Logo

Multishop - wiele sklepów w jednym panelu

Instrukcja dodania lub usunięcia sklepu w panelu IdoSell

Dodanie kolejnego sklepu w panelu

Dodanie kolejnego sklepu zrealizujesz w:
ADMINISTRACJA > System > Instalacja, dezinstalacja i konfiguracja sklepów

Po kliknięciu w Dodaj nowy sklep przejdziesz do konfiguracji nowego sklepu.

Dodanie nowego sklepu wiąże się z opłatą aktywacyjną i jest pobierana jednorazowo przy uruchomieniu każdego dodatkowego sklepu. Dodanie dodatkowego sklepu nie zmienia limitów przypisanych do wybranego planu abonamentowego.


Uwaga: opcja Dodaj nowy sklep pojawi się w lewym górnym rogu tylko wtedy, kiedy wartość Twojego salda rozliczeniowego jest większa od kosztu aktywacji nowego sklepu. Aktualny cennik znajdziesz na naszej stronie firmowej, pod tym adresem.

Instalacja nowego sklepu

Dodawanie nowego sklepu w panelu

ID sklepu zostanie nadane automatycznie i to pole jest nieedytowalne.

1. W pierwszej kolejności podaj nazwę domeny technicznej, pod którą sklep będzie funkcjonował podczas konfiguracji. Jeżeli docelowo będziesz używał własnej domeny to domena techniczna nie będzie w przyszłości miała dużego znaczenia.

Uwaga

Jeżeli podana przez ciebie domena techniczna jest już wykorzystywana w innym sklepie, to otrzymasz taką informację i będziesz musiał nazwę domeny technicznej zmienić.

2. Musisz wybrać jakiego typu sklep będzie funkcjonował docelowo pod wybraną przez ciebie domeną techniczną.

Typ stronyOpis typu strony
Typ normalnySprawdzi się w 99% rozwiązań i jest to po prostu pełnoprawny sklep. Może to być sklep B2B, może to być sklep z innymi artykułami niż Twój obecny, a nawet z takimi samymi treściami tylko pod inna domeną. Wybór należy do ciebie.
Osobny sklep jako strona mobilna innego sklepuOpcja, która nie jest już często używana gdyż od kilku lat standardem jest wdrożenie i kodowanie stron w technologii RWD (Responsive Web Design). Jest to technika umożliwiająca projektowanie stron dla różnych rozdzielczości, na jakich dana strona może zostać wyświetlona. Strona i jej układ dostosowują się do danego urządzenia więc w większości przypadków nie ma potrzeby projektowania innej, dodatkowej wersji mobilnej. Wszystkie nasze szablony STANDARD jak i indywidualnie projektowane dla klientów spełniają najwyższe standardy i są tworzone w technologii RWD.
One Page Shop (OPS)Sklep sprzedający przeważnie jeden towar lub grupę towarów różniących się np. smakiem czy kolorem, czyli jest takim sklepem, który umożliwia zaprezentowanie i zamawianie na pojedynczej stronie. Jest on przydatny szczególnie przy wprowadzaniu na rynek nowego towaru np. samochodu, komputera czy też biżuterii.


Uwaga: po utworzeniu sklepu w każdej chwili możesz zmienić jego typ na inny.

Przy dodawaniu nowego sklepu możesz również skopiować ustawienia a także je współdzielić z istniejącym już sklepem w panelu. Ułatwia to start i konfigurację nowego sklepu. W każdej chwili możesz wyłączyć wspomniane współdzielenie. Więcej informacji na temat współdzielenia ustawień znajdziesz pod tym adresem.

Status instalacji nowego sklepu możesz śledzić w module ADMINISTRACJA > System > Instalacja, dezinstalacja i konfiguracja sklepów wybierając Zadania panelowe w tle.

Dodawanie nowego sklepu - zadania w tle
Dodawanie nowego sklepu - lista zadań w tle

Po zainstalowaniu nowego sklepu zostanie wysłany do ciebie komunikat o zakończeniu procesu instalacji sklepu.

Uwaga: całkowity proces instalacji nowego sklepu i jego propagacji zakończy się po około 24h więc gdy otrzymałeś informację o jego zainstalowaniu/dodaniu do panelu, to zachęcamy do rozpoczęcia jego konfiguracji i dostosowania do własnych potrzeb dopiero po tym czasie.

Usuwanie sklepu w panelu

Usunięcie sklepu w panelu zrealizujesz w:
ADMINISTRACJA > System > Instalacja, dezinstalacja i konfiguracja sklepów
Po kliknięciu w edycję wybranego sklepu masz dostępny link do usunięcia wybranego sklepu.

Usuwanie sklepu w panelu

Wybierz opcję Usuń żeby przystąpić do usuwania sklepu.

W następnym kroku, jeżeli do sklepu są przypisane towary, pojawi się pytanie co system ma z nimi zrobić. Towary przypisane tylko do usuwanego sklepu można przypisać do innego sklepu lub usunąć.

Usuwanie sklepu w panelu - przypisanie towarów

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell