Logo

PayPo

PayPo – przyjmowanie płatności 

Płatność PayPo dla sprzedawcy nie różni się od pozostałych szybkich form płatności tj. PayByLink czy BLIK - środki za zamówienie otrzymują państwo od razu na saldo wpłat.  Po pozytywnej weryfikacji klienta, PayPo opłaca zamówienie w zamian za klienta. 

Z płatności odroczonej PayPo można korzystać w ramach naszego systemu płatności IdoPay lub operatora Przelewy24. Nie ma dostępnej integracji na własną umowę bezpośrednio z PayPo. 

Ograniczenia i limity PayPo

  • Dostępne tylko dla waluty PLN.

  • PayPro posiada limity 10-2500 PLN. Poniżej lub powyżej tej wartości system automatycznie ukryje kupującemu tę metodę płatności do wyboru w koszyku. 

  • PayPo nie jest wyświetlane w COP gdy dane billingowe lub dostawy są spoza Polski - PayPo nie obsługuje takich adresów. Płatność odroczona jest dostępna wyłącznie dla klientów z Polski tj. posiadających PESEL, na podstawie której operator dokonuje weryfikacji klienta. 

  • PayPo nie obsługuje zamówień B2B.

Proces płatności PayPo

  1. Klient zamawia produkty i jako płatność wybiera PayPo. W ciągu 30 dni od zakupu klient płaci PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów - kartą lub przelewem. Jeśli klient zechce to może rozłożyć swoją płatność na 4 raty. Minimalna wartość finansowanych zakupów to 10 PLN.

  2. Klient sprawdza swoje dane i podaje PESEL. Klient składając zamówienie po wyborze PayPo, kierowany jest na stronę operatora gdzie podaje PESEL (jeśli jest to jego pierwszy zakup przez PayPo na jakimkolwiek sklepie) oraz numer telefonu. Po złożeniu zamówienia i wybraniu płatności PayPo następuje weryfikacja klienta w systemie płatności na podstawie właśnie tego numeru. Po pozytywnej decyzji, zamówienie zostaje opłacone przez PayPo i może one zostać wysłane do klienta.

  3. PayPo opłaca zamówienie w sklepie. Operator PayPo błyskawicznie przeprowadza weryfikację i gdy jest ona pozytywna, wówczas klient otrzymuje tzw. kredyt konsumencki. Gdy PayPo zwróci informację o pozytywnej weryfikacji, system automatycznie oznaczy takie zamówienie jako opłacone. Tak jak w pozostałych szybkich płatnościach, nie zatwierdzają państwo wpłat ręcznie - zrobi to system. Państwo nie biorą udziału w późniejszym pobieraniu opłaty od klienta a środki otrzymują państwo od razu od PayPo, które opłaca zamówienie w imieniu klienta.

  4. Klient dostaje swoje zakupy. Jeśli zdecyduje się odesłać towary do sklepu, to możesz zwrócić środki opłaconego zamówienia za pomocą systemu cashback na saldo klienta w PayPo. 

Uwaga: W niektórych sytuacjach PayPo może poprosić klienta o wykonanie przelewu weryfikacyjnego, wówczas czas weryfikacji może wydłużyć się o 1 dzień. Jeśli płatność nadal oczekuje na przyjęcie po tym czasie, warto skontaktować się z samym kupującym - możliwe, że nie przeszedł procesu weryfikacyjnego.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell