Logo

PayPal

Uruchomienie obsługi PayPal i płatności lokalnych

Żeby przyjmować płatności na własne konto PayPal, musisz je skonfigurować w panelu administracyjnym swojego sklepu. W tym celu udaj się do modułu ADMINISTRACJA > Konfiguracja płatności i w wybranym profilu płatności wybierz zakładkę PayPal.

Jeżeli nie masz skonfigurowanych żadnych kont PayPal, kliknij link konfiguracji. Zostaniesz przeniesiony na stronę konfiguracji kont PayPal. Żeby skonfigurować nowe konto, kliknij przycisk Dodaj nowe konto PayPal.

Uwaga: do obsługi płatności w sklepie IdoSell niezbędne jest posiadanie biznesowego konta PayPal - jeżeli nie posiadasz takiego konta, będziesz mógł je założyć podczas procesu dodawania konta do panelu administracyjnego.

Po kliknięciu przycisku Dodaj nowe konto PayPal pojawi się okno PayPal, w którym zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto oraz przyznanie aplikacji IdoSell uprawnień w pośredniczeniu realizacji płatności PayPal.

Następnie należy zaakceptować zgody.

Po dodaniu konta i wykonaniu wszystkich kroków - włącznie z potwierdzeniem swojego adresu e-mail - będziesz mógł skorzystać z konta podczas konfiguracji profilu płatności.

Konfiguracja PayPal w profilu płatności

Żeby umożliwić swoim klientom płatność PayPalem za towary, musisz dodane konto wskazać w profilach płatności (ADMINISTRACJA > Konfiguracja płatności) w zakładce PayPal.

Tylko poprawnie skonfigurowane konta PayPal pojawią się do wyboru na profilach płatności. Upewnij się, że dodając konto wykonasz wszystkie kroki zalecane przez PayPal.

Lista obsługiwanych form płatności za pomocą PayPal

Integracja z PayPal to nie tylko możliwość płacenia za pomocą portfela PayPal, ale także płatności kartowe oraz płatności lokalne, czyli najpopularniejsze płatności dostępne w wybranych krajach kupującego.

Poniżej znajdziesz listę płatności aktualnie wspieranych przez IdoSell:

 • Płatność ze środków PayPal portfelem elektronicznym.

 • Płatności kartowe (Visa, Mastercard, American Express, Diners i Discover) - obsługiwane bezpośrednio na stronie internetowej sklepu bez konieczności posiadania certyfikatu PCI DSS.

Lokalne płatności, dostępne w zależności od kraju i waluty kupującego:

 • Bancontact (Belgia),

 • BLIK (Polska),

 • EPS (Austria),

 • Giropay (Niemcy),

 • iDeal (Holandia),

 • Mercado Pago (Brazylia, Meksyk),

 • MyBank (Włochy),

 • Płatności24 (Polska),

 • Sofort / Klarna. (UK, Holandia, Belgia, Hiszpania, Włochy, Niemcy).

Środki za płatność za pomocą karty kredytowej oraz lokalnych płatności trafią na twoje konto PayPal skonfigurowane w profilu płatności. Niezależnie jakim kanałem zapłaci kupujący, pieniądze za zakupy pojawią się na twoim koncie PayPal tak samo, jakby kupujący zapłacił bezpośrednio ze swojego konta PayPal.

Automatyczne wyliczanie kosztu płatności PayPal

Podczas płacenia przez klienta za zakupy, pobieramy z PayPal wysokość opłat i uwzględniamy ją przy wyliczeniu opłacalności zamówienia.

O opłatach za usługi PayPal możesz przeczytać na dedykowanej stronie.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell