Logo

Tabele rozmiarów

Tabela rozmiarów to niezbędny atrybut profesjonalnego sklepu internetowego sprzedającego np. bieliznę, odzież, obuwie czy części samochodowe. Dzięki szczegółowym informacjom o rozmiarach oraz instrukcji mierzenia (np. instrukcja mierzenia garnituru), potencjalny klient może bardzo precyzyjnie określić, który rozmiar wybrać dla siebie.

Dzięki wprowadzeniu szczegółowej tabeli rozmiarów, umieszczonej w każdej karcie towaru w sklepie, potencjalny klient może bardzo precyzyjnie wybrać rozmiar. Co przełoży się na lepsze dopasowanie rozmiaru, a w rezultacie zmniejszy odsetek zwracanych zamówień.

Konfiguracja tabeli rozmiarów

Dodawanie nowej tabeli rozmiarów

Dodawanie i edycja tabeli rozmiarów możliwa jest w module Towary -> Baza atrybutów -> Tabele rozmiarów.

W celu utworzenia nowej tabeli, należy wybrać opcję Dodaj tabelę rozmiarów oraz podać jej nazwę. Nazwa będzie widoczna tylko w panelu sklepu, nie będzie widoczna dla klienta.

Następnie przechodzimy do edycji i konfiguracji tabeli rozmiarów, w której dodajemy interesujące nas rozmiary, kolumny opisujące dany rozmiar oraz ustawienia dotyczące wyświetlania rozmiarów dostępnych dla danego towaru lub wszystkich rozmiarów z danej tabeli.


Instrukcja mierzenia

Kolejnym krokiem w przygotowaniu tabeli jest dodanie instrukcji mierzenia poprzez opcję edytuj instrukcję mierzenia.

Porada eksperta

W instrukcji mierzenia warto dodać grafiki przedstawiające przykładowe produkty, wraz z zaznaczonymi wymiarami, które zawierają się w tabeli rozmiarów.

Przypisywanie tabeli rozmiarów do produktów

Tabela będzie dostępna do przypisania w pojedynczym towarze (zakładka magazyny).

 lub z listy towarów poprzez edycję grupową po zaznaczeniu interesujących nas towarów.

Przypisana tabela rozmiarów widoczna jest w karcie towaru, gdzie po kliknięciu w przycisk pojawi się utworzona tabela i instrukcja mierzenia.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell