Logo

Konfiguracja płatności

Chcąc uruchomić płatności w sklepie internetowym w pierwszej kolejności należy określić, czy sklep zamierza korzystać z wbudowanych w system płatności IdoPay, czy jednak będzie korzystał z usług zewnętrznych operatorów typu Przelewy24, imoje, PayPal czy Stripe.

Jeżeli będzie korzystał z IdoPay to nie ma potrzeby zawierania żadnych dodatkowych umów, czy aneksów do standardowej umowy z IAI S.A. na świadczenie usług. W przypadku chęci korzystania z zewnętrznych operatorów, to najpierw z tym pośrednikami płatności należy podpisać stosowną umowę. Dzięki temu uzyskają państwo dane potrzebne do połączenia sklepu z bramką płatności. Dane te nazywają się bardzo różnie: klucz API, token, hasło, klucz do integracji, identyfikator sklepu, id punktu płatności itp.

Przykładowo, w przypadku Przelewy24 będą to takie dane jak:

  • Identyfikator Przelewy24,

  • Klucz API,

  • Klucz CRC.

Konfiguracja obsługi systemu płatności

Konfiguracja płatności w IdoSell opiera się o tzw. profile płatności, czyli zbiór różnych form płatności które możemy następnie przypisywać do danego sklepu, kraju klienta czy typu tego klienta (detalista lub hurtownik).

Po skorzystaniu z Admnistracja > Płatności i waluty > Konfiguracja płatności można przejść do edycji już istniejącego profilu płatności bądź skorzystać z opcji Dodaj profil płatności.

Po lewej stronie są prezentowane grupy form płatności oraz niektóre wyszczególnione systemy płatności (PayPal, Stripe, oraz Klarna). Po wejściu w daną grupę wybieramy który system ma daną grupę płatności obsługiwać. Korzystając z opcji Konfiguruj wchodzimy do edycji i uzupełniamy dane konfiguracyjne.

Następnie skonfigurowany profil płatności należy przypisać do kraju oraz typu klienta (detalista / hurtownik). Udajemy się zatem do Administracja > Magazyn i logistyka > Ustawienia obsługi dostaw i płatności dla kraju, gdzie wybieramy stronę (sklep) który zamierzamy konfigurować.

Następnie poprzez opcję Dodaj kraj wskazujemy kraj do którego chcemy przypisać odpowiedni profil płatności oraz dostaw.

Konfiguracja płatności - dodawanie kraju

Mamy tam też możliwość ustawienia innego profilu płatności dla klientów detalicznych oraz hurtowników. Rozwiązanie to pozwala np. wyeliminować niektóre formy płatności w przypadku hurtowników.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell