Logo

Dodatki HTML i Javascript

Konfiguracja dodatków

W niektórych sytuacjach potrzebujesz dodać jakiś kod weryfikacyjny, kod zewnętrznego systemu marketingowego do całego sklepu lub konkretnych podstron a nie chcesz zmieniać szablonu np. z powodu tego, że ten kod dodajesz na chwilę lub chcesz mieć do nich dostęp w jednym miejscu. Możesz to zrobić wybierając w panelu sklepu MODERACJA > Wygląd sklepu > Dodatki HTML i JavaScript a następnie dodając kampanię. Poniżej znajdziesz przykładowy opis weryfikacji własności domeny dla Google Search Console:

1. Podajemy nazwę, zaznaczamy żeby była aktywna i przypisujemy ją do odpowiedniego sklepu w panelu (panel umożliwia obsługę wielu sklepów). Zapisujemy i korzystając z górnego linka Powrót do listy kampanii wracamy do poprzedniego widoku.

2. Nie przejmuj się, gdy kampania jest aktywna a lista kampanii tego nie odzwierciedla - po zakończonej konfiguracji informacja się zaktualizuje. Na końcu nazwy kampanii wybieramy Edytuj dodatki i na kolejnym ekranie klikamy w przycisk Dodaj dodatek.

3. Dodajemy informację o tym konkretnym dodatku/kodzie, który skopiowaliśmy z Google Search Console, wklejamy go do kodu HTML. Żeby ułatwić konfigurację dodatku zaznaczyliśmy wszystkie elementy, które trzeba włączyć w konfiguracji. Reszta ustawień pozostaje domyślna i nie należy ich zmieniać.

UWAGA: jeżeli masz kilka języków dostępnych na stronie sklepu to kod wklej do każdego języka.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell