Logo

Współdzielenie ustawień pomiędzy sklepami

W panelu administracyjnym możesz mieć wiele sklepów, które obsłużysz niezależnie od siebie. Istnieją jednak sytuacje, gdy będziesz chciał współdzielić lub wyłączyć współdzielenie ustawień pomiędzy niektórymi z nich, np. by nie nadać tych samych cen w wielu sklepach lub nie musieć ponownie ustawiać profili płatności czy dostaw.

Poniżej znajdziesz informacje, które moduły będą współdzielone w przypadku włączenia poszczególnych opcji w kontekście nazewnictwa w nowym menu bocznym. Wchodząc w poszczególne moduły, gdy sklepy nie współdzielą ustawień, wybór sklepu wygląda w następujący sposób:

Współdzielenie ustawień pomiędzy sklepami - brak współdzielenia

Przykładowo gdy sklep pierwszy współdzieli ustawienia ze sklepem trzecim, wybór sklepu wygląda w następujący sposób:

Współdzielenie ustawień pomiędzy sklepami

Ustawienie współdzielenia wybranych opcji w jednym sklepie i pobieranie ich z innego sklepu jest możliwe do ustawienia w module ADMINISTRACJA > System > Instalacja, dezinstalacja i konfiguracja sklepów.
Po kliknięciu w edycję wybranego sklepu możesz wybrać, z którego sklepu chcesz pobierać ustawienia. Opcja jest dostępna tylko wtedy gdy posiadasz w panelu więcej jak jeden sklep.

Współdzielenie ustawień pomiędzy sklepami - opcje

Opcje współdzielenia

 • Współdzielenie oferty - towary, ustawienia menu oraz przypisania stron do magazynów - kontrolowanie widoczności towarów w wielu sklepach (zakładka "Widoczność towaru" na karcie produktu), współdzielenie poszczególnych menu pomiędzy sklepami (MODERACJA > Menu i podstrony opisowe w masce) oraz przypisanie magazynu do obu sklepów (ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Konfiguracja magazynów i gospodarki magazynowej).

 • Współdzielenie dodatkowych opisów elementów menu - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module MODERACJA > Menu i podstrony opisowe w masce.

 • Współdzielenie konfiguracji zachowania sklepu – opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module MODERACJA > Działanie sklepu > Zarządzanie zachowaniem sklepu.

 • Współdzielenie ustawień związanych z krajem - język, waluta, dostawy, płatności, ustawienia wydruków dokumentów sprzedaży - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w modułach ADMINISTRACJA > Płatności i waluty > Konfiguracja języków, Konfiguracja walut, Konfiguracja płatności, ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Konfiguracja dostaw, ADMINISTRACJA > Dokumenty > Konfiguracja dokumentów sprzedaży i ich wysyłki (EDI) > Ustawienia wydruków dokumentów sprzedaży.

 • Współdzielenie bannerów, buttonów i reklam - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module MODERACJA > Wygląd sklepu > Bannery, buttony, reklamy.

 • Współdzielenie dodatków HTML i JavaScript - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module MODERACJA > Wygląd sklepu > Dodatki HTML i JavaScript.

 • Współdzielenie toplayerów i widgetów - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module MODERACJA > Wygląd sklepu > Toplayery, Widgety.

 • Współdzielenie logo, topu i innych elementów strony - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module MODERACJA > Wygląd sklepu > Logo, top i inne elementy strony.

 • Współdzielenie programów CPA - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module MARKETING I INTEGRACJE > Programy CPA/CPS.

 • Współdzielenie stron (CMS) - współdzielenie podstron CMS - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w modułach MODERACJA > CMS > Własne podstrony (CMS), Treści dodatkowe na stronach generowanych automatycznie (CMS).

 • Współdzielenie programu partnerskiego - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module MARKETING I INTEGRACJE > Program partnerski.

 • Współdzielenie rabatów i towarów gratisowych - po włączeniu wszystkie ustawienia związane z rabatami i towarami gratisowymi będą wspólne; opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w moduleMARKETING I INTEGRACJE > Rabaty i towary gratisowe, Kody rabatowe.

 • Współdzielenie cen i promocjiopcja odpowiedzialna za ustawienia współdzielenia ustawień cen i promocji w towarach (w przypadku promocji w starym module, wycofywanym, w dziale TOWARY > Zarządzanie promocji).

 • Współdzielenie konfiguracji dokumentów sprzedaży i ich wysyłki (EDI) - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module ADMINISTRACJA > Dokumenty > Konfiguracja dokumentów sprzedaży i ich wysyłki (EDI), związana z wyłączeniem wydruków tych dokumentów.

 • Współdzielenie ustawień automatyzacji procesów - opcja odpowiedzialna za współdzielenie ustawień konfiguracyjnych dostępnych w module ADMINISTRACJA > Magazyn i logistyka > Automatyzacja procesów (po włączeniu tej opcji możesz wybrać dodatkowe moduły, które mają być współdzielone).

Współdzielenie ustawień automatyzacji procesów

Przy wyłączaniu wybranych opcji współdzielenia, zostaniesz zapytany o sposób ich wyłączenia - możesz przekopiować poszczególne opcje lub wyłączyć współdzielenie pomiędzy sklepami.

Wyłączenie współdzielenia
Wskazówka

W przypadku wyłączenia współdzielenia oferty oraz cen, wywołasz zapytanie o przekopiowanie ustawień dotyczących drzewka menu oraz cen towarów w danym sklepie (w którym wyłączasz współdzielenie). W zależności od wielkości drzewka oraz ilości towarów, procesy kopiowania mogą zająć dłuższy czas z tytułu rozbudowania drzewka menu i konieczności przekopiowania cen.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell