Logo

Cash back IdoPay

Cash back w zamówieniu

W ramach IdoPay obsługujemy automatyczne zwroty cash back dla wszystkich form płatności: PayByLink, PayPo, BLIK oraz kart płatniczych. Proces zwrotu cash back wygląda następująco:

1.W przypadku zamówienia jeszcze nieobsłużonego, gdy klient zrezygnuje a płatność jest przyjęta, należy w szczegółach płatności obok przyjętej wpłaty kliknąć zleć automatyczny zwrot. System wówczas dopyta Państwa czy wykonać całościowy czy częściowy zwrot.

2.W przypadku karty zwrotu/reklamacji dodajemy wypłatę na kwotę zwrotu poprzez kliknięcie przycisku Dodaj wypłatę w szczegółach płatności - mamy wówczas do wyboru dokonanie cash back lub wybór standardowej wypłaty:

  • przy wybraniu cash back, do listy wypłat dodaje się wpis z linkiem cash back, który jeszcze nie został wykonany,

  • po kliknięciu na link cash back, zlecenie realizacji cash back wysyłane jest do systemu obsługującego płatności.

3.Pojawia się wówczas informacja procesowany przez serwis zewnętrzny co oznacza że zlecenie zostało wysłane i oczekujemy na potwierdzenie wykonania cash back przez system. Wówczas automatycznie zmieni się status na wypłacone.

Cash back w zwrocie/reklamacji

Jeśli klient opłacił zamówienie przez system umożliwiający wykonanie cash back, po wejściu w szczegóły płatności w zwrocie/ reklamacji należy wybrać Dodaj wypłatę.

System zapyta wówczas czy chcemy dodać cash back (który wybieramy) lub zwykłą wypłatę. W przypadku wybrania cash back, do listy wypłat doda się deklaracja wypłaty z linkiem cash back, który jeszcze nie został wykonany.

Dopiero po kliknięciu [zleć automatyczny zwrot], zlecenie realizacji cash back wysyłane jest do systemu obsługującego płatności. Gdy cash back będzie możliwy i operator przyjmie wypłatę do zrealizowania, pojawi się opcja oczekiwanie na serwis zewnętrzny, który obsługa sklepu nie powinna ręcznie zatwierdzać. Zrobi to automatycznie system, w momencie gdy otrzyma informację zwrotną od operatora o wykonanej wypłacie. 

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell