Logo

Ceneo Kup Teraz

Panel IdoSell posiada wbudowana integrację z Ceneo Kup Teraz. Jest to integracja dwukierunkowa, umożliwiająca synchronizację ofert oraz pobieranie i obsługę zamówień.

Integracja działa automatycznie i oparta jest o mechanizm porównywarki Ceneo. Do serwisu wysyłany jest ten sam feed z produktami, towary z opcją sprzedaży w serwisie Ceneo Kup Teraz mają odpowiednie oznaczenie w pliku.

Instrukcja konfiguracji

Aktywacja konta po stronie Ceneo

1. Sklep musi dołączyć do programu Ceneo Kup Teraz (niezbędny jest kontakt z opiekunem handlowym Ceneo).

2. Podpisanie umowy świadczenia usługi Kup teraz.

3. Uzupełnienie informacji (w panelu Ceneo) niezbędnych do przyjmowania zamówień.

4. Uzupełnienie informacji (w panelu Ceneo) dotyczących form dostawy, płatności oraz wag towarów.

Konfiguracja konta w panelu IdoSell

Dodanie porównywarki Ceneo w celu wygenerowania pliku z produktami

Przejdź do zakładki MARKETING I INTEGRACJE > Porównywarki cen, pasaże handlowe i katalogi.

Dodanie serwisu Ceneo Kup Teraz do panelu administracyjnego

Przejdź do zakładki MARKETING I INTEGRACJE > Marketplaces > Dodaj nowy serwis.

Dodawanie serwisu Ceneo Kup Teraz w panelu IdoSell

Mapowanie kurierów

Przejdź do sekcji ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Konfiguracja dostaw > Przypisanie usługo kurierskich w IdoSell do usług kurierskich serwisów zewnętrznych > Ceneo Kup Teraz. Po lewej stronie widoczna jest lista usług kurierskich pobranych z Ceneo, po prawej stronie ustawiamy odpowiednik z panelu. Powinny być to usługi z profilu dostaw oznaczonego w panelu jako domyślny.

Eksport oferty

W celu wysłania towarów w feedzie produktowym dla Ceneo, konieczne jest włączenie eksportu.

Można to zrobić bezpośrednio na karcie towaru w zakładce Serwisy sprzedażowe przez opcję udostępniaj poza sklepem.

Jeśli opcja włączona jest na TAK, nic nie musisz robić. System będzie przekazywał produkt do każdej aktywnej integracji w panelu, również do Ceneo.

Jeśli jednak wybrana jest opcja TAK WYBRANE, pamiętaj o zaznaczeniu eksportu towaru do Ceneo Kup Teraz, jak na zrzucie poniżej.

Uwaga: Eksport do Ceneo Kup Teraz pojawi się tylko, jeśli w konfiguracji konta zaznaczyłeś, że widocznością produktów zarządzasz po stronie IdoSell. Jeśli wybrana jest opcja sterowania po stronie Ceneo, wystarczy że towar jest eksportowany do Ceneo. Opcję Kup Teraz, zaznaczasz bezpośrednio w panelu Ceneo.

Eksport oferty możesz też włączyć masowo przez Grupową Edycję Towarów.

W Grupowej Edycji Towarów wybierz Widoczność towarów > Udostępniaj poza sklepem > Przypisać wybrane towary do wszystkich porównywarek/marketplace jeśli chcesz udostępniać zaznaczone towary do wszystkich aktywnych serwisów w panelu lub opcję Przypisać wybrane towary do wybranych porównywarek/marketplace jeśli wskazujesz eksport do konkretnych serwisów.

Przykład eksportu do Ceneo Kup Teraz poniżej:

Przekazanie danych do Ceneo

Przesłanie linku do pliku XML z towarami

Link do pliku możemy skopiować przechodząc do sekcji MARKETING I INTEGRACJE -> Porównywarki cen, pasaże handlowe i katalogi.

Przekazanie adresu sklepu

Uwaga: Przekazujemy nazwę techniczną sklepu, nie nazwę domeny.

Przejdź do modułu ADMINISTRACJA > System > Zarządzanie domenami, SSL, przekierowaniami i usługami systemowymi > Wybór sklepu > Wybierz domenę główną (domena techniczna pierwsza cześć nazwy bez .iai-shop.com).

Przekazanie nazwy użytkownika oraz hasła

Przejdź do modułu MARKETING I INTEGRACJE > Marketplaces > Ceneo Kup Teraz > Ustawienia.

Do opiekuna Ceneo przekaż nazwę użytkownika czyli CeneoMarketplacePlX gdzie X to ID sklepu w którym dodaliśmy serwis oraz hasło, które sami ustawiamy.

Funkcje i możliwości integracji

Eksport oferty

Dodawanie oferty do Ceneo Kup Teraz opiera się o ten sam feed produktowy, co porównywarka Ceneo. W konfiguracji Ceneo Kup Teraz mamy możliwość ustawienia gdzie sterujemy ofertą typu Kup Teraz. Do wyboru mamy 2 opcje:

Ustawiam w Ceneo - po stronie panelu Ceneo decydujemy, które oferty mają być z opcją kup teraz.

• Ustawiam w panelu IdoSell - oznaczenie towaru do eksportu w panelu IdoSell będzie nadpisywało ustawienia dotyczące kup teraz po stronie Ceneo. Eksport produktu do Ceneo kup teraz ustawisz z poziomu karty towaru w zakładce serwisy sprzedażowe.

Generowanie pliku z produktami

Feed produktowy generowany jest automatycznie co 4h do 24h. Zależy to od ustawień w porównywarce Ceneo w panelu. Ceneo pobiera plik raz na 6h, o stałych godzinach 06:00, 12:00, 18:00, 24:00.

Uwaga: Ustaw godzinę eksportu na 00:00 lub 01:00, jest to godzina pierwszego wygenerowania feedu w każdej rozpoczętej dobie.

Ceny przekazywane do Ceneo

Do Ceneo i Ceneo Kup Teraz, przekazywana jest ta sama cena produktu. Jeśli nie ustawisz osobnej ceny dla serwisu w towarze, prześlemy cenę detaliczną. Jeśli jednak ustawisz oddzielną cenę, musi to być cena dla Ceneo.

Pobieranie i obsługa zamówień

Zamówienia z Ceneo pobierane są automatycznie, dzieje się to zazwyczaj w ciągu 10 minut od jego złożenia na Ceneo.

Status wysłanego zamówienia jest przekazywany do Ceneo. W momencie zmiany statusu na wysłane, przekazywane są również dokumenty wygenerowane w zamówieniu takie jak faktury czy numer listu przewozowego.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell