Logo

Pozycjonowanie SEO i SEM w sklepie

Sklep internetowy przyjazny wyszukiwarkom (SEO)

Pozycjonowanie sklepu internetowego, długi ogon, SEO, SEM - te pojęcia znane są każdemu, kto potrafi posługiwać się pozycjonowaniem jako narzędziem służącym pozyskiwaniu klientów. Działania IdoSell skupione są na dostarczeniu optymalnego kodu HTML oraz narzędzi integracyjnych. Dbamy o to, żeby nadążać za zmieniającymi się trendami i nowymi narzędziami niezbędnymi do pozyskiwania jak największego ruchu na stronę twojego sklepu.

Poniższy spis został przygotowany z partnerem IdoSell, firmą Traffic Trends, która profesjonalnie zajmuje się pozycjonowaniem sklepów internetowych. Zastosowanie tego spisu pozwoli ci na wykonanie czynności, za które wiele firm pobiera dodatkową opłatę.

Zapoznaj się z poszczególnymi punktami poradnika, żeby wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę.

Tytuły i opisy (meta dane)

Jest to jeden z najważniejszych elementów twojego sklepu. Sekcja HEAD składa się z elementów:

 • title – tytuł strony (bezpośredni wpływ na pozycjonowanie)

 • description – opis strony (odpowiednio przygotowany może przykuć uwagę użytkownika i skłonić go do kliknięcia)

Ich poprawne ustawienie może mieć pozytywny wpływ zarówno na poziom zoptymalizowania, jak i na ruch. Tytuł strony powinien mieć  około 65 znaków, a jej opis  około 160 znaków.  Meta keywords z kolei jest elementem, który już dawno stracił wartość SEO, dlatego nie zalecamy jego uzupełniania o frazy kluczowe.

Wspomniane dane dla strony głównej i stron informacyjnych, a także schematy title oraz description dla produktów, kategorii, producentów czy też wpisów blogowych, ustawisz w sekcji MODERACJA > Działanie sklepu > SEO - Optymalizacja do wyszukiwarek > Domyślne meta i ustawienia dla mapy strony.

Tagi dla poszczególnych kategorii węzłów menu zmienisz w sekcji MODERACJA > Menu i podstrony opisowe w masce > Menu x > Węzeł menu > Ustawienia SEO.

Jeżeli posiadasz podstrony producentów, to ich sekcję HEAD ustawisz w dziale TOWARY > Baza atrybutów > Marki > Ustawienia.

Korzyści wynikające z edycji meta danych

Jeżeli tego nie zrobisz, w sklepie będą wyświetlały się domyślne tytuły i opisy:

 • Tytuł sklepu zmienisz w dziale MODERACJA \ SEO

 • Opis sklepu zmienisz w dziale MODERACJA \ SEO

Tytuł strony w wynikach wyszukiwania jest klikalnym linkiem. Opis strony jest treścią osadzoną zaraz pod nim. Ich walory estetyczne i marketingowe mogą zdecydować o tym, ile osób kliknie w twój sklep i dokona w nim zakupu.

Nagłówki

H1, H2, H3 i tak aż do H6 to nagłówki, które odpowiednio wykorzystane w sklepie internetowym,  mogą przynieść wiele korzyści. Pozwolą na podzielenie konkretnych treści na stronie sklepu na sekcje, a odpowiednio skonstruowane (zawierające słowo kluczowe), mogą mieć wpływ na odbiór sklepu przez roboty wyszukiwarki, a więc i na pozycje fraz kluczowych. Nagłówek H1 jest najważniejszy w strukturze wszystkich nagłówków i można porównać go do tytułu książki. Warto pamiętać, żeby występował tylko raz na każdej z stronie sklepu. Ten nagłówek powinien znaleźć się jak najwyżej w strukturze sklepu, ponieważ roboty Google czytają stronę od góry i elementom znajdującym się najwyżej nadają wyższą wartość.

Nagłówki H2 i H3 warto stosować np. w śródtytułach w dłuższych treściach - w opisach kategorii, we wpisach blogowych a także w poradnikach.

W najnowszych szablonach standardowych zadbaliśmy o taki układ, jak opisaliśmy powyżej. Jeżeli używasz innego szablonu i chcesz wprowadzić zmiany, skontaktuj się ze swoim webdeveloperem lub napisz do Supportu IdoSell. Pomożemy ci dostosować szablon do najlepszych praktyk.

Unikalne treści

Unikalne i wartościowe treści są jedną z najważniejszych kwestii w procesie pozycjonowania sklepu internetowego. Jest to kwestia, która z każdą zmianą algorytmu przybiera na znaczeniu.

Za unikalną treść uważamy tekst, który pojawia się tylko i wyłącznie w jednym serwisie internetowym i tylko na jednej podstronie. To znaczy, że tekst nie został ani pobrany z innej strony, ani nie został na innej stronie później umieszczony. Za wyjątek uznać można opisy produktów: biorąc pod uwagę, że sklepy internetowe mogą posiadać tysiące produktów, dodanie unikalnego opisu do każdego z nich może okazać się zadaniem trudnym do zrealizowania. Jeśli jednak jesteś w stanie, zadbaj o unikalne opisy przynajmniej dla produktów z priorytetowych kategorii.

Tworzenie unikalnych treści, a potem rozpowszechnianie ich w internecie, jest strzałem w stopę. Tak samo, gdy w kilku zdaniach opisujemy nasz sklep, a potem ten sam tekst kopiujemy w katalogach sklepów internetowych, mediach społecznościowych itd. Nie róbmy tego!

Jeżeli chcesz, żeby twój sklep stał na wysokim poziomie zoptymalizowania, stwórz i umieść unikalne treści na stronie głównej i na stronach kategorii. Tekst może omawiać np. daną kategorię lub to, co znajduje się w sklepie. Długość stosowanych tekstów nie jest czynnikiem rankingowym. Ustalając liczbę znaków dla danego opisu powinniśmy odpowiedzieć sobie na dwa pytania:

 1. Czy opis wyczerpuje temat?

 2. Czy frazy zawarte w tekście wyglądają naturalnie?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiemy przecząco, należy rozważyć wydłużenie tekstu. Dla ułatwienia można przyjąć, że opis kategorii lub na stronę główną powinien zawierać nie mniej niż 1000 znaków ze spacjami.

To często treść decyduje o tym, czy roboty Google'a uznają stronę za wartościową. Charakter sklepu (zwłaszcza stron kategorii) to zdjęcia i tytuły, jednak jeżeli zależy ci na promocji w Google, musisz z nim pójść na kompromis. W naszym sklepie istnieje możliwość dodawania opisów kategorii dzielonych lub pod listingiem produktów, co pozwala dodać tekst SEO nie wpływający negatywnie na czytelność kategorii

Nazwy kategorii

Nazwanie kategorii/węzłów menu jest kwestią delikatną i trzeba dobrze określić grupę docelową, która będzie zainteresowana przedmiotami w danej kategorii produktowej.

W większości przypadków autorskie nazewnictwo właścicieli sklepów jest poprawne. Czasem jednak warto uściślić lub rozszerzyć zakres kategorii.

 • Gdy sprzedajesz torby, ale w asortymencie masz tylko torby skórzane, nie twórz kategorii „Torby”. Jest to ogólne słowo, które może oznaczać zarówno biznesowe torby ze skóry, jak i sportowe torby na basen, czy siłownię,

 • Gdy sprzedajesz syropy i sosy, nie sprzedawaj ich w jednej kategorii. Rozbij produkty na „Syropy” i na „Sosy”,

 • Gdy sprzedajesz zabawki dla psów, nazwij kategorię „Zabawki dla psów”. Nawet gdy w twoim sklepie od razu widać, jaki asortyment jest sprzedawany, unikaj nieporozumień związanych np. z zabawkami dziecięcymi,

 • Gdy sprzedajesz lampy biurkowe, nazwij kategorie „Lampy biurkowe”, a nie „Biurkowe”. Zwiększa to szanse na promocję w Google.

Zawsze analizuj to, jak nazwałeś kategorie w swoim sklepie. Pomyśl, czy nazwa kategorii jest hasłem, jakie mógłby ktoś wpisać do wyszukiwarki i czy np. nie jest dwuznaczna (jak chociażby wspomniane „torby”).

Dodatkowe porady

 • Unikaj nazywania kategorii „Różne”, „Akcesoria”, „Pozostałe” - takie nazwy nic nie mówią,

 • Nie wchodź za głęboko w rozbijanie kategorii. Przemyśl, czy klient (laik, a nie ekspert w twojej branży) zrozumie, co oznacza nazwa kategorii.

Jeżeli nazwa kategorii jest taka sama jak pozycjonowana fraza, szansa na wysoką pozycję w Google rośnie.

Nawigacja wewnętrzna sklepu

Każdy z nas na pewnym etapie swojej przygody z zakupami internetowymi na pewno znalazł się w takiej sytuacji, gdy podczas odwiedzin sklepu po raz pierwszy, menu wydawało się być trochę archaiczne. Znalazłeś się tutaj w konkretnym celu, przeszukujesz kolejne rzędy kategorii w celu znalezienia poszukiwanego produktu. Mija 15 minut, a ty zrezygnowany nadal błądzisz po strukturze menu. W końcu poddajesz się i opuszczasz sklep. Tobie pozostaje niesmak po zmarnowaniu 15 minut na przeczesywaniu bezmyślnych kategorii w sklepie, a właścicielowi stracony klient.
Na szczęście scenariusz taki jest coraz mniej prawdopodobny, chociaż wciąż zdarzają się sytuacje, w których menu w sklepie zostało stworzone w nieodpowiedni sposób.
Pamiętaj, że użytkownik odwiedza sklep w konkretnym celu, dlatego już na początku przedstaw przejrzyste menu, najlepiej tworzone w oparciu o listę ul-li. Zwróć uwagę, żeby najważniejsze (zarówno dla twojego profilu sprzedażowego, jak i użytkownika) kategorie były widoczne bezpośrednio z poziomu strony głównej lub były maksymalnie drugą gałęzią.

Z drugiej strony pamiętaj jednak, że duże menu, rozbudowane z uwzględnieniem często wyszukiwanych przez użytkowników fraz to potężne wsparcie dla Twojego SEO. Jeśli możesz, skonsultuj wygląd menu z pozycjonerem.

Nazwy produktów

To kolejna ważna kwestia, zwłaszcza pod kątem wyszukiwania szerokiego (długi ogon). Unikalny opis produktu czy dobrze nazwany przedmiot, to jedne z ważniejszych czynników, na które masz wpływ.

Nazwę produktu skonstruuj tak, żeby zawierała wszystkie dane po których klient może go szukać. Opis produktu, producenta, model. Pod żadnym pozorem nie ograniczaj się tylko do np. numeru fabrycznego czy katalogowego.

Sprzedajesz karmy dla psów producenta X, model Y 10 kg? Nazwij produkt „Karma dla psów X Y 10 kg”. Popracuj nad tym tak, żeby każdy potencjalny klient od razu wiedział, co sprzedajesz.

Jeżeli masz takie same cztery produkty, które różnią się jednym parametrem, to również postaraj się zawrzeć to w ich nazwie. Jeśli opakowania różnią się np. tylko wagą, napisz o tym.

Szybkość wczytywania sklepu

Dawniej, korzystając z łącza 128kb/s, wszyscy byliśmy przyzwyczajeni, że w trakcie wczytywania sklepu internetowego, mogliśmy spokojnie zrobić sobie kawę. Dziś czasy powyżej 5 sekund mogą skutkować porzuceniem dalszej próby wczytywania strony przez użytkownika. Warto zadbać, żeby nasz sklep wczytywał się odpowiednio szybko.

 • korzystaj z kompresji,

 • zoptymalizuj obrazki widoczne na stronach sklepu (kompresja bezstratna nie spowoduje uszczerbku na jakości),

 • umieszczaj grafiki w takiej wielkości, w jakiej mają wyświetlać się na stronie. CSS może zmniejszyć widoczny rozmiar grafiki, ale nie zmniejszy ciężaru pliku,

 • staraj się nie używać zbyt wielu zewnętrznych skryptów, które mogą opóźniać wczytywania sklepu,

 • wykorzystuj pamięć podręczną przeglądarki,

 • zmniejsz kod sklepu internetowego (pozbądź się nieużywanych elementów, niepotrzebnych plików CSS).

W najnowszych szablonach Standard IdoSell zadbało, żeby wartości wymienione powyżej, nie zaburzały szybkości działania. Pamiętaj, że integrując się dodatkowo z wieloma zewnętrznymi systemami, powinieneś zadbać o to, żeby ich skrypty nie obciążały sklepu. Warto, żeby twój webdeveloper zoptymalizował takie zapytania. Jeśli nie masz swojego webdevelopera i potrzebujesz pomocy, napisz komunikat do działu Supportu. Pomożemy ci wdrożyć potrzebne zmiany.

Wersja mobilna sklepu

Posiadanie responsywnej wersji sklepu dostosowanej do urządzeń mobilnych jest w dzisiejszych czasach złotym standardem, którego nie wolno zaniedbać. Wszystkie szablony Standard są tworzone w technologii RWD, więc nie ma potrzeby tworzenia osobnej wersji mobilnej.

Jedna wersja sklepu

Jest to również bardzo popularny i szkodliwy błąd nie tylko wśród sklepów internetowych, ale wśród ogółu stron www. Jako właściciel strony masz możliwość zdecydowania, czy chcesz, żeby twój adres brzmiał www.DOMENA.pl lub DOMENA.pl.

Już na samym początku powinieneś ustalić, czy twój adres ma zawierać „www” czy nie. Ani jedna, ani druga opcja nie są szkodliwe.

Gdy podejmiesz decyzję, wejdź w panelu do sekcji ADMINISTRACJA > System > Zarządzanie domenami, SSL, przekierowaniami i usługami systemowymi > Wybierz domenę główną i zaznacz opcję Przekieruj wszystkie wyżej wymienione domeny na domenę główną sklepu.

Profil linkowania

Odpowiednie tematycznie i dobrej jakości odnośniki, prowadzące do sklepu internetowego, to kolejny element, który może wspomóc twoje działania. Takie odnośniki mogą być wskazówką dla robotów sprawdzających sklep, że jest ona wartościowa i przydatna. Dlatego profil linkowania jest niemniej ważnym elementem niż sama optymalizacja. Oczywiście w tej kwestii należy wykazać się systematycznością i budowaniem wartościowego profilu przez długi czas, ponieważ, jak wiemy z doświadczenia, działania przynoszące szybkie efekty (czyli wspominany na początku SWL), mogą być skuteczne, jednak będzie to krótkotrwałe. Późniejsza próba odzyskania zaufania w Google może okazać się długim i żmudnym procesem. Dlatego nie zachęcamy do korzystania z takich metod we własnym sklepie, ponieważ mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Zadbaj, aby do sklepu kierowały przede wszystkim strony blogowe powiązane tematycznie z Twoim e-commerce. Idealnie jeśli linkujące domeny same posiadają widoczność, generują ruch, nie mają zbyt wielu linków wychodzących do innych domen.

System opinii i komentarzy

IdoSell daje narzędzie do opiniowania produktów na stronie sklepu. Warto je wykorzystać i zachęcić klientów do korzystania z niego. Jest to doskonały sposób na dodatkowe treści, tworzone przez użytkowników na karcie produktu. Odpowiednio otagowane opinie dodatkowo pojawią się w wynikach wyszukiwana w postaci gwiazdek, przyciągając wzrok potencjalnych użytkowników i tym samym zwiększając szansę na przejście do twojego sklepu.

Google Rich Snippet

Kolejny dodatek, nad którym warto się pochylić, to tzw. Rich Snippet, czyli dodatkowa formatka w opisie twojej strony na liście wyników. Dzięki temu twój link może posiadać dodatkowe informacje – recenzje, cenę, stan magazynowy. Sam fakt wyrażenia recenzji za pomocą złotych gwiazdek przyciąga wzrok i może znacząco podnieść CTR (współczynnik klikalności). Warto zadbać o poprawne oznaczenie konkretnych elementów na stronach sklepu internetowego (takich jak opinie, cena, dostępność).

Ważna uwaga - to nie my decydujemy, czy Rich Snippet ma się pojawić, czy nie. O tym decyduje Google i wyświetla formatkę losowo.

Szablony STANDARD są przygotowane do pełnego wsparcia Schema.org, które jest obowiązującym standardem w tym zakresie od 2020 roku.

Konta w portalach społecznościowych

Dużo pisaliśmy o samym zaprojektowaniu sklepu, zoptymalizowaniu go, jak i o dodatkach, które warto wdrożyć. W dużym stopniu możesz sam zadbać o poziom optymalizacji swojego sklepu. W takim razie, co z pozycjonowaniem? Tutaj sprawa jest trochę trudniejsza.

W dużym skrócie, pozycjonowanie, poza optymalizacją polega na linkowaniu. Jeszcze kilka lat temu samodzielna walka o wysokie pozycje miała szanse powodzenia. Wystarczyło skorzystać kilka razy z dostępnych automatów, wykupić tysiące linków bardzo niskiej jakości i liczyć, że uda się dostać na wysokie miejsce. Google jednak cały czas pracuje nad swoim algorytmem, dopuszczając do TOP10 tylko najbardziej wartościowe strony. W związku z tym wymusza też bardzo drastyczną, lecz pozytywną zmianę jakości linków.

Postawienie kilkudziesięciu blogów tematycznych, regularne umieszczanie unikalnych artykułów, linkowanie. Często brakuje na to czasu, chęci, wiedzy. Możesz jednak zrobić coś sam.

Coraz większe znaczenie mają media społecznościowe. Pozytywny może być sam fakt posiadania kont w social mediach i katalogach branżowych. Konto na Facebooku czy w Google  nie kosztuje nic, a jest dodatkową płaszczyzną, gdzie sklep może być obecny. Nawet jeśli nie masz obecnie pomysłu i czasu na prowadzenie swojego firmowego konta, to po prostu je załóż.

Jeśli jednak nie chcesz aktywnie prowadzić swojego konta i promować go, odradzamy dodawanie do sklepu pluginu do polubienia. Box krzyczący treścią „4 osoby lubią ten sklep” nie wygląda zbyt poważnie.

Jeżeli planujesz aktywnie promować swój biznes w social mediach to wiedz, że największą moc pod kątem SEO mają tzw. udostępnienia. Technicznie na przykładzie Facebooka - wrzucasz coś na swoją tablicę, gdy ktoś to udostępni na swojej, masz największego plusa, jakiego dzięki Facebookowi możesz dostać.

Linki z social mediów nie wpływają bezpośrednio na SEO, jednak mogą generować ruch na stronie.

Statystyki Google Analytics

Skonfigurowanie i korzystanie ze statystyk w Google Analytics  jest bardzo intuicyjne i proste. Dodatkowo instalacja tego narzędzia w IdoSell jest szybka i nie wymaga skomplikowanych zabiegów programistycznych. W zamian otrzymujemy kopalnie wiedzy i najlepsze statystyki dotyczące naszej strony.

Jeśli chcesz zobaczyć, ile osób trafia na twoją stronę, jest to funkcja podstawowa. Możesz sprawdzić skąd, ile, w jakim czasie i z jakim skutkiem kupujący trafiają do twojego sklepu. Dzięki temu narzędziu możesz zmierzyć, ile zarabiasz dzięki pozycjonowaniu, a ile dzięki innym działaniom reklamowym. Jak często osoby, które znajdą cię na Facebooku, trafiają do ciebie ponownie i kupują coś z odwiedzin bezpośrednich.

To i wiele, wiele więcej znajdziesz w jednym panelu. Podstawowy Google Analytics wzbogacony o dodatek e-commerce odpowie na większość twoich pytań dotyczących kondycji twojego biznesu.

Przekierowania 301 pomiędzy domenami

Jeśli posiadamy więcej niż jedną domenę, której aktualnie nie używamy, warto przekierować ją na domenę główną. W tym celu należy w panelu IdoSell wejść w sekcję ADMINISTRACJA > System > Zarządzanie domenami, SSL, przekierowaniami i usługami systemowymi > Wybrać sklep > Wybierz domenę główną. W tym miejscu pojawią się domeny przypisane do danego sklepu. Domena główna będzie pogrubiona. W celu przekierowania pozostałych domen na domenę główną należy zaznaczyć opcję znajdującą się poniżej listy domen Przekieruj wszystkie wyżej wymienione domeny na domenę główną sklepu i zapisać zmiany. Domena, którą chcemy przekierować na domenę główną, powinna być wcześniej dodana do panelu sklepu.

Certyfikat SSL dla całego sklepu

Posiadanie certyfikatu SSL nie tylko zwiększa bezpieczeństwo danych osobowych użytkowników sklepu internetowego, ale również jest jednym z czynników rankingowych dla wyszukiwarek internetowych. Klienci IdoSell mogą wygenerować certyfikat SSL od razu w panelu IdoSell i jest on instalowany automatycznie. Dlatego o ten aspekt optymalizacji SEO już nie musisz się martwić.
W sekcji ADMINISTRACJA > System > Zarządzanie domenami, SSL, przekierowaniami i usługami systemowymi > Wybrać sklep > Zarządzaj SSL sprawdzisz, czy posiadasz aktywny certyfikat.

Dostęp do pliku robots.txt

W panelu IdoSell wejdź do sekcji MODERACJA > Działanie sklepu > SEO - Optymalizacja do wyszukiwarek > Zawartość pliku /robots.txt. Z tego poziomu możesz w pełni dostosować zawartość  docelowego pliku robots.txt.

Dla osób, które chcą ograniczyć niepożądany ruch na swoim serwerze, w IdoSell dostępna jest funkcjonalność ułatwiająca kontrolę blokady robotów Twenga, Yandex, Baidu, Yahoo i Bing. Jeżeli uważasz, że twoi klienci trafiają do sklepu dzięki porównywarce cen Twenga, to w każdej chwili możesz pozwolić jej robotowi na skanowanie twoich stron.

Jeżeli chcesz zmienić domyślne ustawienia, zaznacz pole tak lub nie przy odpowiednim robocie, żeby zapisać zmiany.

Migracja sklepu z innego systemu, a pozycjonowanie

Przeniesienie sklepu z innego systemu na IdoSell spowoduje zmianę adresów poszczególnych podstron. Zmienią się adresy towarów, kategorii, producentów. Sprawi to, że adresy zapamiętane przez roboty wyszukiwarek przestaną być prawdziwe. Sklepy oparte o IdoSell są doskonale przygotowane pod kątem pozycjonowania (przyjazne linki, zmienne sekcje meta z możliwością dostosowania, przekierowania na domenę główną, optymalny kod strony itp.). Co za tym idzie, jeżeli w dotychczasowym sklepie nie były wkładane specjalne wysiłki i nakłady na pozycjonowanie sklepu, to przejście na nowy system nie wpłynie znacząco na spadek w różnych wyszukiwarkach, a po jakimś czasie efekt może być lepszy od pierwotnego.

Przenosząc sklep do IdoSell, istnieje możliwość ustawienia tych samych adresów URL dla towarów, węzłów menu czy też wpisów blogowych. Więcej przeczytasz tutaj .

Po migracji należy upewnić się, że stare adresy zwracają kod 301 i przekierowują na nowe wersje podstron.

Generowanie mapy strony (plik sitemap)

Plik Google Sitemap (mapa witryny) w sklepach IdoSell jest generowany automatycznie. Przygotowany plik jest wskazywany robotom wyszukiwarek, żeby dysponowały kompletną bazą podstron sklepu internetowego. Możesz również wykonać tę czynność samodzielnie, otrzymując w ten sposób więcej informacji o zaindeksowanej zawartości.

Adresy do plików znajdziesz w panelu w sekcji MODERACJA > Działanie sklepu > SEO - Optymalizacja do wyszukiwarek.

Dla sklepów IdoSell mapa witryny jest generowana automatycznie raz na dobę. Jeśli map jest więcej niż jedna (każdy sklep IdoSell ma minimum dwie), tworzy się indeks map witryny. Generowanie jest niezależne od czynności wykonywanych w panelu. Nie można ręcznie wywołać generowania takiego pliku.

Każda mapa witryny może zawierać nie więcej niż 50 000 elementów <url> i ważyć nie więcej niż 10 MB (po dekompresji). Przekroczenie tych wartości skutkuje podziałem sitemapy na kolejną mapę i dodaniu jednego elementu do indeksu map strony.

Towary usunięte i ukryte na stronie przed klientami

W przypadku, gdy towar zostaje usunięty, system domyślnie ustawia przekierowanie 301 na stronę główną. W dziale MODERACJA > Działanie sklepu > SEO - Optymalizacja do wyszukiwarek > Zachowanie dla towarów usuniętych i ukrytych na stronie przed klientami ustawienie to można zmienić na inne opcje. Warto kierować przekierowanie na pokrewny produkt lub kategorię, w której się znajduje.

Jeśli towar nie został usunięty, ale ukryty na stronie przed klientami, system domyślnie zwraca kod błędu 307 z przekierowaniem na stronę /noproduct.php. Kod 307 informuje o przekierowaniu tymczasowym. W dziale MODERACJA > Działanie sklepu > SEO - Optymalizacja do wyszukiwarek > Zachowanie dla towarów usuniętych i ukrytych na stronie przed klientami ustawienie to można zmienić na inne opcje, które były widoczne na zdjęciu powyżej tego akapitu.

Podsumowanie

Jak widać, samodzielnie jesteś w stanie zrobić wiele w obszarze SEO. Czasami nie warto ograniczać się do stworzenia sklepu i czekania na pierwsze zamówienia. Oczywiście pozycjonowanie sklepu internetowego w Google z dnia na dzień staje się coraz bardziej czasochłonne i wymaga profesjonalnej wiedzy. Możesz uczyć się sam na swoich błedach i osiągać również duże sukcesy. Wiemy jednak, że wielu naszych klientów woli skupić się na sprzedaży, dlatego zadbaliśmy o wysokiej jakości partnera, jakim jest firma Traffic Trends , która może cię w tym wyręczyć.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell