Logo

cDiscount

Panel IdoSell posiada wbudowana integrację z cDiscount. Jest to integracje dwukierunkowa, umożliwiająca wystawianie ofert oraz pobieranie i obsługę zamówień.

Konfiguracja krok po kroku

1.Mając konto na cDiscount pobieramy numer sprzedawcy Seller ID (Settings > Your Personal And Banking Data > Connection Settings)

2.W panelu IdoSell dodajemy kraj Francja jeżeli nie jest jeszcze dodany. Jest to serwis Francuski i do włączenia wymaga dodania obsługi tego państwa. Wykonujemy to w module ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Ustawienia obsługi dostaw i płatności dla kraju -> Dodaj kraj na górze strony. Przypisujemy profil dostaw, który będzie używany do obsługi zamówień.

3.W panelu Idosell i przechodzimy do zakładki MARKETING I INTEGRACJE > Marketplaces > Wybierz > Ustawienia

4. Wprowadzamy numer sprzedawcy cDiscount (Seller ID) oraz przewidywany czas przygotowania zamówienia do wysyłki.

5.W panelu sprzedawcy w serwisie cDiscount wystąp o dostęp naszej aplikacji do konta. W tym celu utwórz ticket korzystając z opcji Help center > Join the support center > Contact US i typ sprawy: Authentification / Access.Wwpisz w treści chęć połączenia aplikacji IdoSell ze swoim ID Sprzedawcy (Seller ID)

6.Przed włączeniem towarów należy jeszcze wykonać przypisanie usług kurierskich do usług serwisów zewnętrznych w menu ADMINISTRACJA >Magazyn i logistyka > konfiguracja dostaw > Przypisanie usług kurierskich w IdoSell do usług kurierskich serwisów zewnętrznych -> Cdicsount. Po lewej stronie jest lista form dostawy z cDiscount, po prawej ustawiamy odpowiednik w panelu.

7.Po poprawnym połączeniu i uzyskaniu potwierdzenia od cDiscount możesz rozpocząć eksport towarów. Jeśli towar ma poprawnie wyeksportować się do cDiscount, powinien być wcześniej dodany do katalogu tego serwisu.

Przygotowanie towarów do eksportu

Synchronizacja oferty z cDiscount odbywa się podobnie jak w integracji z Amazon Marketplace.

Nie tworzymy nowych ofert w katalogu cDiscount, tylko podpinamy się pod już istniejące. Jeśli sprzedajesz produkty, których nie ma w katalogu, musisz przed eksportem je dodać po stronie cDiscount.

Towar w panelu administracyjnym sklepu musi posiadać:

 • dodatni stan magazynowy na magazynie pozwalającym na eksport,

 • ustawioną cenę,

 • kod producenta (EAN) - importując ofertę podpinamy się pod istniejące produktu po kodzie EAN.

Eksport towaru do cDiscount

W celu wysłania towarów do cDiscount, konieczne jest włączenie eksportu.

Można to zrobić bezpośrednio na karcie towaru w zakładce Serwisy sprzedażowe przez opcję udostępniaj poza sklepem.

Jeśli opcja włączona jest na TAK, nic nie musisz robić. System będzie przekazywał produkt do każdej aktywnej integracji w panelu, również do Ceneo.

Jeśli jednak wybrana jest opcja TAK WYBRANE, pamiętaj o zaznaczeniu eksportu towaru do cDiscount, jak na zrzucie poniżej.

Eksport produktu do cDiscount z karty towaru

Eksport oferty możesz też włączyć masowo przez Grupową Edycję Towarów.

W Grupowej Edycji Towarów wybierz Widoczność towarów > Udostępniaj poza sklepem > Przypisać wybrane towary do wszystkich porównywarek/marketplace jeśli chcesz udostępniać zaznaczone towary do wszystkich aktywnych serwisów w panelum lub opcję Przypisać wybrane towary do wybranych porównywarek/marketplace jeśli wskazujesz eksport do konkretnych serwisów.

Konfiguracja dostaw

Aby oferta została poprawnie uzupełniona potrzebne jest wysyłanie informacji o formach dostaw, które w ofertach na produkty będą udostępnione. Informacje te muszą być wysłane zgodnie z wymogami cDiscount:

 • Na stronie  trzeba włączyć odpowiednie formy dostawy, które będą obsługiwane. Wymagane są 2 formy dostawy home delivery i są to tryby Tracked oraz Registered. Ustawienia możliwych typów dostaw wpływa na to, co w ofercie do produktu będzie można przesłać.

