Logo

Import ofert wraz z towarami oraz mapowanie ofert do istniejących towarów

Tworzenie towarów na podstawie ofert i dodanie do panelu obsługi ofert wystawionych poza IdoSell

W przypadku posiadania dużej ilości wystawionych ofert perspektywa ręcznego wprowadzenia ich do panelu IdoSell nie należy do zachęcających. Z tego powodu udostępniamy narzędzie do grupowego dodania trwających ofert na Allegro/eBay/eMag do panelu sklepu. Z jego pomocą do panelu dodawane są nowe towary wraz z obsługą ofert. Umożliwia ono również połączenie obsługi ofert z już istniejącymi towarami.

Import ofert wraz z towarami

Aby ułatwić sprzedającym w serwisach Allegro, eBay. eMag przeniesienie towarów do panelu sklepu, utworzyliśmy narzędzie, które wykona pracę za użytkownika. Pozwala ono w kilku krokach przeprowadzić import ofert, czyli dodać do panelu sklepu wystawione w marketplace towary wraz z obsługą tych ofert. Import można przeprowadzić dla dowolnej ilości wystawionych ofert w ramach jednego konta z serwisu zewnętrznego. Po zaimportowaniu po stronie serwisu zewnętrznego nie zostanie nic zmienione. Oferty będą trwały nadal, zachowane zostaną komentarze i opinie klientów, a zamówienia złożone na nich trafią do panelu sklepu, gdzie będzie można je dalej obsłużyć, tak jakby pochodziły z ofert wystawionych z panelu.

Podczas importu pobierzemy pobierzemy z serwisu zewnętrznego następujące elementy:

  • nazwa towaru,

  • stan magazynowy - będzie dodany na magazyn M1,

  • cena,

  • kategorie i parametry w serwisie zewnętrznym,

  • opis produktu z serwisu zewnętrznego, który zostanie również skopiowany jako opis dla sklepu,

  • parametry towaru - na podstawie parametrów serwisu zewnętrznego dodamy parametry dla sklepu,

  • kod EAN,

  • zdjęcia,

  • rozmiar (dotyczy tylko ofert wielorozmiarowych eBay). Podczas importu z Allegro każdy produkt będzie w rozmiarze uniwersalnym z dodanym parametrem rozmiar.

Integracja panelu z serwisem zewnętrznym

Do wykonania importu konieczne jest wykonanie integracji z serwisem zewnętrznym, z którego chcesz wykonać import. Instrukcję konfiguracji dla odpowiedniego serwisu znajdziesz na podstronach:

Pobranie listy ofert do importu

Kolejnym krokiem jest dodanie listy ofert, na podstawie których będziemy tworzyć towary.

Przejdź do sekcji SPRZEDAŻ > Zamówienia > Sprzedaż przez marketplaces > eBay / Allegro / eMag > Import ofert wraz z towarami.

W prawym górnym roku kliknij niebieski napis Ustawienia i określ z ilu dni wstecz mamy pobrać ustawienia po przypisaniu oferty do panelu. Ustawienie 0 oznacza, że będziemy dodawać tylko nowe zamówienia od czasu przypisania oferty do panelu.

Ustawienia dotyczące importu ofert do panelu IdoSell
Porada eksperta

Jeśli potrzebujesz więcej czasu na zapoznanie się z panelem i nie chcesz pobierać jeszcze zamówień z importowanych ofert do panelu IdoSell, ustaw w konfiguracji konta Allegro/eBay, datę od której system ma zacząć dodawać zamówienia.

Ustawianie daty od której mają być pobierane zamówienia po imporcie.

Listę ofert możemy wgrać np. z pliku CSV lub pobrać dane z serwisu zewnętrznego.

W tym celu klikamy Dodaj nowy import.

Wybieramy z jakiego konta chcemy pobrać oferty oraz jak tworzona ma być lista ofert do importu. Mamy 3 opcje do wyboru:

  • Wszystkie oferty aktywne w serwisie zewnętrznym - używana podczas pierwszego importu. Opcja które pobierze listę wszystkich aktywnych ofert na danym koncie, niezależnie czy są one już powiązane z panelem.

  • Oferty o podanych numerach - wybieramy gdy mamy przygotowaną listę ofert np. w pliku CSV

  • Oferty aktywne w serwisie aukcyjnym, których nie ma w panelu - pobierzemy tylko listę aukcji, które są aktywne w serwisie zewnętrznym, ale nie są przypisane do panelu. Najczęściej używana opcja, kiedy chcemy doimportować brakujące oferty.

Dodawanie nowego importu - wszystkie oferty aktywne

Po wybraniu odpowiedniej opcji pojawi się lista ofert do importu. Należy poczekać, aż zostaną pobrane informacje o ofertach z serwisu zewnętrznego.

Wskazówka

Pobieranie informacji o ofertach do importu wykonywane jest to automatycznie. Co 10 minut pobieramy informację o około 500 ofertach.

Jeśli dodałeś do importu listę kilku tysięcy ofert, odczekaj odpowiednią ilość czasu i powróć do listy importu kiedy będzie gotowa. Status będzie widoczny na liście.

Lista ofert do importu w trakcie pobierania informacji z marketplace
Widok list importu ofert z marketplace

Import ofert

Jeśli lista ofert jest gotowa do importu, pozostaje zaznaczyć oferty na liście i zainicjować import.

Możesz od razu zaznaczyć wszystkie oferty, a następnie na dole strony kliknąć Importuj aukcje i towary, następnie Wskaż profil ustawień z jakiego mają korzystać oferty po imporcie.

Rozpoczęcie importu

Po kliknięciu Dalej, rozpocznie się import.

Uwaga

Nie zamykaj okna z importem, musi być ono cały czas aktywne.

Po chwili pojawi się komunikat o prawidłowym zaimportowaniu towaru, zaznacz opcję, żeby nie pokazywał się ponownie i kliknij Dalej.

Wskazówka

Jeśli import z jakiegoś powodu zostanie przerwany, nic straconego. Nie musisz dodawać kolejnej listy do importu. Możesz skorzystać z tej samej. Oferty zaimportowane prawidłowo, nie zaimportują się drugi raz. Możesz więc zaznaczyć ponownie oferty na wszystkich stronach i zainicjować import ponownie.

W panelu IdoSell istnieje możliwość dodania produktów z Allegro, eBay lub eMag bez przypisywania ofert do panelu. Wystarczy podczas importu odznaczyć opcję Podłącz ofertę do importowanego towaru.

Import towarów z Allegro/eBay bez przypisywania ofert.

Mapowanie ofert do istniejących towarów

Jeśli masz już zatowarowany sklep w IdoSell i chciałbyś przenieść obsługę ofert z Allegro, eBay do panelu, to konieczne jest przypisanie ich do produktów.

Można to zrobić za pomocą narzędzia do mapowania ofert. Narzędzie dostępne jest w sekcji SPRZEDAŻ > Zamówienia > Sprzedaż przez marketplaces > eBay / Allegro / eMag > Mapowanie ofert na istniejące towary.

Przed mapowanie zalecamy wyłączenie automatu do synchronizacji stanów z serwisem zewnętrznym w sekcji SPRZEDAŻ > Zamówienia > Sprzedaż przez marketplaces > eBay / Allegro / eMag > Ustawienia automatycznych procesów dla eBay / Allegro / eMag.

Ustaw automat tak jak na zrzucie poniżej:

Widok wyłączonego automatu do synchronizacji stanów w serwisach zewnętrznych

Po zakończeniu mapowania, włącz automat ponownie i wybierz ustawienie Automatycznie (co 10 minut). System prześle aktualne stany dyspozycyjne do przypisanych ofert.

Obsługa narzędzia jest taka sama jak opisanego wyżej narzędzia do importu. Inny jest efekt końcowy, narzędzie do importu tworzy nowe produkty w panelu, narzędzie do mapowania przypisuje ofertę do już istniejącego towaru.

Po dodaniu listy ofert, przy części z nich może być już uzupełnione ID produktu. Oznacza to, że system rozpoznał kod EAN przypisany do oferty z kodem w panelu. Jeśli ID towaru się nie pojawiło, musisz wskazać je ręcznie.

Podczas mapowanie możemy pobrać następujące informacje o ofercie z serwisu zewnętrznego:

  • kategorie i parametry aukcyjne na podstawie oferty,

  • informacje o grupie wielowariantowej,

  • informacje o tagach dla sklepu Allegro,

  • informację o produktyzacji,

  • uzupełnienie parametrów sklepowych na podstawie oferty (na to ustawienie zwróć szczególną uwagę. Jeśli twoja oferta w sklepie jest już w pełni skonfigurowana, nie zaznaczaj tego pola).

Mapowanie aukcji wraz z towarami

Po kliknięciu Dalej, rozpocznie się mapowanie.

Uwaga

Nie zamykaj okna, musi być ono cały czas aktywne.

Po chwili pojawi się komunikat o prawidłowym przypisaniu oferty do towaru, zaznacz opcję, żeby nie pokazywał się ponownie i kliknij Dalej.

Oferty przypisane prawidłowo do panelu będą odpowiednio oznaczone na liście oraz pojawią się na karcie towaru w zakładce serwisy sprzedażowe.

Prawidłowo przypisana oferta do produktu

Mapowanie ofert do zestawów

Jeśli mapujesz ofertę do zestawu, przed mapowaniem musisz potwierdzić składowe zestawu. Po zapisaniu zmian, możesz przypisać ofertę do zestawu.

Mapowanie oferty na zestaw

Mapowanie ofert wielowariantowych i wielorozmiarowych z eBay

W serwisie eBay można wystawić oferty wielowariantowe i wielorozmiarowe. Mapowanie takich ofert nie różni się znacząco od zwykłych ofert.

Podczas mapowania należy wskazać dokładnie który wariant w zewnętrznym serwisie ma być przypisane do wariantu w panelu.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell