Logo

Płatności IdoPay - system płatności wbudowany w IdoSell

Efektywne funkcjonowanie płatności w sklepie internetowym to podstawa. Z jednej strony konsumenci doceniają możliwość wyboru sposobu płatności za zakupy, z drugiej zaś sprzedawcy oczekują bezpieczeństwa transakcji bezpieczeństwa transakcji, wysokiej konwersji i maksymalnie zautomatyzowanej obsługi zamówienia. IdoPay spełnia oba te założenia.

Płatności IdoPay

Płatności IdoPay są wbudowane we wszystkie sklepy IdoSell i dostępne bez konieczności podpisywania dodatkowej umowy. Płatności umożliwiają opłacanie zamówień za pośrednictwem szybkich przelewów PayByLink, BLIK, płatności kartowych Visa i Mastercard oraz płatności odroczonych PayPo. Jako jedyne prezentują Google Pay i Apple Pay na liście płatności w trakcie standardowego procesu składania zamówienia oraz oferują wbudowane Szybkie zakupy 1-Click z Apple Pay i Google Pay.

Aktywacja jak i sama konfiguracji tych płatności jest maksymalnie uproszczona.

Konfiguracja płatności w IdoSell opiera się o tzw. profile płatności, czyli zbiór różnych form płatności, które możemy następnie przypisywać do danego sklepu, kraju klienta czy typu tego klienta (detalista lub hurtownik).

Po skorzystaniu z ADMINISTRACJA > Płatności i waluty > Konfiguracja płatności można przejść do edycji już istniejącego profilu płatności bądź skorzystać z opcji Dodaj profil płatności. IdoPay jest dostępne do konfiguracji w ramach następujących form płatności:

  • płatności kartowe,

  • płatności PayByLink i BLIK,

  • raty, leasing i odroczone płatności.

IdoPay płatności kartowe

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell