Logo

Bannery i reklamy

Zarządzanie banerami, buttonami i reklamami

Każdy szablon sklepu zawiera określoną liczbę sekcji banerowych. Z poziomu panelu masz dostęp do całej ich listy, chociaż nie wszystkie muszą być obsługiwane przez każdy szablon w jednakowej ilości i układzie. Zarządza się nimi w sekcji MODERACJA > Wygląd sklepu > Bannery, buttony, reklamy

Z poziomu widoku sekcji dostępna jest opcja Ustawienia i zarządzanie kolejnością elementów. Pozwala ona zmienić kolejność reklam (banerów) oraz zdecydować, ile reklam z puli aktywnych, ma być pokazywana w sklepie (wartość 0 oznacza brak limitu).

Na liście stref do zarządzania znajdują się strefy bannerowe i buttonowe. Czym różni się strefa bannerowa od strefy buttonowej? Nie jest to ścisła reguła, ale można przyjąć, że reklama dodana w strefie bannerowej układa się po całej szerokości sekcji (jedna pod drugą), natomiast w strefie buttonowej reklamy układają się obok siebie (do zakodowanej w szablonie maksymalnej liczby).

W prawym górnym rogu podstrony jest dostęp do opcji Ustawienia. W tej opcji możesz ustalać zakresy szerokości obrazków, jakie panel pozwoli ci dodać przy tworzeniu nowej reklamy. Należy pamiętać, że zakresy te nie są w żaden sposób powiązane z szablonem aktualnie działającym w sklepie. Należy je traktować jako sugestie lub zabezpieczenie przed wgraniem obrazka na tyle dużego, że spowoduje wolniejsze wczytywanie strony.

Dodawanie nowej reklamy

Tworząc nową reklamę należy określić, do jakiej strefy chcesz ją dodać, a także przydzielić język oraz sklep. Kluczowym elementem jest wybór rodzaju reklamy. Zalecana jest opcja Obrazek (trzy wielkości dla RWD), pozwalająca dodać różne wersje grafik dla poszczególnych rodzajów urządzeń. Dostępny jest także m.in. tryb HTML dla rozwiązań bardziej indywidualnych i SVG dla grafik wektorowych.

FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell