Logo

Toplayery i paski informacyjne

Paski informacyjne

W sekcji MODERACJA > Wygląd sklepu > Paski informacyjne dostępny jest moduł, dzięki któremu w prosty i szybki sposób dotrzesz z informacją do potencjalnych klientów odwiedzających sklep i poinformujesz ich o promocjach, darmowej dostawie od wybranej kwoty czy o przerwie technicznej lub wakacyjnej. Możesz ustawić nieskończenie wiele pasków, a dodatkowo, dzięki opcji harmonogramu wyświetlania, możesz otwierać i zamykać paski lub przykleić je na stałe do stron.

Paski informacyjne mogą wyświetlać się na różnych stronach czy podstronach sklepu, co znacznie rozszerza możliwości promocji. Przykładowo na karcie towaru czapki zimowej możesz dodać informację o niższej cenie zakupu, jeśli klient kupi ją w komplecie z szalikiem.

Możesz dostosować Pasek informacyjny do wyglądu sklepu, zmieniając jego kolor, czcionkę, czy pozycję wyświetlania. Dostępna jest także opcja zaszycia w pasku linka przenoszącego do odpowiedniej kategorii. Co więcej, możesz umieścić w nim także emoji, które podkreśli styl komunikatu.

Do włączenia modułu wymagane jest dodanie komponentu Układ - paski informacyjne góra do twojej strony w narzędziu Composer.

Paski działają w szablonach Standard opartych o Composer. Klienci z szablonami XSLT lub indywidualnymi nie mają możliwości dodania tej opcji.

Toplayery

W sekcji MODERACJA > Wygląd sklepu > Toplayery dostępny jest moduł pozwalający stworzyć toplayer, czyli tzw. wyskakujące okienko, przy pomocy kreatora. Dzięki kreatorowi toplayerów w łatwy i szybki sposób poinformujesz osoby odwiedzające sklep o aktualnych promocjach, nowościach, kolekcjach, przerwach wakacyjnych czy technicznych oraz planowanych zmianach.

Rozbudowany kreator toplayerów posiada własne szablony z gotowymi szablonami, w których możesz zmienić tekst, czcionkę, grafikę czy kolory. Grafiki możesz także utworzyć z dostępnych komponentów, dodając je do toplayera za pomocą narzędzia drag&drop. Dzięki temu każdy użytkownik może stworzyć samodzielnie toplayer z informacją lub promocją i szybko umieścić go w sklepie. Moduł został podzielony na sekcje, w których znajdują się ustawienia poszeregowane według tematyki, żeby korzystanie z niego było jeszcze łatwiejsze.

W kreatorze dostępne są 3 opcje tworzenia:

  • gotowe szablony z możliwością zmiany podstawowych komponentów takich jak tekst czy obrazek,

  • gotowe komponenty, z których można samodzielnie złożyć toplayer,

  • zaawansowane style CSS do tworzenia własnych banerów.

Toplayery o ID od 1 do 18 to toplayery standardowe stworzone przez IAI. Aby skorzystać z jednego z tych toplayerów, należy stworzyć jego kopię za pomocą opcji powiel. Próba edycji takiego toplayera zakończy się tym, że po wybraniu przycisku "zapisz", zmiany nie zostaną zapisane.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?Skontaktuj się z Działem Wsparcia

Przejdź do Biura Obsługi Klienta i skontaktuj się z ekspertami IdoSell