 • W panelu IdoSell w sekcji ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Konfiguracja dostaw > Przypisanie usług kurierskich w IdoSell do usług kurierskich serwisów zewnętrznych > cDicsount należy wykonać mapowanie typów dostaw serwisu na naszych kurierów. W mapowaniu powinny być, wyłączyć takie usługi, jakie aktualnie mamy włączone po stronie panelu cDiscount.

 • Koszt dostaw dla wszystkich typów dostaw cDiscount wstawianych w ofercie produktowej ustawia się zawsze niestety na ten sam koszt i jest to koszt dostawy dla kuriera ustawionego jako domyślny w profilu dostaw porównywarki (czyli profilu dostaw dla kraju Francja dla danego sklepu).

Funkcje i możliwości

Integracja pozwala na dołączenie się do istniejącej oferty w cDiscount po kodzie EAN. Towary nieznajdujące w ofercie Cdiscount, najpierw trzeba samodzielnie dodać na portalu cDiscount.

 • W przypadku kiedy oferta została dodana za pomocą innych integracji, do konta sprzedawcy nie jesteśmy w stanie jej wykorzystać, tylko jeśli integracji Idosell jako pierwsze połączy się z towarem możemy z niej korzystać.

 • Pełny feed ofertowy będzie obsługiwany raz na 24h, a co 10 min różnicowy.

 • Co dziesięć min dodano dodatkowy cron ,który przekazuje informacje o towarach, które się skończyły. Dzięki temu minimalizujemy szanse sprzedaży towarów niedostępnych

 • Czas przygotowania zamówienia do wysyłki - liczba dni i musi być to wartość większa od 0. Dla cDiscount jest to wartość obligatoryjna i bez poprawnego ustawienia tego oferta nie zostanie dodana poprawnie.

 • Pobieranie zamówień, które wykonuje się raz na 10 min, zamówienia z zapasem wstecz 30 minut od ostatniego jego uruchomienia.

 • Pobierane sa tylko zamówienia opłacone również na towary niedostępne.

 • cDiscount nie przesyła stawki VAT za koszty dostaw, więc będzie ona ustawiona na podstawie profilu dostaw przypisanego do kraju porównywarki (dla cDiscount jest to Francja).

 • Jeżeli jest włączony mechanizm VAT EU i jest włączone uwzględnianie go dla kosztów dostaw to VAT:

  • będzie równy VATowi względem kraju dostawy,

  • będzie to VAT ustawiony dla kuriera w profilu dostaw, jeśli dany kurier tam występuje,

  • będzie to VAT domyślnego kuriera w profilu dostaw na Francje,

  • będzie to domyślnie 23%.

 • W cDiscount można ustawić opcję Automatically validate orders. Opcja ta powoduje, że mamy 2 scenariusze pobierania zamówień do panelu polecamy włączyć tę opcję:

ScenariuszeOpis
Gdy opcja jest włączonaPrzy takim ustawieniu nasze mechanizmy nie muszą akceptować zamówień po stronie cDiscount bo mechanizmy serwisu robią to automatycznie same. W związku z tym pobieramy wtedy do panelu zamówienia już na statusie WaitingForShipmentAcceptation.
Gdy opcja jest wyłączonaPrzy takim ustawieniu nasze mechanizmy najpierw akceptują zamówienia, które znajdują się w cDiscount na statusie WaitingForSellerAcceptation i dopiero w kolejnym lub kolejnych obejściach crona, zostanie ono pobrane i dodane do panelu.
 • Aktualizacja statusów zamówień po zmianie w panelu na serwisie cDiscout (anulowanie zamówienia, wysłanie zamówienia)

 • Przekazywane informacje do Cdiscount dla zamówień.

 • Przekazanie informacji o numerze trackingowym paczki. Przekazanie tej informacji powoduje, że zamówienie po stronie serwisu zmieni status na Shipped.

  Jeśli zamówienie jest wielopaczkowe w panelu administracyjnym sklepu, to do cDiscount zostanie przekazany tylko 1 numer.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell