • Rezerwacje na towary - nie ustawiaj jej. Mamy wbudowany mechanizm do automatycznej synchronizacji stanów magazynowych na aukcjach. Nałożenie rezerwacji na towary, powoduje, że znikają one ze stanu dyspozycyjnego dla pozostałych kanałów sprzedaży.

 • Profil dostaw – Ustaw taki profil dostaw jaki stworzyłeś wcześniej dla eBay.

 • Informacje o zwrotach – Ustaw w jakim czasie będziesz obsługiwał zwroty, czy będzie możliwa wymiana towar oraz kto ponosi koszty zwrotów.

 • Zaznacz przesyłanie dodatkowych zdjęć do eBay, w przeciwnym razie zostanie przesłana tylko ikona towaru.

Przykładowy profil ustawień aukcji, z rekomendowanymi ustawieniami:

Rekomendowana konfiguracja profilu dla eBay

Ustawienia automatów dla aukcji

Możesz ułatwić sobie pracę i pozwolić, że system wykonywał wiele rzeczy za ciebie. Włącz automatyczne procesy dla aukcji eBay w module SPRZEDAŻ > Zamówienia > Obsługa sprzedaży przez marketplaces > Allegro/eBay/Shopee -> Ustawienia automatycznych procesów dla serwisów aukcyjnych.
Poniżej zamieszczamy rekomendowane ustawienia automatów dla aukcji. Korzystając z takiej konfiguracji, nie musisz zajmować się takimi rzeczami jak kontrola stanów magazynowych czy aktualizacja cen na aukcjach, panel zrobi to za ciebie.

Stany magazynowe i ceny synchronizowane są co 10 minut.

Dzięki ustawieniu automatu do pobierania formularzy pozakupowych, ceny dostaw w zamówieniu z aukcji, będą zawsze takie jak widział klient w momencie składania zamówienia.

Rekomendowane ustawienia automatów dla aukcji

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell